Fazıl Say ın Genç Yetenekleri Piyanoları na Kavuştu

 

Ünlü ressam, gazeteci Fikret Otyam’ın, Fazıl Say’ın Kepez konserinden esinlenerek yaptığı tabloya karşılık, Yamaha’nın hediye ettiği 10 adet piyano sahiplerini bulmaya başladı.
 

 

Geleceğin Say’larına en güzel hediye

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sanata katkılarını sürdürüyor. Yamaha, Fazıl Say’ın Kepez’de verdiği konseri resmeden Fikret Otyam’ın tablosuna karşılık 10 adet piyano hediye etti. Piyanolar, öğrencilere ve okullara teslim edilmeye başladı.
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, Fazıl Say’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Türkiye’nin dört bir yanındaki müzik öğrencilerinin piyano sahibi olmasına aracı oldu. Ünlü ressam, gazeteci Fikret Otyam’ın, Fazıl Say’ın Kepez konserinden esinlenerek yaptığı tabloya karşılık, Yamaha’nın hediye ettiği 10 adet piyano sahiplerini bulmaya başladı.

 

  
Ferhat Altıntaş 

Piyanosunu teslim alanlar arasında Diyarbakırlı genç piyanist Ferhat Altıntaş da var. Yıllardır Fazıl Say ile tanışmanın hayalini kuran Altıntaş, geçen yıl festival sırasında bu fırsatı yakalamış ve genç yetenekler konserinde bir dinleti sunmuştu. Altıntaş, hediye edilen piyanolardan birinin sahibi oldu. Diyarbakır doğumlu 21 yaşındaki Ferhat Altıntaş, piyano eğitimine babasının yönlendirmesiyle 15 yaşında Diyarbakır Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Genç piyanist, halen Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenimini sürdürüyor.

 


Mustafa Avşar

Hediye edilen bir diğer piyano, aynı üniversiteden Niğdeli öğrenci Mustafa Avşar’ın oldu. Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde son sınıf öğrencisi olan genç piyanist, piyanosunu teslim aldı.

 


Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi

 


 Bağcılar Osmangazi Lisesi

Liselere de Piyano
Diğer piyanolar ise Türkiye’nin farklı yerlerindeki güzel sanatlar liselerine armağan ediliyor. Piyanolarını teslim alan okullar arasında Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi ve Bağcılar Osmangazi Lisesi de bulunuyor. Piyanolarına kavuşan öğrenci ve okullar, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fazıl Say ve Fikret Otyam’a teşekkür etti.

Otyam’ın tablosu

Yıllardır Antalya’da yaşayan ünlü ressam Fikret Otyam, Yamaha’nın satın aldığı tablosunda, Fazıl Say’ın Kepez’deki unutulmaz halk konserini resmetmişti. Salonun tıklım tıklım dolduğu konserde, yer bulamayan seyirciler son çare olarak sahneye oturmuşlardı. Tablo, Yamaha firması tarafından 10 adet piyano karşılığında satın alınmıştı. Otyam sayesinde piyano bulamayan pek çok müzik öğrencisine önemli bir katkı sağlanıyor.

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: İleti Haber ve Basın Duyurusu: Forte Production / Kadir Dursun
Bahcelievler Mh. Piri Reis Cd. Subaşı Apt. 2/C
ANTALYA – TURKIYE
Tel: +90 242 242 5656
Fax:+90 242 244 2599
info@forteproduction.com.tr
www.forteproduction.com.tr 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir