Mozarthaus Sanat ve Konser Evi 2017 – 2018 Sezonu Ekim ayında başlıyor

0

Mozarthaus Sanat ve Konser Evi; 2017-2018 sezonununda da  konser ve Pazar günleri Klasik Müzik dinletileriyle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
Ankara'nın ilk ve tek butik konser evi olan Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, piyanist Ilgın Salman ve Koray Okyay tarafından Aralık 2013'te kuruldu. Haftalık olarak butik konserlerin düzenlendiği özel bir konser salonu bulunan Mozarthaus’ta, sahne ile seyirci arasındaki mesafe ortadan kaldırılarak, dinleyicilerin sanatçılarla içiçe olabilecekleri sıra dışı bir konser deneyimi sunuluyor. 
Haftalık olarak düzenlenen klasik müzik konserlerinin yanısıra, açıklamalı klasik müzik dinletileri, müzikal ve film müziği geceleri, caz ve etnik müzik konserleri gibi farklı projeler de Mozarthaus’un etkinlik programında yer alıyor. Klasik müzik konserleri kapsamında ise resitaller, oda müziği konserleri ve şan dinletileri bulunmakta…
Kuruluşundan bu güne 200’den çok etkinliğe evsahipliği yapan Mozarthaus’un en büyük amacı, Avrupa'da yaygın olan ev konserleri konseptini ülkemize taşıyarak, müzikseverlere zevkli ve seçkin bir konser mekanı sunabilmektir.
Ilgın Salman
1974 yılında Ankara’da doğdu. Piyano eğitimine beş yaşında Prof. Ayşe Savaşır ile başladı. 1991 yılına kadar Savaşır ile sürdürdüğü çalışmalarını daha sonra piyanist Mehmet Okonşar ile devam ettirdi. Çalışmalarının yanında T.E.D. Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. 
1997 yılında ünlü piyanist Claudio Arrau’nun öğrencisi Doç. Daniela Ballek tarafından kabul edilerek, çalışmalarına Almanya’da devam etti. Ballek ile eğitimi süresince Cladio Arrau’nun geliştirmiş olduğu piyano tekniğini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu. Türkiye’ye döndükten sonra İdil Biret ve Ayşegül Sarıca’nın master classlarına katıldı.
2011 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına kabul edidi. 2013 yılında Doç. Kamerhan Turan’ın sınıfından mezun oldu. 
Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Salman, 2013 yılında piyanist Koray Okyay ile Mozarthaus’u kurdu.
Koray Okyay
1979 yılında Ankara’da doğdu. Piyano çalışmalarına on üç yaşında başladı. 
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sant Dalı’na kabul edilerek Prof. Ayşe Savaşır ile lisans eğitimine başladı. Savaşır’ın emekliliğinin ardından çalışmalarını Doç. Hacıbaba Adiloğlu ile sürdüren Okyay , 2003 yılında lisans programını başarıyla tamamladı. 
Akademik piyano eğitimine 2010 yılında katıldığı Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalında Doç. Kamerhan Turan ile devam eden Okyay, 2013 yılında piyano yüksek lisans programından mezun oldu. 
Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Okyay, 2013 yılında piyanist Ilgın Salman ile Mozarthaus’u kurdu

Ozan Tunca-İlter Vurucu/ Viyolonsel ve Piyano Resitali
11 Ekim 2017 Çarşamba, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi,
Ankara

Çellist Ozan Tunca ve piyanist İlter Vurucu, Bach, Paganini, Çaykovski, Dvorak, Faure ve Sarasate’nin eserlerinden derlenen zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
J. S. Bach | Solo Viyolonsel Süiti Re Minör
D. Popper | Serenade 
A. Dvorak | Sessiz Orman
G. Faure | Rüyadan Önce
N. Paganini | Andante Cantabile
P. I. Çaykovski | Hüzünlü Vals
P. Sarasate | Zapateado
Ozan Evrim Tunca, viyolonsel
Müzik yaşamına 1984 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda başlayan Tunca öğrenimini ABD Louisiana ve Florida Eyalet Üniversitesilerinde sürdürdü ve 2004 yılında ülkeye döndü. Tunca’nın ABD’deki öğrenimi Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı tarafından desteklendi. Sanatçı, müzik yaşamı boyunca, Prof. Doğan Cangal, Prof. Dennis Parker, Prof. Lubomir Georgiev’in öğrencisi oldu. Sanatçı, H.Ü. Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, Florida State Philharmonia, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Çukurova ve Antalya Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi. Boğaziçi Ün. Albert Long Hall, İzmir Sanat, Fulya Sanat, Süreyya Operası, Borusan Konser Evi gibi konser merkezlerinde resitallerle, Ankara, Mersin ve Eskişehir Uluslararası müzik festivallerinde konferans/konserlerle dinleyicilerle buluştu.
Öğrencilik yıllrında 1990 ve 1994 yıllarında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Konçerto Yarışmasını kazandı. Yine 1994 yılında, British Council tarafından düzenlenen Yılın Genç Müzisyeni Yarışmasında ve 1996 yılında Monroe Symphony Legaue tarafından düzenlenen Konçerto Yarışmasında yarı finale kalan sanatçı Numus 2002 Pan-Am Oda Müziği Yarışması’nda Quartet alla Turca ile birlikte Birincilik Ödülü aldı. Klasik Müziğin yaygınlaşması ve daha geniş bir kitle tarafından anlaşılması için çalışmalar yapan sanatçı “Klasik Müziğe İlk Adım” adlı TV programı, “60 Dakikada Klasik Müzik” adlı kitap ve “Klasik Müzikle Tanıştır” adlı projenin üreticisi oldu. Tunca, halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.
İlter Vurucu, piyano
İlter Vurucu, 8 yaşında piyano derslerine başladı ve aynı zamanda üç yıl süre ile TRT Çok Sesli Çocuk Korosuna devam etti. 
1999’da H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nın giriş sınavını kazanarak piyano bölümüne kabul edildi ve Oya Ünler’in öğrencisi oldu. Konservatuvar yıllarında ayrıca Balassagyarmat’da Balazs Szokolay, Salzburg’da Jerome Rose, Ankara’da Oxana Yablonskaya ve Özgür Aydın’ın ustalık sınıflarına katıldı. Ankara’da düzenlenen Yamaha Burs Ödülü yarışmasında birinci oldu. 2007 Kasım ayında “8. Uluslararası Antalya Piyano Festivali”nde “Genç Yetenekler” konserinde yer aldı. 2008 Haziran ayında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı piyano bölümünden mezun oldu.2009’da Almanya’nın Hannover kentinde, Hannover Müzik Yüksek Okulu’nun giriş sınavını birincilikle kazanarak Christopher Oakden’ın öğrencisi oldu. 2011 yılında Hannover Müzik Yüksek Okulu piyano bölümünden mezun oldu.2012 Nisan ayında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı 1. Ulusal Piyano Yarışması’nda ikincilik ve en iyi zorunlu eser yorumu ödüllerini aldı. 
2013 Nisan ayında Burak Tüzün yönetiminde Hacettepe Senfoni Orkestrası ile Macaristan turnesinde solist olarak yer alan Vurucu, 2014 Mart ayında Jose Miguel RODILLA yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile Tchaikovsky’nin 1. Piyano Konçertosunu seslendirdi. 
2015 Kasım ayında, 2. İstanbul Orchestra’Sion Uluslararası Piyano Yarışması’nda üçüncülük, 2016 Aralık ayında 1. Bursa Uluslararası Nilüfer Piyano Yarışması’nda birincilik ödülünü alan İlter Vurucu konserlerine yurt içi – yurt dışı devam etmekte olup, çalışmalarını halen Sanatta Yeterlik sınıfında Oya Ünler ile sürdürmektedir.
Çeşitlemeler, Özgür Ünaldı Piyano Resitali
14 Ekim 2017 Cumartesi, saat:20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi,
Ankara

Yeni neslin başarılı piyanisti Özgür Ünaldı, Mozart’tan Rahmaninov’a popüler solo piyano çeşitlemelerini yorumlayacağı zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
F. Mendelssohn | Variations sérieuses (Ciddi Çeşitlemeler)  Op.54, re minör (11”)
W. A. Mozart | 12 Variations on “Ah vous dirai-je maman” (Bir Fransız Halk Şarkısı üzerine 12 Çeşitleme) KV 265, Do Majör (9”)
L. van Beethoven | Orijinal Bir Tema Üzerine 32 Çeşitleme, WoO 80, do minör (11”)
ARA (15-20”)
F. Schubert | Impromptu, Op.142 No.3 Si Bemol Majör (12”)
S. Rahmaninov | Corelli’nin bir teması üzerine çeşitlemeler Op. 42, re minör (20”)
*Toplam resital süresi yaklaşık 90 dakikadır.
Burak Çebi Piyano Resitali
28 Ekim 2017 Cumartesi, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

Yeni neslin başarılı piyanistlerinden Burak Çebi, Bach, Beethoven ve Chopin’in solo piyano yapıtlarına yer vereceği zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
F. Mendelssohn | Tampere Edilmiş Klavye 2. Kitap, Do diyez Majör BWV 872
L. van Beethoven | Andante favori WoO 57 | 1. Piyano Sonatı Op.2, Fa minör
F. Chopin | Noktürn Op.32/2, La bemol Majör | Noktürn Op.48/1, Do minörNoktürn Op.72, Mi minör | Scherzo Op.20, Si minör | Ballade Op.47, La bemol Majör
Burak Çebi
Türkiye ve Almanya'da aldığı piyano eğitimini ustalık sınıfı diplomasıyla tamamlayan Burak Çebi, geçmişinde Almanya, İtalya, İspanya ve Türkiye'de düzenlenmiş uluslararası piyano yarışmalarında ödüller kazanmıştır ve konser kariyerine Avrupa'da ve Türkiye'de devam etmektedir. 
2016 yılında Franz Schubert ve Claude Debussy`nin eserlerini içeren ilk albümünü kaydeden Burak Çebi, 2013 yılında İstanbul Uluslararası Orchestra Sion Piyano Yarışması`nda 1.`lik ödülünü, 2016 yılında İspanya'nın Orihuela kentinde düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamındaki piyano yarışmasında 2.'lik ödülünü ve İtalya`da 2016 yılında Rimini`de düzenlenen Musica Enharmonia Piyano yarışmasında yine 2.`lik ödülünü , 2008 yılında Münih'te düzenlenen 'Klavierpodium München' yarışmasında ise jüri özel ödülünü kazandı. Eğitimini İzmir Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Aykut Yafe ve Seçil Akdil'in sınıflarında ve Almanya`da Nürnberg Yüksek Müzik Okulu`nda Ingeborg Schmidt-Noll'un sınıfında alan Burak Çebi 2011 yılında aynı okulun piyano ustalık sınıfı`ndan mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında çalışmalarına devlet sanatçısı piyanist Hüseyin Sermet ile devam etmiş ve İsviçreli piyanist Jean François Antonioli'nin ustalık sınıflarına düzenli olarak katılmıştır. 
Son yıllarda Berlin (Enstrüman müzesi, Franzosischer Dom), Münih (SteinwayHaus), Dresden (Piano Salon), Bayreuth (Steingraeber-Haus), İstanbul (Notre Dame de Sion, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ), Ankara (Bilkent Konser Salonu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Mozarthaus) İzmir (AASSM, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi), Bourges (Theatre Saint Bonnet) , Neumarkt (Reitstadel) Fürth (Stadttheater), Bamberg, Ingolstadt, Trier ve başka bir çok şehirde resitaller verdi. 2012 Berlin Klasik Müzik Yaz Festivali çerçevesinde Berliner Camerata Oda Orkestrası ile birlikte sahneye çıkarak Wolfgang Amadeus Mozart'ın 9 Numaralı piyano konçertosunu ve Türk bestecilerin eserlerini seslendirdi. Freiburg Piyano Akademisi 2011, Berlin Geza-Anda Piyano günleri 2011, Heidelberg İlkbahar Festivali 2010, Schaffhausen Uluslararası Oda Müziği Günleri 2008, Tegernsee `Chance 2009`Piyano Festivali , Friedberg Yaz Festivali 2013-2014 gibi organizasyonlarda yer aldı. 
Oda müziği ve Lied alanlarında da aktif olan Burak Çebi, Almanya'daki uluslararası Kültür ve Medeniyet Vakfı'nın (Internationale Stiftung für Kultur und Zivilization) Almanya içinde bir çok şehirde düzenlediği oda müziği konserlerinde düzenli olarak yer almaktadır. Bunun dışında 2015 yılında Berlin Radyo Evi'nde Alman Besteci Peter Ronnefeld'in eserlerini içeren konserde Soprano Anne Steffens ile olan Lied performansı DeutschlandRadio Kultur kanalında yayınlandı. Yine Anne Steffens ile İstanbul Radyosu'ndan sanatçıların da katılımıyla birlikte Ludwigshafen Devlet Filarmoni Orkestrasının düzenledigi `Schubert ve Şevki Bey` isimli özel konserde sahneye çıkarak Klasik Türk Küziği ile Klasik Batı Müziğinin birlikte sunulduğu bir konser verdi. 2012 yılında Berliner Camerata Oda Orkestrası üyeleriyle Ulvi Cemal Erkin'in Piyanolu Beşli'sini seslendirmiş olan sanatçı ayrıca Berlin'de düzenlenen Prelude Concerts isimli oda müziği konserleri serisinde düzenli olarak yer alıyor. 
Burak Çebi 2011'de Nürnberg Mozart Derneği tarafından düzenlenen oda müziği yarışmasında da ödül almıştır. Çeşitli zamanlarda DAAD, Nürnberg Sparda Bankası, Berlin Gotthard-Schierse Fonu ve Richard Wagner Derneği’nin burslarına layık görülmüştür. Sanatçı yaşamını Berlin'de sürdürmektedir.
Greig'in hayatı
Seray Kalelioğlu Piyano ve Anlatım
4 Kasım 2017 Cumartesi, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

Edvard Grieg’in hayatı ve piyano konçertosunun izinde anlatımlı ve interaktif bir konser. Piyanist Seray Kalelioğlu’nun sunumu ve piyanosu eşliğinde gerçekleşecek bu interaktif konser, çocuklara ve yetişkinlere bilgi ve eğlence dolu bir deneyim yaşatacak. 
Norveçli besteci ve piyanist Edvard Grieg’in (1843-1907) bestelerini filmlerde ve televizyonlarda sıkça duymuşuzdur fakat onu yeterince tanıyor muyuz? Grieg, müzik tarihinin en çok çalınan piyano konçertolarından birini ve “Peer Gynt” adı verilen orkestra eserini bestelemiştir. Norveç halk ezgilerini de barındıran bu eserler, halen dünyanın dört bir yanında çalınmaya devam etmektedir.Grieg ve La minör Op.16 Piyano Konçertosu’nun anlatıldığı bu etkinlikte, eğlenceli bir dille müzik hakkında konuşacağız. Seyircinin de dahil olacağı bu interaktif konserde, piyanist Seray Kalelioğlu konçertoyu seslendirecek ve eserle ilgili videolar izlenecek.Gençlere ve yetişkinlere yönelik olan bu etkinlik, Türkiye’de çok az gerçekleştirilen bir resital türü niteliğinde.Müzik ve anlatımın birlikte yer aldığı bu interaktif etkinlikte, klasik müziği daha iyi tanımaya ve ondan keyif almaya hazır mısınız?
Etkinlik İçeriği:
– Grieg’in Hayatı
– Piyano Konçertosu nedir?
– Grieg’in piyano konçertosunda bulunan Norveç Halk Ezgileri
– Grieg’in etkilendiği besteciler
– Grieg’in en çok tanınan eserleri
Seray Kalelioğlu, piyano ve anlatım
Seray Kalelioğlu
1987 yılında İstanbul'da doğan Seray Kalelioğlu, piyanoya 7 yaşında başladı. 1995-2000 yılları arasında TRT Çocuk Korosu'nda korist olarak yer aldı. 1996 yılında Portekiz'in Figuera da Foz şehrinde gerçekleşen Çocuk Şarkıları yarışmasına solist olarak katıldı ve "Dostluk ve Barış Ödülü"ne layık görüldü. 2001-2005 yılları arasında, tam bursla kabul edildiği İstek Belde Güzel Sanatlar Lisesi'nde İslam Manafov ile piyano çalıştı. 2005 – 2009 yılları arasında, Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliğinde Dilek Yonat Batıbay ile piyano öğrenimini sürdürdü. 2007-2008 eğitim döneminde Erasmus Değişim Programı kapsamında Polonya'daki Gdansk Müzik Akademisi'nde okudu. 2008 yılında Türkiye'ye dönen Seray Kalelioğlu, İris Şentürker ile piyano çalışmalarına devam etti ve bu tarihten itibaren yurt içinde çeşitli projelerde yer aldı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda “Bir Şehnaz Oyun”da piyanist olarak görev aldı. NTV'nin İstanbul Modern'de çektiği "Sarkis Belgeseli" ve "Sarkis Sergisi"nde Scriabin'in Op.2 No.1 Etüdüyle yer aldı. Çeşitli kurumlarda piyano öğretmenliği yaptı. Kültür Üniversitesinde, müzik direktörlüğünü üstlendiği “Bir Şehnaz Oyun” adlı eserde aynı zamanda piyanist olarak yer aldı. Yüksek lisans çalışmalarına ITÜ MIAM’da Jerfi Aji ile oda müziği, Ayşegül Sarıca ile piyano’da devam etti. Piyanist Nelly Ben-Or ve çellist Selma Gökçen ile piyano üzerinde Alexander Tekniği, Edna Golandsky ile Taubmann Tekniği çalışmaları ve Hüseyin Sermet ile masterclass çalışmaları gerçekleştirdi. 
İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen “Müzik Biliminde Gençler Buluşması IV” sempozyumunda “Edvard Grieg ve Piyano Konçertosu: Hummel ile Bağlantıları ve Norveç Etkisi” adlı sunumuyla yer aldı.
Piyanist Seray Kalelioğlu, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Arsu Sahne ve Yeldeğirmeni Sanat, Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Mozarthaus gibi önemli mekânlarda resitaller düzenlemiştir.
Baroktan Bugüne-Altuğ Tekin-Suzan Sayın
11 Kasım 2017 Cumartesi, saat:20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

ALTUĞ TEKİN, korno
SUZAN SAYIN, piyano
Korno sanatçısı Altuğ Tekin ve piyanist Suzan Sayın, Barok Dönem’den günümüze korno ve piyano eserlerine yer verilecek zengin bir program ile Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.
Konser Programı:
A. Marcello | Sonat No.1, Fa Majör
W. A. Mozart  | Concert Rondo, K.371 Mi Bemol Majör
C. Saint-Seans | Romance, Op.36
A. Ülgenay | TuğalBellini / Gallay | Romance de Bianca et Fernando
C. Gounod | 6 Mélodies 
* Konser süresi yaklaşık 55 dakikadır.
ALTUĞ TEKİN, korno
1981 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na, Prof. Erol Gömürgen’in korno sınıfına kabul edildi. 2000 yılı haziran ayında Kültür Bakanlığı’ nın düzenlediği “Genç Yetenekler Bakır Üflemeli 2000” yarışmasında Türkiye ikinciliği kazandı, bunun ardından H.Ü. Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak görev aldı. 2001 yılı temmuz ayında “Jeunnesses Musicales” aracılığıyla İsrail’de düzenlenen yaz kursuna katıldı. 
2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan üç kez sınıf atlayarak okul birincisi olarak mezun oldu ve “Hacettepe Üniversitesi Öğrenci Başarı Ödülü” ile “İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü” ne layık görüldü. Aynı yıl temmuz ayında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen "Avrupa Gençlik Müzik Festivali"ne katıldı. 2002 ekim ayında H.Ü.Akademik Senfoni Orkestrası’nda araştırma görevlisi ve korno grup şefi olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Yunanistan’da düzenlenen Selanik Müzik Festivali’nde görev aldı. 2005 yılı kasım ayında Fransa’nın Paris şehrinde korno sanatçısı Prof. Jack Adnet ‘nin ustalık sınıfına katıldı. 2006 yılı ekim ayında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı kazanarak korno sanatçısı olarak göreve başladı, bu döneme kadar Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda altı yıl boyunca solo korno sanatçısı olarak çalıştı. 2007 yılında Berlin Flarmoni Orkestrası korno sanatçısı Stephan Dohr‘un düzenlediği ustalık sınıfına katıldı, aynı yıl H.Ü. Akademik 
Senfoni Orkestrası, 2008 yılında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 2009 yılında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 2010 yılında Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası eşliğinde solist olarak görev aldı. Kurucularından olduğu “CSO Brass” grubu ile 2011 mayısında Macaristan’ın Budapeşte şehrinde konserler verdi aynı yıl Temmuz ayında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası grup şeflerinden oluşan oda müziği grubu “İzmir Üflemeli Çalgılar Beşlisi” ile Yunanistan’ın Nafpilyon şehrinde konserler verdi. 8 mart 2012 Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile düzenlenen İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Özel Konserinde solist olarak, Türk kadın besteci Ebru Güner Canbey’in “Devr-i Aksak” adlı eserinin Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi. Aynı yıl dünyaca ünlü korno sanatçısı Radovan Vladkovic'in ustalık sınıfına katıldı
2013 yazında "Camerata Smyrna Woodwind Quintet" grubu ile "Cyclades Festival" kapsamında Yunanistan'ın Samos ve Syros adalarında, 2014 ocak ayında "Smaland Kulturfest" kapsamında İsveç'in Vaxjö ve Vimmerby şehirlerinde, 2014 "Gümüşlük Oda Müziği Festivali" kapsamında da Bodrum'da konserler verdi. 2015 yılında "Konferans Resitaller" adlı düzenlediği konser serisi ile Ankara, Antalya, Isparta ve İzmir'de konserler verdi. 2016 Nisan ayında Ankara Devlet Konservatuvarı 80.Kuruluş yıldönümü etkinliğinde H.Ü. Akademik Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konser verdi. Halen yurtiçi ve yurtdışında oda müziği, solo ve orkestra konserleri vermeye devam eden Altuğ Tekin, İzmir Devlet.Senfoni.Orkestrası’nda.korno.grup.şef.yardımcılığı.görevini.sürdürmektedir.
SUZAN SAYIN, piyano
1987 yılında doğdu. Piyano eğitimine 1997 yılında, DEÜ Devlet Konservatuarında Yrd. Doç. Çiğdem Borlak’ın öğrencisi olarak başladı. 2000 yılında Prof. Nilgün Alkan’ın piyano sınıfına  girdi. 2005 yılında, D.E.Ü. Devlet Konservatuarı Orkestrası ile Yılbaşı konserinde Mozart’ın K.V. 466 No.20 re minör Piyano Konçertosunu seslendirdi. Aynı yıl Salzburg Mozerteum Yaz Akademisinde Prof. Pavel Gililov ile çalıştı. 
2008’de Genç Solistler Haftasında, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde L. van Beethoven’in 3. Piyano Konçertosunu seslendirdi. Lisans döneminde bir yıl sınıf atlayan Suzan Sayın, 2008 yılında DEÜ Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.
2009 yılında, Dinant “International Music Academy” yaz kursunda Prof. Dalia Ouziel ve Prof. Nadine Delsaux ile çalıştı. Aynı yıl, Belçika “Conservatoire Royal de Mons” sınavlarını kazanarak Prof. Dalia Ouziel ile yüksek lisans eğitimine başlayıp, 2011 yılında başarı ile bitirmiştir. 
Berlin UDK Üniversitesi'nde Prof. Elena Lapitskaja, Hannover'de Prof. Rolland Krüger ile çalışmalar yaptı ve bu isimlerin yanı sıra Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet, Milena Mollova, Elif  Şahin, Özgür Aydın, Kamerhan Turan gibi sanatçıların Master Class’larına katıldı.Eğitimi boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok resital ve oda müziği konserleri verdi.
2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sanatta Yeterlik sınavını kazanarak Prof. Selen Bucak ile çalışmalarına devam etmektedir. 
Suzan Sayın, 2011'den beri D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadir.
Burcu Zorlu-Evren Bilgenoğlu/Keman ve Viyola Resitali
31 Mart 2018 Cumartesi, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

Burcu Zorlu ve Evren Bilgenoğlu, Bach, Mozart, Rolla ve Martinu’nun keman ve viyola yapıtları ve uyarlamalarından derlenen bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Burcu Zorlu, keman
Evren Bilgenoğlu, viyola
Konser Programı: 
J. S. BACH  |  Two Part Inventions: BWV 772, 775, 779, 780
W. A. MOZART  |  Keman ve Viola için duo, K423       
A. ROLLA  |  Keman ve Viola için 3 küçük duo       
B. MARTINU  | Üç Madrigal                                       
* Program süresi: 55 dakika

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber içerik: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi <http://www.mozart-haus.com/tr/ >

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

adana escort sivas escort samsun escort antalya escort kayseri escort bodrum escort hatay escort canakkale escort sanliurfa escort elazig escort
ümraniye escort
kadikoy escort
atasehir escort
pendik escort