Gülsin Onay 2016 Sezonu Konser ve Etkinlik Programları

Devlet sanatçımız piyanist Gülsin Onay 2016 sezonunda; yurtiçi ve yurtdışı konser ve etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.
Final KonseriEğitime ve genç yeteneklerin desteklenmesine büyük önem veren Devlet Sanatçısı Gülsin Onay her fırsatta ustalık sınıfı çalışmaları yapıyor. Bu yıl sömestr tatilinde İKSEV tarafından organize edilen ustalık sınıflarında, yetenekli gençlerle çalıştı.
Gülsin Onay : "En güzel şey gençlere yol göstermek.. O kadar çabuk ve iyi anlıyorlar ki.. Harika bir potansiyel var, üç günlük çalışmalarımızda adeta dönüşüme uğradılar ve müthiş ilerlediler genç piyanistler.."
Beylikdüzü KonseriÜnlü sanatçı İzmir'den İstanbul'a geçerek, 7 Şubat'ta Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde Mozart, Liszt ve Chopin'in eserlerinden oluşan bir program seslendirecek. 
2015 içinde ve 2016 başında Lüksemburg, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Tekirdağ ve Ankara'da keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile ayakta alkışlanan Gülsin Onay, duo konserlerine Şubat ayında Almanya ve İngiltere'de devam edecek.
Konser-G.Onay-E.Onay13 ve 15 Şubat'ta Almanya'nın Münster ve Düsseldorf kentlerinde, Yunus Emre Enstitüsü, Türk Alman Dostluk Derneği ve Münster Başkonsolosluğu işbirliği ile düzenlenen konserlerde, dostluk derneğinin 100.yılı şerefine birlikte çalacak olan ikilinin programında, Türk temalı eserler yer alacak. Mozart'ın Alla Turca sonatından, Ekrem Zeki Ün ve Adnan Saygun'un eserlerine uzanan programı, Alman ve Türk dinleyicilere sıra dışı bir müzikal uyum içinde sunacaklar. 
G.Onay-E.Onay--1Mayıs ayından bu yana İngiltere'nin St.Albans kentinin belediye başkanlığını yürüten Salih Gaygusuz'un davetlisi olarak, 27 Şubat'ta St.Albans' Abbey'de bir yardım konserinde, bu kez Beethoven, Brahms ve Saygun'un keman-piyano eserlerini seslendirecek olan ikili, 2 Mart'ta Londra Büyükelçiliği'nde bir konser verecekler. 
Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda keman sanatçısı olarak görev yapan ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'nda ders veren Doçent Erkin Onay ve Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, Mart içinde Brezilya ve Nisan'da Japonya'da bir dizi konser daha çalacaklar.
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Gülsin Onay  Basın Bülteni

evetbenim4

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir