Halktan Biri, Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Oyunu: Bakırköy Turnesinde 10-11-12-13 Aralık 2015

Eskişehir Şehir Tiy logo

Halktan Biri 
Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi
Şehir Tiyatroları

(Turne Oyunu)
evetbenim sanat güneşi logo Bakırköy Belediye Tiyatrosu İstanbul)bbtlogoKirmiziMüşfik Kenter Salonu –  10-11-12-13 Aralık 2015 –  20:30  Biletini Al

Halktan Biri
Oyun, ülkesinin yönetilme biçiminden memnun olmayan bir vatandaşın, ülkeyi yöneten kişiye mektup yazmasını ve sonrasında buna bağlı olarak yaşanan gelişmeleri trajikomik bir üslupla anlatıyor. 

Yazan: Sam BOBRİCK
Çeviren: Ekin TUNÇAY TURAN
Yöneten: Ümit AYDOĞDU 
Dekor Tasarım: Başak ÖZDOĞAN
Kostüm Tasarım: Tülay KALE
Işık Tasarım: Ali Rıza TEKİN
OYNAYANLAR:
Özlem AKDOĞAN
Zafer ERGÜL

Halktan Biri 
Tracy Pine, bir zamanlar kutu fabrikasında çalışan ancak ülkenin yanlış olduğunu düşündüğü ekonomi politikalarının bir sonucu olarak işinden olmuş, orta sınıf bir Amerikalıdır. Yaşadığı tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkesini seven, ülkesinin sorunlarına karşı da sağduyusunu kaybetmeyen bir yurttaş olan Tracy, işten çıkarılmasının da sebebi olarak gördüğü Başkan’a, onu eleştiren mektuplar yazmaya başlar ve bir gün kapısı bir FBI ajanı olan Tom tarafından çalınır. O güne kadar yazdığı tüm mektuplar Başkan’ın eline ulaşmış ve Başkan, bu durumun derhal sona ermesini istemiştir. 
Ödüllü yönetmen Ümit Aydoğdu'nun rejisi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın başarılı oyuncularının yorumuyla seyircimizle buluşacak olan bu trajikomik oyun BBT'nin bu ayki konuğu.

Halktan Biri

Haber Kaynak: 
Biletinial notify@twitter.com
BBT-EBBŞT

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir