Ankara Devlet Tiyatrosu iki yeni çocuk oyunu

HAYDİ ÇOCUKLAR TİYATROYA!
YENİ OYUNLAR SİZLER İÇİN HAZIR

1 Ekim’de 2013-2014 Tiyatro Sezonu’nu açan Ankara Devlet Tiyatrosu iki yeni çocuk oyunuyla küçük tiyatro severlerle buluşuyor.


Miyhavlar Tiyatrosu: (Provadan) DT.

Fikret Terzi’nin yazıp yönettiği “MİYHAVLAR TİYATROSU” 8 Ekim Salı günü Altındağ Tiyatrosu’nda prömiyer yapacak ve 11, 23, 25 ve 30 Ekim tarihlerinde 6 – 12 yaş arası seyircilerimiz tarafından izlenebilecek. Dekor tasarımı Özlem Karabay’a,  kostüm tasarımı Ceren Karahan’a, ışık tasarımı Ahmet Karademir’e,  besteleri Kıymet Berrak’a, koreografisi Aşiyan Eraslan’a ait olan oyunda, Emine Tekin Ünal, Serap Kunak, Kenan Yılmaz, Orida Yıldıran, Mehmet Tolga Günay, Sema Borhan, Özkan Öztürk, Volkan Ulusoy, Ceren Demirton, Abdülaziz Öktem, Tuğçe Kiraz, Berran Altuntecim, Gökhan Akdoğan ve Belgin Yılmaz rol alıyorlar.

“Miyhav, dünyaya gözlerini sokakta açmıştır ve havlamakla miyavlamak arası seslenişiyle ailesini ararken, Mırnavlar ve Hırhavlar çetelerinin arasında kalır…

Kimsesiz ve sahipsiz olarak Sokakta Yaşamak, çocuk yaştaki Miyhav ve çete üyesi arkadaşları için, tehlikelerle dolu korkunç bir serüvendir.

Mifya ve Hafya patronları Şişgöbek Baksır ve Dobişko Tekir, sistemin sokakta yaşamak zorunda bıraktığı, ancak her biri özünde çocuk saflığı taşıyan sokak kedi ve köpeklerinin, en büyük korkularıdır ve minik Miyhav sonunda çözümü bulur. Çete üyesi arkadaşlarıyla, ‘Sokağa düşüş öykülerini’ oynadıkları “Miyhavlar Tiyatrosu”nu kurarak, sanatın gücü ve büyüsüyle yollarını aydınlatırlar. “


HOROZ ADAM VE KORSAN

 
            Ankara Devlet Tiyatrosu’nun prömiyer yapacak olan bir diğer çocuk oyunu da 9 Ekim Çarşamba günü İrfan Şahinbaş Atölye sahnesinde 10 yaş ve üzeri seyircilerimize yönelik olarak sahnelenmeye başlayacak olan“HOROZ ADAM VE KORSAN”. Sevim Ak’ın yazdığı, Servet Aybar’ın oyunlaştırdığı, proje ekibini Servet Aybar, A. Burak Bacınoğlu ve Burçak Işımer’in oluşturduğu oyunun dekor tasarımı, Sinan Yardımedici’ye, kostüm tasarımı Esra Selah’a, ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, besteleri Can Atilla’ya, koreografisi Burçak Işımer’e ait. Dans repetitörü Aslı Sümer, danışan odyoloğu Merve Batuk, işitme engelli eğitmeni Galip Demiray, çalıştırıcı jonglörü Serkan Bilgin olan oyunda İpek Gezener, Kutay Sungar, Funda Mete, Ergin Özdemir, Esat Tanrıverdi, Yunus Sercan Çantay, Petek Ocakçı, Betül Tirben, Nur Ceylan İlhan, Ahmet Alper Eralp, Güneş Uydaş, Gökhan Kutum ve  Çağrı Ayas rol alıyor. Oyun 13 ve 20 Ekim tarihlerinde izlenebilecek.
 
“Herkesten farklı, herkesinkine benzer bir öyküm var. Benim öyküm, sessizlikten doğan gürül gürül bir ses. Engeller içinde çıkan yalın bir senfoni.”
 

DEVLET TİYATROLARI PROGRAM: 

Haber Kaynak:
Devlet TiyatrolarıGenel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
06050 Ulus/ANKARA Tel: 0312 309 39 20 Tel-Fax: 0312 311 95 19 e-mail: basin@dtgm.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir