KIRMIZI PAZARTESİ Gabriel Garcia Marquez

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI

İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan Bir Gabriel Garcia Marquez Uyarlaması; Kırmızı Pazartesi… 

   Oyun: Kırmızı Pazartesi, Yazan:Gabriel Garcia Marquez, Uyarlama İBB Şehir Tiyatroları 2009   Oyun: Kırmızı Pazartesi, Yazan:Gabriel Garcia Marquez, Uyarlama İBB Şehir Tiyatroları 2009

Oyun: Kırmızı Pazartesi, Yazan:Gabriel Garcia Marquez, Uyarlama İBB Şehir Tiyatroları 2009

Macit Koper’in Kolombiyalı ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez’in aynı adlı romanından, İnci Kut çevirisiyle, sahneye uyarladığı Kırmızı Pazartesi adlı oyun, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Kırmızı Pazartesi önceden planlanmış bir cinayeti bildikleri halde bunu engellemeye çalışmayan, insanların edimsizliğini olanca yalınlığıyla gözler önüne seriyor.

Santiago Nasar’ın o gün yatağından kalktığında, bir cinayete kurban gideceğini kendisi dışında herkes bilmektedir. Bir gece önce Angelo Vicario ile gerdeğe girdiğinde büyük hayal kırıklığı yaşayan Bayardo San Roman için Angelo’nun ağzından çıkan ismin önemi çok büyüktür… Sahnelendiği ilk günden beri, İstanbullu tiyatroseverlerden büyük ilgi gören Kırmızı Pazartesi, ciddi bir toplum eleştirisi yaparken, kader kavramını da sorguluyor.
İstanbul Şehir Tiyatroları, geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’ne de Kırmızı Pazartesi oyunuyla katılmış, tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazanmıştı. Kırmızı Pazartesi 28 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında İstanbul Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde izlenebilir.

Haber Kaynak: İleti Haber:İbb Şehir Tiyatroları Basın Bülteni
Fotoğraflar İBB Şehir Tişyatroları
Heber Düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir