5.Nilüfer Tiyatro Festivali

Nilüfer Belediyesi’nin her iki yılda bir gerçekleştirdiği bu yıl 5. si yapılacak tiyatro festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek müzikli gala ile start verecek…
B.Tüzün-BBDSONilüfer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 5.Nilüfer Tiyaro Festivali; şef Burak Tüzün yönetiminde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın 27 Mart Pazar, saat: 20:30'da Nazım Hikmet Kültürevi’nde yerli ve yabancı müzikallerin seçkin eserlerinin sunulacağı gala konseri ile start veriyor.
Festival DavetiyesiBurak Tüzün Şefliğinde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Zuhal Olcay, Başak Zengin Kayapınar, Bilkent Öğrencileri ve Nilüfer Belediyesi "Tiyatro" Oyuncuları tarafından; belleklerimizde unutulmaz izler bırakan yerli ve yabancı müzikallerin seçkin eserlerinin icra edileceği 5. Nilüfer Tiyatro Festivali'nin açılışında bizlerle birlikte olmanızdan onur duyacağız.
MUSTAFA BOZBEY
Nilüfer Belediye Başkanı

Zuhal Olcay“Seyirci Kalma” sloganı ile yola çıkılan 5. Nilüfer Tiyatro Festivali açılışında Zuhal Olcay kendine has yorumuyla Bursa Senfoni Orkestrası eşliğinde, müzikallerden seçme şarkıları seslendirecek… 
5.Nilüfer Tiyatro Festivali, 27 Mart-28 Nisan tarihleri arasında 32 günde 100 gösterimle tiyatronun kalbini Nilüfer’de attıracak.
Festival oyunlarıFestival Kapsamındaki Oyunlar:
Yargı, Müfettiş, Anlatılan Senin Hikayendir, Tarla Kuşuydu Juliet, Deli Dumrul, Sünnet, Tesadüfen Kadın, Hamlet, Correction Vertedance, A Dıary Of A Madman, Kim Var Orada: Muhsin Bey’in Son Hamleti, Havada Yüzmek, 12.Gece, Bir Delinin Hatıra Defteri, Teleskope, Gergedan, Yalınayak Müzikhol, Woyzeck Masalı, Otomatik Portakal, En Kısa Gecenin Rüyası, Nida Ateş’le Dilden Gönülden, “Shakespeare Şarkıları”, “Ve…”, Bernarda Alba’nın Evi, Uysal Yurttaş Projesi, Turandot Ve Aklayıcılar Kongresi, Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar, Aromalı Sezaryen, Boş Şehir, Madde 9, Hayyam, Raskolnikov’un Hizmetçileri, Woyzeck, Maskeliler, Oyunlarla Yaşayanlar…
 www.biletinial.com
www.nilufertiyatrofestivali.com
5.Nilüfer Tiyatro FestivaliMANİFESTO / “SEYİRCİ KALMA”
Şu anın anlatıcıları olarak geçmişin izleri üzerimizden, yüzümüzden, dilimizden dökülürken… Şu anın yaratılmasında pay sahibi olanların sahnelediği oyuna seyirci kalmamalıyız.
Geleceğin gözleri, sözleri, izleri biziz. Kötülüğün hüküm sürdüğü coğrafyalar sergilenirken sahnelerde, hiç tanımadığımız yüzler hep bir ağızdan soracaklar bize; seyirci miydin sen de?
Uygar dediğimiz şu anki dünyada; Uygar’ları, Çağdaş’ları, Özgür’leri, Sevda’ları otobüs duraklarında, sahile vuran dalgalarda, miting alanlarında, tiyatro ve konser salonlarında, bilinmezliğin peşi sıra sınırları zorlayan küçük adımlarda feda etmekten artık vazgeçmeliyiz.
Bizler sahneye çıktığımızda hem herkesiz hem hiç kimseyiz. Yollara düştüğümüzde de sahnede de kimsesiziz. Sanatın aykırı sokaklarında hep kabul edilmeyi, onaylanmayı bekleyen mültecileriz. Seyircilerimize sığınırız. Biliriz ki onlar bize lütufta bulunmaz, hak ettiğimizi verir. Bu yüzden aslında bizim için adı seyirci olanlar aslında seyirci kalmayanlardır. Savaşları, gözyaşlarını, katliamları, ırkçılığı, sosyal adaletsizliği, tecavüzleri, her türlü hak ve hukuk ihlallerini reddederek; aşktan, doğadan, yaşam hakkından yana olanlardır.
Bizler; kötülüğe alışmayan, güçten değil eşitlikten yana, sadece bir döneme ait değil tüm zamanların barış elçileriyiz.
YAŞASIN TİYATRO, YAŞASIN BARIŞ!

İletişim
Özlem Özakova – Sibel Demiratarevetbenim sanat güneşi logo

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Özlem Özakova – Sibel Demiratarevetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir