CRR: Sacha Boutros Konseri (28 Aralık 2018)

2017 yılında Londra’da Yılın Uluslararası Caz Vokalisti seçilen Sacha Boutros, 28 Aralık’ta CRR Konser Salonu’nda sizlerle…“Günümüzün en tanınmış caz vokalistleri arasında yer alan Sacha Boutros, seyirciye Hollywood’un altın çağlarından tropik Brezilya sahillerine uzanan bir müzikal yolculuk yaşatıyor.
Annesi Meksikalı, babası Lübnanlı olan melez sanatçı San Diego Üniversitesi’nde futbol ve tenis bursuyla işletme ve pazarlama eğitimi almış, ancak yaşamını müziğe adamıştır.İki yaşında şarkı söylemeye, 4 yaşında piyano eğitimi almaya başlayan sanatçı 4 oktav sese sahiptir.
Klasik müzik ve opera eğitimi alan Sacha Boutros 6 dil konuşmakta, 14 dilde şarkı söylemektedir. Değişik müzik türlerinden, en zor eserleri de kolaylıkla icra eden sanatçının albümleri 2008 ve 2013 yıllarında En İyi Caz Albümü ve En İyi Latin Caz Albümü dallarında Grammy adayı olmuştur.
2012 yılında yaşama veda eden ünlü sanatçı Red Holloway “Sacha’nın sesi hem çekici ve kışkırtıcı, hem de duygulu ve pürüzsüz” demiştir.
Patti Austin, James Moody, Karrin Allyson, Julio Iglesias, Marvin Hamlisch, Chubby Checker, Ann Hampton Callaway, Patti Page, Kay Starr gibi tanınmış çeşitli sanatçılarla da çalışmıştır.
Latin caz eserleri dalında EMI Müzik’te en çok yüklenen eserler kendisine aittir. “Amor Imposible,” adlı bestesiyle Los Angeles Müzik ödüllerinde “En İyi Latin Şarkıcısı” olarak aday gösterilen sanatçının bu ödüle iki kez aday gösterilmiştir. İlk albümü “En İyi Caz Albümü” dalında Grammy adayı olmuş, ayrıca ABD ve Japonya’da 2008 yılının en iyi 10 Caz ve Latin Caz albümleri arasında gösterilmiştir.
2016 yılında SoCal Jazz Society tarafından Yılın Caz Müzisyeni ödülüyle onurlandırılmıştır. 2017 yılında Londra’da Yılın Uluslararası Caz Vokalisti seçilmiştir.”
Franck Amsallem (Piyano)
Viktor Nyberg (Kontrabas)
Klemens Marktl (Davul)SACHA BOUTROS
Sacha Boutros, 4 oktavlık sesiyle dinleyicisine Hollywood’un altın çağlarından tropik Brezilya sahillerine uzanan bir müzikal yolculuk yaşatacak.
Klasik müzik ve opera eğitimi alan ve 10 dil konuşan Sacha Boutros, günümüzün en tanınmış caz vokalistleri arasındadır. Değişik müzik türlerinden, en zor eserleri de kolaylıkla icra edebilen sanatçının 2008 ve 2013 yıllarında En İyi Caz Albümü ve En İyi Latin Caz Albümü dallarında Grammy adaylığı da vardır
Patti Austin, James Moody, Karrin Allyson, Julio Iglesias, Marvin Hamlisch, Chubby Checker, Ann Hampton Callaway, Patti Page, Kay Starr gibi tanınmış sanatçılarla da çalışmıştır. Latin caz eserleri dalında EMI Müzik’te en çok yüklenen eserler kendisine aittir.Sayfa Düzeni:Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: CRR Etkinlik Programı aylık bülteni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir