Kadıköy Belediyesi 7.Kitap Günleri

 

KADIKÖY BELEDİYESİ 7.KİTAP GÜNLERİ
12.12.2013 Perşembe, saat: 18:00 Açılış ve Kokteyl
13.12.2013 – 14.12.2013 – 15.12.2013
Caddebostan Kültür Merkezi
 

 
 
Kadıköylüleri, “kitap ve yazarıyla” buluşturacak olan Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri başlıyor. 
Bu yıl 7.si düzenlenecek olan Kitap Günleri, 13-14-15 Aralık da Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Gazeteci -Yazar Hıfzı Topuz'un Onur Konuğu olduğu "7. Kadıköy Kitap Günleri"nin açılışı 12 Aralık Perşembe günü saat 18.00'da gerçekleşecek. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün ev sahipliğindeki açılış kokteylinde Gazeteci Yazar Hıfzı Topuz'a plaket sunulacak. 
 
70 Yayınevinin katıldığı Kitap Günlerin de aralarında Prof.Dr. İlber Ortaylı, Mustafa Mutlu, Sunay Akın, , Ümit Zileli, karikatürist Selçuk Erdem, Ahmet Ümit, Eren Erdem, Üstün Dökmen, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Nazlıcan Özkan, Hande Kazanova, Yasemin Soysal, Can Bonomo, Yalçın Çakır, Arife Kalander, Mine Kırıkkanat, Erdal Sarızeybek, Doğan Cüceloğlu, Prof.Dr.Mehmet Bora Perinçek, Arda Odabaşı, Hakan Bıçakçı, Miyase İlknur ,Mine Söğüt, Nurİçözü, Buket Uzuner, Orhan Bursalı, Fügeh Ünal Şen, Hakan Bayrakçı ve Timur Soykan gibi edebiyat, siyaset ve basın dünyasından önemli kişilerin katıldığı 15 söyleşi ve 35 imza etkinliği gerçekleşecek.
 
İLBER ORTAYLI, EREN ERDEM VE SELÇUK ERDEM SÖYLEŞİ YAPIYOR 
Kadıköy Kitap Günlerinde Prof. Dr. İlber Ortaylı 14 Aralık Cumartesi günü saat 14.00 de Tarihi Tiyatro Eserleri adlı bir söyleşi yapacak. 
Penguen Dergisi kurucularından karikatürist Selçuk Erdem de 14 Aralık Cumartesi günü saat 16.00 da keyifli bir söyleşi yapacak. 
Son zamanlarda en çok konuşulan ve okunan kitaplar listesinde bulunan Devrim Ayetleri kitabının yazarı Eren Erdem de 15 Aralık Pazar günü saat 14.00 de okurlarıyla söyleşi yapacak. 
Müzik ve şiir dinletilerinin yanı sıra Rıfar Batur'un Kitap okumanın erdemini, nedenini, şeklini keyifli bir dille anlatan tek kişilik" Stand Up" gösterisinin de yer alacağı kitap günlerinde "Türkiye Yazarlar Sendikası da bir söyleşi gerçekleştirilecek. 
 
TUNCAY OZKAN’IN KİTABINI KIZI VE ARKADAŞLARI İMZALIYOR 
 
Tutuklu gazeteci Tuncay Özkan’ın cezaevinde yazdığı kitabını ise kızı Nazlıcan Özkan ile cezaevi arkadaşları Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ile gazeteci dostları 14 Aralık Cumartesi günü saat 15.00 de imzalayacaklar. 
 
Kadıköy Belediyesi gönüllülerinin desteğiyle gerçekleştirdiği Kadıköy Kitap Günleri’nde yayınevlerinin bağışlayacağı kitaplar ise köy ilkokullarının kütüphanelerine bağışlanacak. Girişin ücretsiz olduğu Kitap Günleri 15 Aralık Pazar akşamına kadar devam edecek.
 
TARİH: 13-14-15 ARALIK
AÇILIŞ KOKTEYLİ: 12 ARALIK PERŞEMBE SAAT: 18.00
YER: KADIKÖY BELEDİYESİ CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ
(Bağdat Caddesi Haldun Taner Sokak No:11 Caddebostan)
İrtibat: Basın Danışmanı Arife Avcu Çallıoğlu: 05337640457


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Haber Kaynak: http://www.kadikoy.bel.tr/haberDetay.aspx?haberID=646

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir