ÇDSO'dan Kaçırılmayacak Bir Konser

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI’NDAN KAÇIRILMAYACAK BİR KONSER!
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) Polis Teşkilatının Kuruluş Haftasına özel bir konser gerçekleştirilecek. Bu hafta, Nikolay Rimsky-Korsakov’un çok bilinen bir eseri olan Binbir Gece Masallar’ından esinlenilen, Rusmüziği ve Risky-Karsakov’a özgü özellikleri bir araya getiren, şaşalı renkli orkestrasyona yer veren, oryantalizmi bünyesinde barındıran bir çalışma olarak öne çıkan “Şehrazad” ÇDSO tarafından seslendirilecek.
polis haftası afiş8 Nisan 2016 Cuma akşam, saat: 20:00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salon’unda gerçekleşecek olan konserin solisti Devlet Sanatçısı Hüseyin SERMET olacaktır. Cazın İçinden isimli kitabın yazarı olan babası Cüneyit Sermet ile müzik dolu bir evde büyüdü. 1968 yılında Harika Çocuk Yasası ile Türk Hükümeti tarafından Paris Konservatuarı’na gönderildi. Virtüözlüğü kadar besteciliğiyle de tanınan Hüseyin Sermet ÇDSO’nun eşliği ile W.Amedeus Mozart’ın “Piyano Konçertosu No:23 “ seslendirecek.
ÇDSO’nun Adanalı sanatseverlere düzenleyeceği bu büyülü program kaçırılmaması gereken bir konser olacaktır.
A.PirolliBu özel konseri Adanalı sanatseverlerin beğeni ile takip ettikler İtalyan şef Antonio Pirolli yönetecek.
h.sermetKonserin solisti; Hüseyin Sermet'e Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.
ÇDSO-OrkestraÇDSO:
    Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Flarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak ,köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.
POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞ HAFTASI KONSERİ!
8 Nisan2016 Cuma akşamı, saat: 20:00’de
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek
Bilet satış için: 0 (322) 456 08 08
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bültenievetbenim44

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir