İBB Şehir Tiyatrolar 23 Nisan Çocuk Şenliği


 

İBB Şehir Tiyatrolar 23 Nisan Çocuk Şenliği

23-30 Nisan 2012

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu bu yıl “İstanbul Masal” başlığıyla hazırladığı 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde, tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek; oyun gösterimleri, atölyeler, söyleşiler, geziler, masal okumaları, dinletiler ve gösterilerle sahnelerinde çocukları ağırlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 23-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 28. Çocuk Şenliği, 23 Nisan, saat 14:30’da Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde yapılacak plaket töreni ve oyun gösterimi ile başladı.

Bir hafta sürecek şenlikteki etkinlikler arasında; çocuklar ve ebeveynlere yönelik söyleşiler, kukladan, resme, müzikten, heykele sanatın farklı disiplinleriyle çocukları buluşturacak atölyeler, masal okumaları, mim ve kukla gösterileri, mini konserler ve İstanbul’un tarihi mekânlarına ve parklarına gerçekleştirilecek olan geziler de var.

Kâğıthane Sadabad Kültür Merkezi, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Fatih Reşat Nuri Sahnesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi ve Ümraniye Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan şenlikle, bir hafta boyunca sezon içinde sergilenen İBB Şehir Tiyatroları çocuk oyunlarının yanı sıra konuk tiyatro topluluklarının oyun gösterimleri de ücretsiz olarak izlenebilecek.

__________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 219 10 78 / Faks: 0212 225 92 76
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir