İTK Bando Takımının tarihi çalgılarını MÜZİKSEV e bağışladı.

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ, BANDO ÇALGILARINI MÜZİKSEV’E BAĞIŞLADI
 
OKUL BANDOSU TÖRENDE KÜÇÜK BİR KONSER VERDİ


İzmir Türk Koleji Bandosu
 
İzmir’in köklü eğitim kurumlarından İzmir Özel Türk Koleji, 1956 yılında Türkiye’nin ilk özel okul bandosu olarak kurulan İTK Bando Takımının tarihi çalgılarını MÜZİKSEV’e bağışladı. Bağış kabul töreninde Okul bandosu, öğretmenleri Gültekin Budak yönetiminde MÜZİKSEV bahçesinde çevreden de ilgiyle izlenen küçük bir konser verdi.


 

Konserin ardından İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, Okul Kurucusu Oğuz Tatış’a bir teşekkür plaketi sundu. MÜZİKSEV’in pek çok amacının yanı sıra gençlere müziği sevdirmek gibi bir misyonu da olduğunu belirten Filiz Eczacıbaşı Sarper, İzmir Özel Türk Koleji’nin tarihi çalgılarının MÜZİKSEV’in bu amacına destek olacağını söyledi ve “manevi değerleri de yüksek olan bu çalgıların bağışı için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Gültekin Budak – İzmir Türk Koleji Bandosu
İTK Bandosu’nun 1956 yılında Türkiye’nin ilk özel okul bandosu olarak Bahattin Tatış tarafından kurulduğunu anlatan Oğuz Tatış, İKSEV’in İzmir’in müzik yaşamına yaptığı katkılardan söz etti MÜZİKSEV oluşumunun alanında bir ilk olarak önemine değindi. Tatış, 60 yıllık bando çalgılarının MÜZİKSEV’de gençlerin hizmetinde olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.
 

Oğuz Tatış – Filiz Eczacıbaşı Sarper (İKSEV Başkanı)
Törene, İTK Anadolu Lisesi Müdürü Gülden Emre, Fen Lisesi Müdürü Şaban Yapıçıoğlu, İTK İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Erdoğdu Özcan, İTK Büyükçiğli İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Mehmet Günaydın, İTK Tanıtım Müdürü Bülent Özkan, İTK Kurumsal İletişim Müdürü İrem Ülgen, Anaokulları Direktörü Burçin Kızak Bozok, Eğitim Direktörü Sündüs Cebecioğlu, Müzik Zümre Başkanı Nevval Uybat, Bornova Kampüs Müdürü Dilek İnneci, Alsancak Anaokulu Müdürü Aydan Uçakurt ile İTK Anaokulu öğrencileri katıldı. Konuklar törenin ardından MÜZİKSEV’İ gezdi.
Saygıyla Duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 
İleti Haber: Onur Acımaz 
onur.acimaz@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir