AKOB GENÇ DİNLETİLER-8 (27 Şubat 2024)

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB), 27 Şubat 2024 Salı Günü Saat 18.30’da, Mersin HiltonSa Lobide AKOB GENÇ DİNLETİLER-8 Programıyla Kentin Kültür Sanat Yaşamına Katkılarına Devam Ediyor…

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü, “2022 Avrupa Gençlik Yılı” kapsamında başlattığı, Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleriyle devam ettirdiği Genç Dinletiler serisinin sekizincisinde yine yıldız gençlerin yer aldığı özel bir program sunuyor.

27 Şubat 2024 Salı günü saat 18.30’da Mersin HiltonSA Lobisinde yine kentimizin önemli bir değeri olan Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı‘nın öğrencileri, yurtiçi ve yurtdışındaki başarılarıyla gururlandığımız genç sanatçılarımız, Ay Şimal Uzunay (viyolonsel), Aminat Maltsagova (viyolonsel), Özgür Deniz Akalın (piyano eşlik), Doğa Ergen (piyano) ve Yeliz Böllü (piyano) müzikseverlerle buluşacak.

AKOB GENÇ DİNLETİLER -8’in genç yıldızlarından Ay Şimal Uzunay ve Aminat Maltsagova, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Münif Akalın viyolonsel sınıfı öğrencileri. Bir yandan eğitimine devam ederken, katıldığı yarışmalarda önemli dereceleri de olan Ay Şimal Uzunay, 2021 yılından beri Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrasıyla birlikte çalıyor. AKOB-Mersin HiltonSa Dinletisi için hazırladıkları programda, Aminat Maltsagova, Johann Sebastian Bach 3. Suit Do Major ve Ay Şimal Uzunay, J. Brahms – Mi Minör Çello Sonatı No. 1, Op. 38: II. Allegretto quasi, III. Allegro – più presto eserlerini seslendirecekler. Hazırladıkları özel programda piyano eşliklerini ise AKOB Ulusal Oda Müziği Yarışmaları yanında ulusal pek çok prestijli yarışmada başarı kazanmış, ödüller almış olan Özgür Deniz Akalın yapacak.AKOB GENÇ DİNLETİLER -8’in ikinci bölümünde, 6. AKOB Ulusal Oda Müziği Yarışması “İkincilik Ödülü” alan Parla Duo’nun genç yıldızları Doğa Ergen ve Yeliz Böllü dört el piyano ile dinleyici karşısında olacaklar. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalında Marina Jincharadze’nin öğrencisi olan genç sanatçıların, bireysel ve düet kategorilerde çok sayıda önemli yarışmalarda ikincilik ve birincilik ödüllerinin yanında konserleri de devam etmektedir.

27 Şubat 2024 akşamı, Mersin HiltonSa Lobi’de AKOB Genç Dinletiler-8 için Doğa Ergen ve Yeliz Böllü, C. Saint Saens – Danse Macabre, Op. 40, R. 171, V. Gavrilin – “Anyuta Balesi”nden Valse Tarantelle, V. Azarashvili – Dance Flor, V. KOROVITSYN – Balaganchik, V. Azarashvili – Nocturne, A. PIAZZOLA – Libertango ve V. Azarashvili – Sentimental Tango eserlerinden oluşan bir program sunacaklar.

AKOB/Mersin HiltonSa Genç Dinletiler serisinde, genç yıldız adaylarının kendilerini farklı bir sanat ortamında ifade etmelerine şans verilirken, genç yeteneklerin başarılarına tanık olunuyor, ev konseri tadında bir müzik ziyafeti tadan misafirlerin sanatın güzel örnekleriyle ve genç yıldızlarımızla buluşması sağlanıyor.
AKOB ailesi olarak, Mersin’de sanata gönül veren tüm dostları bu özel etkinlikte bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz.
İyi ki AKOB!..

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com – İleti Haber: İlhan Toksöz/ AKOB Akdeniz Opera ve Bale Kulübü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir