35.DYO Resim Yarışması sonuçları açıklandı…

35.DYO Resim Yarışması

Sonuçları
 


 

SERGİLENME
(Sıralama alfabetik)Haber Kaynak: DYO Sanat Galerisi web sitesi: Yaşar EğKültür Vakfı itim ve
11 Aralık 2012 Tarihinde Haliç Kongre Merkezinde sergi açılışı ve ödül töreni yapılacaktır

vakif@yasar.com.tr

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "35. DYO Resim Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni"ne katıldı.
 

İstanbul'da ve Türkiye'nin diğer illerinde birçok sergi ve benzer etkinlikler yapıldığını vurgulayan Günay, törende yaptığı konuşmada bu tür sergilerin açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
 
 
Yaşar Eğitim Vakfı'nın 35. kez sanata yönelik böyle bir yarışmayı düzenlemesinin çok büyük bir kararlılığın ifadesi olduğunu kaydeden Günay, İzmirli birçok sanatçının eserlerinin burada sergilenmesinin kendisi için süpriz olduğunu belirterek, "İzmir milletvekiliyim. Bunu İzmir'e bir müjde olarak götüreceğim" dedi.
 
 
Bakan Günay plastik sanatlarda özellikle resim alanında son yıllarda Türkiye'de inanılmaz bir gelişme olduğunu kaydederek, Türk resminin dünya piyasasına ilk defa bu kadar büyük bir başarı ile çıkabildiğini söyledi.
 

Yaşar Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen yarışmada 58 eser sergilenmeye, 7 eser de ödüle layık görüldü.
 
 
Bakan Günay törenin ardından The Sofa Otel'de düzenlenen Turizm, Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği'nin (TURYİD) 10. yıl kutlama resepyonuna katıldı

Son başvuru tarihi 10 Ağustos 2012

Ödüller:
pentür dalında 4 eserden her birine 12.000.-TL,
özgün baskı dalında 3 eserden her birine 5.000.-TL başarı ödülü verilecektir.

 

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen ve Türkiye'de özel sektörün desteklediği ilk resim yarışması olan Dyo Resim Yarışmaları'nın 35.'si başladı.

Son başvuru tarihi 10 Ağustos 2012 olan yarışmanın seçici kurul üyeleri Prof. Atilla Atar, Burhan Doğançay, Yalçın Gökçebağ, Abdülkadir Günyaz, Prof.Ergin İnan, Prof.Dr.Bedri Karayağmurlar ve Prof.Dr.Mustafa Pilevneli'den oluşmaktadır.

Ödüller, pentür dalında 4 eserden her birine 12.000.-TL, özgün baskı dalında 3 eserden her birine 5.000.-TL başarı ödülü verilecektir.

Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara, Erzurum ve Rusya/ Krasnodar'da sergilenecektir.


 

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere www.yasar.com.tr/vakif adresinden ulaşabilirsiniz.

Yaşar Eğitim Kültür Vakfı

Haber kaynak: ileti haber; Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı vakif@yasar.com.tr
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın
evetbenim
evetbenim@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir