Bedri Baykam:15 Nisan Dünya Sanat Gününü Kır kıl ma Noktası Noktası Sergisi ile Beraber Kutlayalım

Sanatın her yerde olduğu, her şeyde saklı bir güç olduğu inancıyla, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde bu sene de sizleri UPSD Maçka galeriye davet ediyoruz.

Bu yılki kutlamamızda yer alan sergi, sadece bir sergiden çok daha fazlasını ifade ediyor. “KIR’K’ILMA NOKTASI: SANATIN İZİNDE BİR AKADEMİK MİRAS ANLATISI” ile, sanatın evrensel dilini kullanarak, yaşadığımız kırılmaları ve değişimleri temsil eden derin bir hikâyeyi paylaşıyoruz.

Yer: Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Galerisi
Tarih: 15.04.2024
Saat: 18.30-21.00

Bizler, sanatçılar ve akademisyenler olarak, bu sessiz kırılmaların ve değişimlerin farkında olmamız gerektiğine inanıyoruz. Sanat yoluyla yarattığımız bu farkındalık, uzun yıllar boyunca var olma arzumuzu ifade ederken, aynı zamanda sanatın ve sanat eğitiminin toplumumuzdaki önemini de vurgulamaktadır.

Sanat ve sanat eğitiminin toplumsal ve bireysel yaşamdaki önemini vurgulamak, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ne ilişkin alınan karardan dönülmesi dileğiyle birlikte, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü, sanatın dönüştürücü gücüne ve akademik mirasımıza dikkat çekerek kutlamak, sanatın büyüsünü birlikte yaşamak için sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Lütfen bu daveti, sanatı ve kültürü önemseyen dostlarınızla paylaşın. Gelin, bu özel günde bir araya gelerek sanatın evrensel dilinde birleşelim. Sanatla dolu günler dileriz.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD)

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com – İleti Davetiye: Bedri Baykam Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği(UPS)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir