Mozarthaus Sanat ve Konser Evi 2017 – 2018 Sezonu Etkinlikleri

Mozarthaus Sanat ve Konser Evi; 2017-2018 sezonununda da  konser ve Pazar günleri Klasik Müzik dinletileriyle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
Ankara'nın ilk ve tek butik konser evi olan Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, piyanist Ilgın Salman ve Koray Okyay tarafından Aralık 2013'te kuruldu. Haftalık olarak butik konserlerin düzenlendiği özel bir konser salonu bulunan Mozarthaus’ta, sahne ile seyirci arasındaki mesafe ortadan kaldırılarak, dinleyicilerin sanatçılarla içiçe olabilecekleri sıra dışı bir konser deneyimi sunuluyor. 
Haftalık olarak düzenlenen klasik müzik konserlerinin yanısıra, açıklamalı klasik müzik dinletileri, müzikal ve film müziği geceleri, caz ve etnik müzik konserleri gibi farklı projeler de Mozarthaus’un etkinlik programında yer alıyor. Klasik müzik konserleri kapsamında ise resitaller, oda müziği konserleri ve şan dinletileri bulunmakta…
Kuruluşundan bu güne 200’den çok etkinliğe evsahipliği yapan Mozarthaus’un en büyük amacı, Avrupa'da yaygın olan ev konserleri konseptini ülkemize taşıyarak, müzikseverlere zevkli ve seçkin bir konser mekanı sunabilmektir.
Ilgın Salman
1974 yılında Ankara’da doğdu. Piyano eğitimine beş yaşında Prof. Ayşe Savaşır ile başladı. 1991 yılına kadar Savaşır ile sürdürdüğü çalışmalarını daha sonra piyanist Mehmet Okonşar ile devam ettirdi. Çalışmalarının yanında T.E.D. Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. 
1997 yılında ünlü piyanist Claudio Arrau’nun öğrencisi Doç. Daniela Ballek tarafından kabul edilerek, çalışmalarına Almanya’da devam etti. Ballek ile eğitimi süresince Cladio Arrau’nun geliştirmiş olduğu piyano tekniğini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu. Türkiye’ye döndükten sonra İdil Biret ve Ayşegül Sarıca’nın master classlarına katıldı.
2011 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına kabul edidi. 2013 yılında Doç. Kamerhan Turan’ın sınıfından mezun oldu. 
Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Salman, 2013 yılında piyanist Koray Okyay ile Mozarthaus’u kurdu.
Koray Okyay
1979 yılında Ankara’da doğdu. Piyano çalışmalarına on üç yaşında başladı. 
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sant Dalı’na kabul edilerek Prof. Ayşe Savaşır ile lisans eğitimine başladı. Savaşır’ın emekliliğinin ardından çalışmalarını Doç. Hacıbaba Adiloğlu ile sürdüren Okyay , 2003 yılında lisans programını başarıyla tamamladı. 
Akademik piyano eğitimine 2010 yılında katıldığı Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalında Doç. Kamerhan Turan ile devam eden Okyay, 2013 yılında piyano yüksek lisans programından mezun oldu. 
Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Okyay, 2013 yılında piyanist Ilgın Salman ile Mozarthaus’u kurdu

Ozan Tunca-İlter Vurucu/ Viyolonsel ve Piyano Resitali
11 Ekim 2017 Çarşamba, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi,
Ankara

Çellist Ozan Tunca ve piyanist İlter Vurucu, Bach, Paganini, Çaykovski, Dvorak, Faure ve Sarasate’nin eserlerinden derlenen zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
J. S. Bach | Solo Viyolonsel Süiti Re Minör
D. Popper | Serenade 
A. Dvorak | Sessiz Orman
G. Faure | Rüyadan Önce
N. Paganini | Andante Cantabile
P. I. Çaykovski | Hüzünlü Vals
P. Sarasate | Zapateado
Ozan Evrim Tunca, viyolonsel
Müzik yaşamına 1984 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda başlayan Tunca öğrenimini ABD Louisiana ve Florida Eyalet Üniversitesilerinde sürdürdü ve 2004 yılında ülkeye döndü. Tunca’nın ABD’deki öğrenimi Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı tarafından desteklendi. Sanatçı, müzik yaşamı boyunca, Prof. Doğan Cangal, Prof. Dennis Parker, Prof. Lubomir Georgiev’in öğrencisi oldu. Sanatçı, H.Ü. Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, Florida State Philharmonia, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Çukurova ve Antalya Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi. Boğaziçi Ün. Albert Long Hall, İzmir Sanat, Fulya Sanat, Süreyya Operası, Borusan Konser Evi gibi konser merkezlerinde resitallerle, Ankara, Mersin ve Eskişehir Uluslararası müzik festivallerinde konferans/konserlerle dinleyicilerle buluştu.
Öğrencilik yıllrında 1990 ve 1994 yıllarında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Konçerto Yarışmasını kazandı. Yine 1994 yılında, British Council tarafından düzenlenen Yılın Genç Müzisyeni Yarışmasında ve 1996 yılında Monroe Symphony Legaue tarafından düzenlenen Konçerto Yarışmasında yarı finale kalan sanatçı Numus 2002 Pan-Am Oda Müziği Yarışması’nda Quartet alla Turca ile birlikte Birincilik Ödülü aldı. Klasik Müziğin yaygınlaşması ve daha geniş bir kitle tarafından anlaşılması için çalışmalar yapan sanatçı “Klasik Müziğe İlk Adım” adlı TV programı, “60 Dakikada Klasik Müzik” adlı kitap ve “Klasik Müzikle Tanıştır” adlı projenin üreticisi oldu. Tunca, halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.
İlter Vurucu, piyano
İlter Vurucu, 8 yaşında piyano derslerine başladı ve aynı zamanda üç yıl süre ile TRT Çok Sesli Çocuk Korosuna devam etti. 
1999’da H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nın giriş sınavını kazanarak piyano bölümüne kabul edildi ve Oya Ünler’in öğrencisi oldu. Konservatuvar yıllarında ayrıca Balassagyarmat’da Balazs Szokolay, Salzburg’da Jerome Rose, Ankara’da Oxana Yablonskaya ve Özgür Aydın’ın ustalık sınıflarına katıldı. Ankara’da düzenlenen Yamaha Burs Ödülü yarışmasında birinci oldu. 2007 Kasım ayında “8. Uluslararası Antalya Piyano Festivali”nde “Genç Yetenekler” konserinde yer aldı. 2008 Haziran ayında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı piyano bölümünden mezun oldu.2009’da Almanya’nın Hannover kentinde, Hannover Müzik Yüksek Okulu’nun giriş sınavını birincilikle kazanarak Christopher Oakden’ın öğrencisi oldu. 2011 yılında Hannover Müzik Yüksek Okulu piyano bölümünden mezun oldu.2012 Nisan ayında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı 1. Ulusal Piyano Yarışması’nda ikincilik ve en iyi zorunlu eser yorumu ödüllerini aldı. 
2013 Nisan ayında Burak Tüzün yönetiminde Hacettepe Senfoni Orkestrası ile Macaristan turnesinde solist olarak yer alan Vurucu, 2014 Mart ayında Jose Miguel RODILLA yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile Tchaikovsky’nin 1. Piyano Konçertosunu seslendirdi. 
2015 Kasım ayında, 2. İstanbul Orchestra’Sion Uluslararası Piyano Yarışması’nda üçüncülük, 2016 Aralık ayında 1. Bursa Uluslararası Nilüfer Piyano Yarışması’nda birincilik ödülünü alan İlter Vurucu konserlerine yurt içi – yurt dışı devam etmekte olup, çalışmalarını halen Sanatta Yeterlik sınıfında Oya Ünler ile sürdürmektedir.
Çeşitlemeler, Özgür Ünaldı Piyano Resitali
14 Ekim 2017 Cumartesi, saat:20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi,
Ankara

Yeni neslin başarılı piyanisti Özgür Ünaldı, Mozart’tan Rahmaninov’a popüler solo piyano çeşitlemelerini yorumlayacağı zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
F. Mendelssohn | Variations sérieuses (Ciddi Çeşitlemeler)  Op.54, re minör (11”)
W. A. Mozart | 12 Variations on “Ah vous dirai-je maman” (Bir Fransız Halk Şarkısı üzerine 12 Çeşitleme) KV 265, Do Majör (9”)
L. van Beethoven | Orijinal Bir Tema Üzerine 32 Çeşitleme, WoO 80, do minör (11”)
ARA (15-20”)
F. Schubert | Impromptu, Op.142 No.3 Si Bemol Majör (12”)
S. Rahmaninov | Corelli’nin bir teması üzerine çeşitlemeler Op. 42, re minör (20”)
*Toplam resital süresi yaklaşık 90 dakikadır.
Burak Çebi Piyano Resitali
28 Ekim 2017 Cumartesi, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

Yeni neslin başarılı piyanistlerinden Burak Çebi, Bach, Beethoven ve Chopin’in solo piyano yapıtlarına yer vereceği zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
F. Mendelssohn | Tampere Edilmiş Klavye 2. Kitap, Do diyez Majör BWV 872
L. van Beethoven | Andante favori WoO 57 | 1. Piyano Sonatı Op.2, Fa minör
F. Chopin | Noktürn Op.32/2, La bemol Majör | Noktürn Op.48/1, Do minörNoktürn Op.72, Mi minör | Scherzo Op.20, Si minör | Ballade Op.47, La bemol Majör
Burak Çebi
Türkiye ve Almanya'da aldığı piyano eğitimini ustalık sınıfı diplomasıyla tamamlayan Burak Çebi, geçmişinde Almanya, İtalya, İspanya ve Türkiye'de düzenlenmiş uluslararası piyano yarışmalarında ödüller kazanmıştır ve konser kariyerine Avrupa'da ve Türkiye'de devam etmektedir. 
2016 yılında Franz Schubert ve Claude Debussy`nin eserlerini içeren ilk albümünü kaydeden Burak Çebi, 2013 yılında İstanbul Uluslararası Orchestra Sion Piyano Yarışması`nda 1.`lik ödülünü, 2016 yılında İspanya'nın Orihuela kentinde düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamındaki piyano yarışmasında 2.'lik ödülünü ve İtalya`da 2016 yılında Rimini`de düzenlenen Musica Enharmonia Piyano yarışmasında yine 2.`lik ödülünü , 2008 yılında Münih'te düzenlenen 'Klavierpodium München' yarışmasında ise jüri özel ödülünü kazandı. Eğitimini İzmir Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Aykut Yafe ve Seçil Akdil'in sınıflarında ve Almanya`da Nürnberg Yüksek Müzik Okulu`nda Ingeborg Schmidt-Noll'un sınıfında alan Burak Çebi 2011 yılında aynı okulun piyano ustalık sınıfı`ndan mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında çalışmalarına devlet sanatçısı piyanist Hüseyin Sermet ile devam etmiş ve İsviçreli piyanist Jean François Antonioli'nin ustalık sınıflarına düzenli olarak katılmıştır. 
Son yıllarda Berlin (Enstrüman müzesi, Franzosischer Dom), Münih (SteinwayHaus), Dresden (Piano Salon), Bayreuth (Steingraeber-Haus), İstanbul (Notre Dame de Sion, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ), Ankara (Bilkent Konser Salonu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Mozarthaus) İzmir (AASSM, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi), Bourges (Theatre Saint Bonnet) , Neumarkt (Reitstadel) Fürth (Stadttheater), Bamberg, Ingolstadt, Trier ve başka bir çok şehirde resitaller verdi. 2012 Berlin Klasik Müzik Yaz Festivali çerçevesinde Berliner Camerata Oda Orkestrası ile birlikte sahneye çıkarak Wolfgang Amadeus Mozart'ın 9 Numaralı piyano konçertosunu ve Türk bestecilerin eserlerini seslendirdi. Freiburg Piyano Akademisi 2011, Berlin Geza-Anda Piyano günleri 2011, Heidelberg İlkbahar Festivali 2010, Schaffhausen Uluslararası Oda Müziği Günleri 2008, Tegernsee `Chance 2009`Piyano Festivali , Friedberg Yaz Festivali 2013-2014 gibi organizasyonlarda yer aldı. 
Oda müziği ve Lied alanlarında da aktif olan Burak Çebi, Almanya'daki uluslararası Kültür ve Medeniyet Vakfı'nın (Internationale Stiftung für Kultur und Zivilization) Almanya içinde bir çok şehirde düzenlediği oda müziği konserlerinde düzenli olarak yer almaktadır. Bunun dışında 2015 yılında Berlin Radyo Evi'nde Alman Besteci Peter Ronnefeld'in eserlerini içeren konserde Soprano Anne Steffens ile olan Lied performansı DeutschlandRadio Kultur kanalında yayınlandı. Yine Anne Steffens ile İstanbul Radyosu'ndan sanatçıların da katılımıyla birlikte Ludwigshafen Devlet Filarmoni Orkestrasının düzenledigi `Schubert ve Şevki Bey` isimli özel konserde sahneye çıkarak Klasik Türk Küziği ile Klasik Batı Müziğinin birlikte sunulduğu bir konser verdi. 2012 yılında Berliner Camerata Oda Orkestrası üyeleriyle Ulvi Cemal Erkin'in Piyanolu Beşli'sini seslendirmiş olan sanatçı ayrıca Berlin'de düzenlenen Prelude Concerts isimli oda müziği konserleri serisinde düzenli olarak yer alıyor. 
Burak Çebi 2011'de Nürnberg Mozart Derneği tarafından düzenlenen oda müziği yarışmasında da ödül almıştır. Çeşitli zamanlarda DAAD, Nürnberg Sparda Bankası, Berlin Gotthard-Schierse Fonu ve Richard Wagner Derneği’nin burslarına layık görülmüştür. Sanatçı yaşamını Berlin'de sürdürmektedir.
Greig'in hayatı
Seray Kalelioğlu Piyano ve Anlatım
4 Kasım 2017 Cumartesi, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

Edvard Grieg’in hayatı ve piyano konçertosunun izinde anlatımlı ve interaktif bir konser. Piyanist Seray Kalelioğlu’nun sunumu ve piyanosu eşliğinde gerçekleşecek bu interaktif konser, çocuklara ve yetişkinlere bilgi ve eğlence dolu bir deneyim yaşatacak. 
Norveçli besteci ve piyanist Edvard Grieg’in (1843-1907) bestelerini filmlerde ve televizyonlarda sıkça duymuşuzdur fakat onu yeterince tanıyor muyuz? Grieg, müzik tarihinin en çok çalınan piyano konçertolarından birini ve “Peer Gynt” adı verilen orkestra eserini bestelemiştir. Norveç halk ezgilerini de barındıran bu eserler, halen dünyanın dört bir yanında çalınmaya devam etmektedir.Grieg ve La minör Op.16 Piyano Konçertosu’nun anlatıldığı bu etkinlikte, eğlenceli bir dille müzik hakkında konuşacağız. Seyircinin de dahil olacağı bu interaktif konserde, piyanist Seray Kalelioğlu konçertoyu seslendirecek ve eserle ilgili videolar izlenecek.Gençlere ve yetişkinlere yönelik olan bu etkinlik, Türkiye’de çok az gerçekleştirilen bir resital türü niteliğinde.Müzik ve anlatımın birlikte yer aldığı bu interaktif etkinlikte, klasik müziği daha iyi tanımaya ve ondan keyif almaya hazır mısınız?
Etkinlik İçeriği:
– Grieg’in Hayatı
– Piyano Konçertosu nedir?
– Grieg’in piyano konçertosunda bulunan Norveç Halk Ezgileri
– Grieg’in etkilendiği besteciler
– Grieg’in en çok tanınan eserleri
Seray Kalelioğlu, piyano ve anlatım
Seray Kalelioğlu
1987 yılında İstanbul'da doğan Seray Kalelioğlu, piyanoya 7 yaşında başladı. 1995-2000 yılları arasında TRT Çocuk Korosu'nda korist olarak yer aldı. 1996 yılında Portekiz'in Figuera da Foz şehrinde gerçekleşen Çocuk Şarkıları yarışmasına solist olarak katıldı ve "Dostluk ve Barış Ödülü"ne layık görüldü. 2001-2005 yılları arasında, tam bursla kabul edildiği İstek Belde Güzel Sanatlar Lisesi'nde İslam Manafov ile piyano çalıştı. 2005 – 2009 yılları arasında, Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliğinde Dilek Yonat Batıbay ile piyano öğrenimini sürdürdü. 2007-2008 eğitim döneminde Erasmus Değişim Programı kapsamında Polonya'daki Gdansk Müzik Akademisi'nde okudu. 2008 yılında Türkiye'ye dönen Seray Kalelioğlu, İris Şentürker ile piyano çalışmalarına devam etti ve bu tarihten itibaren yurt içinde çeşitli projelerde yer aldı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda “Bir Şehnaz Oyun”da piyanist olarak görev aldı. NTV'nin İstanbul Modern'de çektiği "Sarkis Belgeseli" ve "Sarkis Sergisi"nde Scriabin'in Op.2 No.1 Etüdüyle yer aldı. Çeşitli kurumlarda piyano öğretmenliği yaptı. Kültür Üniversitesinde, müzik direktörlüğünü üstlendiği “Bir Şehnaz Oyun” adlı eserde aynı zamanda piyanist olarak yer aldı. Yüksek lisans çalışmalarına ITÜ MIAM’da Jerfi Aji ile oda müziği, Ayşegül Sarıca ile piyano’da devam etti. Piyanist Nelly Ben-Or ve çellist Selma Gökçen ile piyano üzerinde Alexander Tekniği, Edna Golandsky ile Taubmann Tekniği çalışmaları ve Hüseyin Sermet ile masterclass çalışmaları gerçekleştirdi. 
İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen “Müzik Biliminde Gençler Buluşması IV” sempozyumunda “Edvard Grieg ve Piyano Konçertosu: Hummel ile Bağlantıları ve Norveç Etkisi” adlı sunumuyla yer aldı.
Piyanist Seray Kalelioğlu, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Arsu Sahne ve Yeldeğirmeni Sanat, Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Mozarthaus gibi önemli mekânlarda resitaller düzenlemiştir.
Baroktan Bugüne-Altuğ Tekin-Suzan Sayın
11 Kasım 2017 Cumartesi, saat:20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

ALTUĞ TEKİN, korno
SUZAN SAYIN, piyano
Korno sanatçısı Altuğ Tekin ve piyanist Suzan Sayın, Barok Dönem’den günümüze korno ve piyano eserlerine yer verilecek zengin bir program ile Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.
Konser Programı:
A. Marcello | Sonat No.1, Fa Majör
W. A. Mozart  | Concert Rondo, K.371 Mi Bemol Majör
C. Saint-Seans | Romance, Op.36
A. Ülgenay | TuğalBellini / Gallay | Romance de Bianca et Fernando
C. Gounod | 6 Mélodies 
* Konser süresi yaklaşık 55 dakikadır.
ALTUĞ TEKİN, korno
1981 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na, Prof. Erol Gömürgen’in korno sınıfına kabul edildi. 2000 yılı haziran ayında Kültür Bakanlığı’ nın düzenlediği “Genç Yetenekler Bakır Üflemeli 2000” yarışmasında Türkiye ikinciliği kazandı, bunun ardından H.Ü. Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak görev aldı. 2001 yılı temmuz ayında “Jeunnesses Musicales” aracılığıyla İsrail’de düzenlenen yaz kursuna katıldı. 
2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan üç kez sınıf atlayarak okul birincisi olarak mezun oldu ve “Hacettepe Üniversitesi Öğrenci Başarı Ödülü” ile “İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü” ne layık görüldü. Aynı yıl temmuz ayında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen "Avrupa Gençlik Müzik Festivali"ne katıldı. 2002 ekim ayında H.Ü.Akademik Senfoni Orkestrası’nda araştırma görevlisi ve korno grup şefi olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Yunanistan’da düzenlenen Selanik Müzik Festivali’nde görev aldı. 2005 yılı kasım ayında Fransa’nın Paris şehrinde korno sanatçısı Prof. Jack Adnet ‘nin ustalık sınıfına katıldı. 2006 yılı ekim ayında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı kazanarak korno sanatçısı olarak göreve başladı, bu döneme kadar Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda altı yıl boyunca solo korno sanatçısı olarak çalıştı. 2007 yılında Berlin Flarmoni Orkestrası korno sanatçısı Stephan Dohr‘un düzenlediği ustalık sınıfına katıldı, aynı yıl H.Ü. Akademik 
Senfoni Orkestrası, 2008 yılında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 2009 yılında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 2010 yılında Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası eşliğinde solist olarak görev aldı. Kurucularından olduğu “CSO Brass” grubu ile 2011 mayısında Macaristan’ın Budapeşte şehrinde konserler verdi aynı yıl Temmuz ayında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası grup şeflerinden oluşan oda müziği grubu “İzmir Üflemeli Çalgılar Beşlisi” ile Yunanistan’ın Nafpilyon şehrinde konserler verdi. 8 mart 2012 Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile düzenlenen İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Özel Konserinde solist olarak, Türk kadın besteci Ebru Güner Canbey’in “Devr-i Aksak” adlı eserinin Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi. Aynı yıl dünyaca ünlü korno sanatçısı Radovan Vladkovic'in ustalık sınıfına katıldı
2013 yazında "Camerata Smyrna Woodwind Quintet" grubu ile "Cyclades Festival" kapsamında Yunanistan'ın Samos ve Syros adalarında, 2014 ocak ayında "Smaland Kulturfest" kapsamında İsveç'in Vaxjö ve Vimmerby şehirlerinde, 2014 "Gümüşlük Oda Müziği Festivali" kapsamında da Bodrum'da konserler verdi. 2015 yılında "Konferans Resitaller" adlı düzenlediği konser serisi ile Ankara, Antalya, Isparta ve İzmir'de konserler verdi. 2016 Nisan ayında Ankara Devlet Konservatuvarı 80.Kuruluş yıldönümü etkinliğinde H.Ü. Akademik Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konser verdi. Halen yurtiçi ve yurtdışında oda müziği, solo ve orkestra konserleri vermeye devam eden Altuğ Tekin, İzmir Devlet.Senfoni.Orkestrası’nda.korno.grup.şef.yardımcılığı.görevini.sürdürmektedir.
SUZAN SAYIN, piyano
1987 yılında doğdu. Piyano eğitimine 1997 yılında, DEÜ Devlet Konservatuarında Yrd. Doç. Çiğdem Borlak’ın öğrencisi olarak başladı. 2000 yılında Prof. Nilgün Alkan’ın piyano sınıfına  girdi. 2005 yılında, D.E.Ü. Devlet Konservatuarı Orkestrası ile Yılbaşı konserinde Mozart’ın K.V. 466 No.20 re minör Piyano Konçertosunu seslendirdi. Aynı yıl Salzburg Mozerteum Yaz Akademisinde Prof. Pavel Gililov ile çalıştı. 
2008’de Genç Solistler Haftasında, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde L. van Beethoven’in 3. Piyano Konçertosunu seslendirdi. Lisans döneminde bir yıl sınıf atlayan Suzan Sayın, 2008 yılında DEÜ Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.
2009 yılında, Dinant “International Music Academy” yaz kursunda Prof. Dalia Ouziel ve Prof. Nadine Delsaux ile çalıştı. Aynı yıl, Belçika “Conservatoire Royal de Mons” sınavlarını kazanarak Prof. Dalia Ouziel ile yüksek lisans eğitimine başlayıp, 2011 yılında başarı ile bitirmiştir. 
Berlin UDK Üniversitesi'nde Prof. Elena Lapitskaja, Hannover'de Prof. Rolland Krüger ile çalışmalar yaptı ve bu isimlerin yanı sıra Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet, Milena Mollova, Elif  Şahin, Özgür Aydın, Kamerhan Turan gibi sanatçıların Master Class’larına katıldı.Eğitimi boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok resital ve oda müziği konserleri verdi.
2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sanatta Yeterlik sınavını kazanarak Prof. Selen Bucak ile çalışmalarına devam etmektedir. 
Suzan Sayın, 2011'den beri D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.
GİZEM SÖZERİ KONTRBAS RESİTALİ
15 Kasım 2017 Çarşamba, 20.00

Son dönemde elde ettiği ulusal ve uluslararası başarılarla adından söz ettiren genç kontrbas sanatçısı Gizem Sözeri, Barok Dönem’den günümüze uzanan zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor. 
Sanatçıya yeni neslin başarılı piyanistlerinden Kenan Tatlıcı eşlik edecek.
Gizem Sözeri, kontrbas
Kenan Tatlıcı, piyano
Konser Programı:
Frank Proto | Carmen Fantasy 
– Prelude
– Argonaisa
– Nocturne
-Micela’s Aria
– Toreador Song
– Bohemian Dance
Giovanni Bottesini | Tarantella
– Andante mosso
– Tarantella allegretto
Francois Rabbath | Trombes d’eau
Giovanni Battista Pergolesi | ‘’Sicilliana’’ From Nina
– Andantino
GİZEM SÖZERİ
2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı giriş sınavını kazanarak Doç. Burak Karaağaç ile kontrbas eğitimine başladı. 2012 Yılında Lise 1. Sınıfta ilk kez katıldığı, Çek Cumhuriyetinde düzenlenen 12. Uluslararası Kontrabas Yarışması’nda 1. Kategori de 3.lük ödülünü kazandı. 2013 Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 3.lük ödülü, 2014 Slovakya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 2.lik ödülü, 2014 Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 1.lik ödülü, 2014 Çek Cumhuriyeti Uluslararası Simandl Kontrbas yarışması 1.lik ödülü, 2014 Çek Cumhuriyeti Uluslararası Kontrbas yarışmasında 4 yılda bir verilen Simandl Özel Ödülü, 2014 Hollanda Amsterdam Uluslararası Kontrbas yarışması 1.lik ödülünü de kazanarak alanında haklı bir uluslararası üne kavuştu. Yurt içi ve yurt dışı basınında da hakkında çıkan haberlerde büyük övgüler aldı. 
Kontrbas eğitimi süresince Rinat İbragimov, Thomas Martin, Klaus Trumpf, Thierry Barbe, Miloslav Gajdos, David Murray, Bugoslaw Furtok, Eric Hansen, Miloslav Jelinek, Irena Olkiewicz, Einars Upatnieks, Gunars Upatnieks, Martin Sranko, Panu Parssinen, Jan Krigovsky, Mette Hanskov, Adam Bogacki, Waldemar Tamowski, Yi Song, Sonia Ray, Czeslaw Zabek, Jakub Olejnik’in Ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Başkent Üniversitesi Oda Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile düzenli konser programlarında yer alan Gizem Sözeri, aynı zamanda Ankara Bas Quartet üyelerindendir.
2016 yılındaki H.Ü Ankara Devlet Konservatuarı Genç Yıldızlar seçmelerini kazanarak H.Ü Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi, ayrıca yurt içi ve yurt dışında çok sayıda resital verdi. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Lisans 4. Sınıf öğrencisi olarak, Doç. Burak Karaağaç ile kontrbas çalışmalarına devam etmektedir.
KENAN TATLICI
2010 yılında İtalya ‘da düzenlenen “Euterpe” ve “Pietro Argento” Piyano Yarışmaları’nda “İkincilik Ödülü” sahibi olan B. Kenan Tatlıcı, 2000-2007 yılları arasında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Binnur Ekber ile çalıştı. Daha sonrasında eğitimine Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Yury Martynov ile devam ederek, 2015 yılında aynı kurumdan başarı ile mezun oldu. Moskova’daki eğitim süresince, 2. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması “İkincilik Ödülü” ve 2. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Yarışması “ Jüri Özel Ödülü” kazanmış olup, Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı RachmaninovKüçük Salon- Beyaz Salon, Moskova Yamaha Center, Moskova IFTAN Konser Salonu, Saint-Petersburg Teknik Üniversitesi Beyaz Salonu, Gioia del Colle Rossini Tiyatrosu (Bari/İtalya), Amman Hussein Kültür Merkezi (Ürdün), Amman Kraliyet Konser Salonu(Ürdün), İKSEV Konser Salonu (İzmir), TRT İstanbul Radyo Evi (Türkiye) Hacettepe Üniversitesi M Salonu (Ankara) gibi merkezlerde düzenlenen konserlerde yer aldı. 
Şimdiye kadar beraber sahne aldığı müzisyenler ve topluluklar arasında, Cihat Aşkın, Onur Özkaya, İrina Nikotina, Angela Ahıskal, Burak Tüzün, Nikolay Pronin, Ayako Tanabe ve Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası gösterilebilir. Bunların yanısıra, pek çok ustalık sınıfına aktif olarak katılan Kenan Tatlıcı’nın çalıştığı isimler arasında, Lilya Zilberstein, Sergey Schepkin, İdil Biret, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Muza Rubazkyte, Sergey Kudryakov gibi piyanistler bulunmaktadır. Günümüzde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda “sanatta yeterlik” eğitimine devam eden Tatlıcı, 2016 yılı itibariyle “ÇEV Harika Yetenekler Projesi” tarafından desteklenip, yurtiçi ve yurtdışındaki konserlerine devam etmektedir. 
“Kenan Tatlıcı, yeni müzik sahnelerimizde uzun soluklu bir kariyer yapacak bütün gerekli unsurlara sahip çok yetenekli bir piyanist.” Mauricio Vallina 
“Kenan Tatlıcı, büyük virtüöziteye ve piyano repertuvarına ciddi bir bakış açısına sahip çok yetenekli bir piyanist.” Lilya Zilberstein
15.11.2017    20.00
Genç Yıldızlar Konserler Serisi
DOĞA ALTINOK & NAZ İREM TÜRKMEN | KEMAN RESİTALİ
18 Kasım 2017 Cumartesi, 20.00
Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda ödülün sahibi olan genç neslin başarılı keman sanatçıları Naz İrem Türkmen ve Doğa Altınok, zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Naz İrem Türkmen, keman
Doğa Altınok, keman
Konser Programı:
Naz İrem Türkmen
L. van Beethoven | Sonat No. 5 “İlkbahar”– I. Bölüm (Allegro)
H. Wieniawski | Caprice No.4
J.S. Bach | Keman Sonatı No.4 – Adagio, Allegro
P. Sarasate | Zigeunerweisen
O. Novacek | Perpetuum Mobile
Doğa Altınok
J. S. Bach | Keman Sonatı No.3 – Largo, Allegro
F. Kreisler | Recitative & Scherzo
C. Saint Saens | Keman Konçertosu No.3 – I. Bölüm
N. Paganini | Caprice No.21
DOĞA ALTINOK
Doğa Altınok, keman eğitimine 2007’de Çukurova Üni- versitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hakan Çuhadar ile başladı; 2009’da Daniya Kaynova ile devam etti.
4. Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışması küçükler kategorisinde ikincilik ödü- lüne, ayrıca Server ACİM’e ait “Filiz” adlı eseri en iyi yorumlayan yarışmacı ödülüne layık görüldü. 2011 Berlin’de düzenlenen Uluslararası “Sforzando” Müzik Yarışması’nda kendi kategorisinde birinci, 2012 yılında Slovakya’da dü- zenlenen “Talents For Europe” yarışmasında ikinci oldu. 2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni” seçildi.
2015 yılı Mart ayında Bulgaristan Sofya’da gerçekleşen 11’inci Uluslararası “Young Virtuosos” Yarışması’nda bir üst kategori olan 16-19 yaş kategorisinde birincilik elde etti. Aynı yıl Mayıs ayında İtalya Fermo’da düzenlenen 22’nci Uluslararası “Andrea Postacchini” Yarışmasında da kendi kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.
Bugüne kadar İzmir, Antalya, Bursa, Cumhurbaşkanlığı ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları eşliğinde çalan Altınok, Moskova, Iguazu, Tokyo, Münih, Lizbon, Viyana, Milano, Prag ve Odessa'da resitaller, oda müziği ve orkestra konserleri verdi.Doğa Altınok, Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Projesi dahilinde TÜPRAŞ tarafından desteklenmekte olup eğitimine 2013 yılından beri Viyana’da bulunan Amadeus International Nobel Talent Of Music School’da burslu olarak devam etmekte; keman çalışmalarını Prof. Dora Sch- warzberg ile sürdürmektedir.
NAZ İREM TÜRKMEN
Istanbul Klasik Keyifler, Istanbul PERA Müzik Festivali, Bursa Müzik Festivali, Avusturya’da bulunan Zell an der Pram müzik merkezinde konser, BILSEM, Dusseldorf Palais Wittgenstein, Bursa Muzik festivali, Ankara Mozarthaus da konser verdi. Varna da Mincho Minchev ile yaptığı master class sonunda, Varna konser vermek üzere davet aldı. 
Mart 2016’da Sırbistan Müzik Pedagogları tarafından düzenlenen Uluslararası Internet Music yarışmasında kendi yaş katagorisinde birinci seçildi. Mayıs 2016 da Uluslararası Grand Virtuoso müzik yarişmasında birinci seçilerek, Salzburg Mozarteum da konsere davet edildi. Haziran 2016 da Kiev de düzenlenmiş Individualis keman yarışmasında kendi yaş kategorisinde birinci seçildi. 2017 Nisan ayında Almanya da düzenlenmiş Anton Rubinstein keman yarışmasında en iyi Barok sonat yorumu ödülünü aldı. 2017 Mart ayında Belçika da düzenlenmiş International Arthur Grumiaux Competition keman yarışmasında üçüncü oldu. Eylül 2017 de Bulgaristan Albena da düzenlenen V. Uluslararası “Heirs of Orpheues” Müzik yarışmasında birinci oldu.
Naz İrem Türkmen İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Prof. Dr. Ceyda Uzgören ile eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi müzik bölümü öğrencisidir.
18.11.2017    20.00
ÖZGÜR İNCE & HANDE UÇAR
KEMAN VE PİYANO RESİTALİ
22 Kasım 2017 Çarşamba, 20.00

Keman sanatçısı Özgür İnce ve piyanist Hande Uçar, Debussy, Grieg, Fauré ve Sibelius’un eserlerinden oluşan zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
C. Debussy | Clair de Lune
E. Grieg | Keman ve Piyano Sonatı No.3 Op.45, do minör 
ARA
G. Fauré | Berceuse Op.16
C.Debussy | Keman ve Piyano Sonatı
J. Sibelius | Berceuse Op.79 No.6, Mazurka Op.81 No.1
ÖZGÜR İNCE, keman
Müzisyen bir aileden gelen Özgür İnce, 1981 yılında doğdu. İlk keman eğitimine 9 yaşında iken Prof. Server Ganiev ile başladı. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girerek, Prof. Server Ganiev, Toğrul Ganiev ve Prof. Murat Tamer ile çalışmalarına devam etti. Prof. Ulvi Yücelen, İlya Sirotin, Erdoğan Davran ile oda müziği çalıştı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın Gençlik Senfoni Orkestrası, Büyük Senfoni Orkestrası ve Oda Orkestrası’nda görev alarak, pek çok değerli şef ile çalışma fırsatı buldu. 2002 yılında Young Euro Classic – European Music Summer in Berlin festivalinin açılış konserini veren Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gençlik Orkestrası‘nda görev aldı. Joshua Epstein, Serguei Kravcenko, Hagai Shaham, Itzhak Rashkovsky, Peter Sheppard, Yair Kless, Prof. Ani Schnarch, Prof. Dr. Cihat Aşkın ile çalıştı. 30 Haziran 2003 yılında H.Ü. Devlet Konservatuarı'nın keman bölümünden Pekiyi derece ile mezun oldu. Kasım 2003 – Eylül 2006 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'te 1.keman üyesi olarak, Uzman Sanatçı kadrosunda görev yaptı. 2004 – 2005 yılları arasında Oda Müziği, keman-piyano ve 2 keman olmak üzere, Kanal B için çok sayıda TV. kayıtları ve Kanal B’nin Çocuk Programı için anlatımlı konser kayıtları yaptı. Mart 2004 yılında Başkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Anabilim Dalı, Performans Programında Master çalışmalarına Bülent Akdeniz, Doç Dr. Orhan Ahıskal, Prof. Dr. Cihat Aşkın, Erol Aygün ve Doç. Çetin Aydar ile başladı ve eğitimini 7 Temmuz 2006 tarihinde başarı ile tamamlayarak Yüksek Lisans derecesi almaya hak kazanmıştır. 
29 Haziran 2007 tarihinde Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Sanatta Yeterlik Programı Keman bölümüne burslu olarak kabul edildi. Ekim 2007 tarihinden itibaren Tango+ Grubunun üyesi olarak, Ankara Palas’ta düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, İzmir Forum Bornova’da Dünya Dans Günü Kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, ODTÜ’de Burslu öğrenciler yararına, 1. Ankara Tango Festivali’nde ve ODTÜ 11. Sanat Festivali kapsamında Burslu Öğrenciler yararına konserler verdi. Bulgaristan Büyükelçiliği, İngiltere Büyükelçiliği, Ege Üniversitesi, Marmaris’te düzenlenen IV. Uluslararası Kognitif Nörobilim Sempozyum’unun açılışında, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ordu Atatürk Kültür Merkezi, 2. Ankara Kale Festivali çerçevesinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi Salonu, Bilkent Üniversitesi A.Adnan Saygun Müzik Araştırma ve Eğitim Merkezi Uygulama Salonu’nda Resital ve Oda müziği Konserleri verdi. 5-12 Temmuz 2008 tarihleri arasında Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Ordu Keman Yaz Okulu’na eğitimci olarak katılmış, Masterclass düzenlemiş ve konser vermiştir. Vladimir Ashkenazy yönetimindeki Türk-Yunan Gençlik Orkestrası’nın 24 Temmuz 2008 Ankara Bilkent Konser Salonu, Hellenic Festivali kapsamında 29 Temmuz 2008 Atina Herodus Atticus Odeonu ve Uluslararası Patras Festivali kapsamında 30 Temmuz 2008 Patras Roma Odeonu’ndaki konserlerinde 1. keman üyesi olarak; 26 Temmuz 2008 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki konserde ise Konzertmaister olarak yer almıştır. 
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Sanatta Yeterlik Keman bölümündeki eğitimini Prof. Server Ganiev’in öğrencisi olarak 30 Mayıs 2009 tarihinde başarı ile tamamladı ve Doktora Düzeyindeki Sanatta Yeterlik Derecesi almaya hak kazanmıştır. Eğitimi süresince Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi Programında öğretim elemanı olarak keman dersi verdi, aynı zamanda Bilkent Senfoni Orkestrası’nın 2007-2010 yılları arasındaki sezon konserlerinde 1. keman grubunda görev almıştır. 2010-2012 yılları arasında Gürer Aykal yönetimindeki Ankara Oda Orkestrası, Antonio Pirolli yönetimindeki Hayal Sahnesi Solistleri, Ankara Üniversitesi Solistleri ve Alessandro Cedrone yönetimindeki ADK-DER Oda Orkestrası konserlerinde 1. Keman grubunda görev almıştır. 31 Mart 2013 tarihinde Operet Sahnesinde, doğumunun 75. Yıldönümü etkinliği olarak Azerbaycan Devlet sanatçısı Prof. Server Ganiev’i Anma konseri düzenledi, konser için Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerine ulaşarak Ganiev Oda Orkestrasının oluşturulmasını sağladı. 20 Aralık 2013 tarihinde Cer Modern Konferans Salonunda, Oda Müziği grubu ile Server Ganiev’i Anma Konseri verdi. TRT Müzik kanalı için yapılan “Ezgileri Yurdumun” adlı Programın, TRT ve Ankara DOB Orkestrası Sanatçılarından oluşan orkestrasında yer aldı, orkestranın Temmuz 2014 tarihinde Kazakistan’da gerçekleştirdiği konsere katıldı.
Halen Oda Müziği konserleri, Resital ve Limak Filarmoni Orkestrası ile konserler vermektedir. Eylül 2010 tarihinden beri Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın 1. keman grubunda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaktadır. 
HANDE UÇAR, piyano
Hande Uçar 1990 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 1996 yılında Aylin Özuğur ile başladı. 1998’de Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi Programı’na katılan Hande Uçar, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu, piyano bölümüne kabul edildi ve 2004 yılında buradan birincilik derecesiyle mezun oldu. Mayıs 2004’te, Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü’nün düzenlediği 7.Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması’nda üçüncülük ödülü kazandı. 2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Aynı yılın haziran ayında düzenlenen Onay Sanat Genç Yetenekler Güzellemesi’nde finalist oldu. 2007 yılında girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde piyano çalışmalarını önce Aylin Özuğur, daha sonra da Gamze Kırtıl ile sürdürdü. Lise ve lisans eğitimi esnasında Andreé Sommer ile solfej, deşifraj ve eşlik çalışmaları yaptı. Aralık 2008’de şef Orhun Orhon yönetimindeki Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile L.v. Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nu yorumladı. 2009 Eklisia Yaz Müzik Okulu’nda Gülsin Onay, Emre Elivar, Aleksandar Madzar ve Mischa Dacic ile çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda Robert Roux, Walter Groppenberger, Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet, Diane Andersen ve İdil Biret’in masterclass çalışmalarına aktif olarak katıldı. Lisans üçüncü sınıftan itibaren Prof. Ersin Onay ile çalışmaya başladı. Bu süre boyunca Stiliana Stavreva, Emre Şen, Cem Akçora, Elena Gnezdilova ve Gamze Kırtıl ile oda müziği çalışmaları yapmaya devam etti. 2013 yılının Mayıs ayında, şef Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde F. Liszt'in "Totentanz" adlı eserini icra etti. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Ersin Onay'la sürdürdüğü yüksek lisans eğitimini 2013 yılında tamamlamıştır. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde korrepetitör olarak görevini sürdürmektedir.
22.11.2017    20.00
Soprano Demet Gürhan ve piyanist Ceren Topuz Uğuz, halk türkülerinden aryalara türkçe eserlerden derlenen zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
DEMET GÜRHAN, soprano
CEREN UĞUZ, piyano
25.11.2017 Saat: 20:00

Konser Programı:
Katibim | S. Ada
Aşk Türküsü | F. N. Çamlıbel – F.H.Atrek 
Anlatamıyorum | O. V. Kanık- M.Özdemir
Divane Aşık Gibi | Düzenleme: A. Albuz
Acem Kızı | Düzenleme: A. Albuz
Çalın Davulları | Düzenleme: A. Albuz
Yemen Türküsü | Düzenleme: T. Erdener
Gaziantep Yolunda | Düzenleme: B. Honic
Elmaların Yongası | Düzenleme: A.Albuz
Giresun Kayıkları | S. Bilgen
Ayşe’nin Aryası | S. Ada
Keklik | Y. Tura
DEMET GÜRHAN, soprano
1976 yılında doğdu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünü kazanarak Prof. Gülşen Şimşek’in şan anasanat dalı öğrencisi oldu. 2000–2005 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Burada iki yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Denizli Çocuk Korosu şefliğini yaptı. Eğitimi süresince şan çalışmalarını Elvira Fatihova ile sürdürdü. Doktora programında şan çalışmalarına Prof. Mustafa Yurdakul ile devam etti. 2006 yılında Prof. HelgeDorsch ile Master Class çalışmalarına katıldı. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı doktora programına kabul edildi. 2013 yılında “Ses Eğitimi Çalışmalarının Politikacıların Konuşma Becerilerine Etkisi” konulu teziyle doktora programını tamamladı. Almanya, Litvanya, Kıbrıs ve Türkiye’de çok sayıda konser gerçekleştirdi. TRT Avaz ve TRT radyosunda canlı yayınlanan programlarda solist olarak birçok konser vermiştir. 2014 yılında Kazakistan Karagandı Senfoni Orkestrası ile Ankara, Eskişehir, Bursa, Samsun, Ordu ve Trabzon’da konserler yaptı. 2010 yılından itibaren Tubikam (Türkiye Bilimsel, Kültürel ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) üyesidir. 2006 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda misafir öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müdür yardımcısı ve Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak görevini sürdürmektedir.
CEREN UĞUZ, piyano
1985 Yılında Ankara’ da doğdu. 1996 Yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı ‘nı kazanarak Prof. Süleyman Sırrı Güner ile çalışmalarına başladı. Çalışmalarına 1999 yılından itibaren Ögr. Gör. Olga Hasanov ile devam etti. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ nda Yrd. Doç. Oya Ünler lisans sınıfına girdi ve aynı sınıfta mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca birçok sınıf konserleri ve resitaller sergilemiş, yurtiçi ve yurtdışında birçok yarışmalarda bulunmuştur. 2009-2013 Yıları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ nda, 2010-2012 yılları arasında da Başkent Üniversitesi Konservatuvarı’ nda Öğretim Görevlisi olarak Korrepetitörlük yapmıştır. 2012 Yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda Yüksek lisans çalışmalarına Doç. Toros Can ile başlamış, halen Doç. Dr. Özlem Ömür ile devam etmektedir. Ceren Uğuz, 2011 Yılından beri Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak Korrepetitörlük.yapmaktadır.25.11.2017    20.00
İZZET NAZLIAKA & PINAR TURAN
İKİ VİYOLONSEL KONSERİ
2 Aralık 2017 Cumartesi, 20.00

Viyolonsel sanatçıları İzzet Nazlıaka ve Pınar Turan, Barok Dönem’den 20. Yüzyıl romantiklerine uzanan zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
İZZET NAZLIAKA, viyolonsel
PINAR TURAN, viyolonsel
Konser Programı:
J. S. Bach | Invention No.8 BWV 779 (İki Viyolonsel için Düzenleme)
A. Vivaldi | Viyolonsel Sonatı, Rv 40 mi minör (İki Viyolonsel için Düzenleme)
– Largo
– Allegro
– Largo 
– Allegro
L. Boccherini | Viyolonsel Sonatı G.6 Do Majör (İki Viyolonsel için Düzenleme)
– Allegro
– Largo
– Allegro Moderato 
R. Gliere | Viyololsel İkilileri Op.53
– No.4 Vivace
– No.8 Giocoso 
J. R. Horton | İki Viyolonsel için Süit
– Minuet
– Lament
– Banjo Song
– Allegro
– Scherzando
– Larghetto
– Allegro 
İZZET NAZLIAKA
İzzet Nazlıaka 1980 yılında viyolonsel eğitimine H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarında başladı. Her ikisi de döneminde bir ilk olan, 1990-1993 yıllarında yüksek lisans 1994-1998 yıllarında sanatta yeterlilik programını H.Ü.Ankara Devlet Konservatuarı'nda tamamladı. Bu dönemde İtalya, İsviçre, Portekiz ve Finlandiya’da çeşitli Masterclass’lara katıldı. Alexander Rudin, Robert Cohen, Andre Navarra, Marcio Carneiro gibi hocalarla çalıştı. 2008 yılında Doçent ünvanını aldı. 1993 yılından beri H.Ü. ADK’da viyolonsel eğitmenliği yapmakta olup aralarında Benjamin Sönmez, Yılmaz Bişer, Pınar Turan gibi viyolonselcilere hocalık yaptı. Halen H.Ü. ADK’da Viyolonsel Sanat Dalı başkanlığını yürütmektedir. Kendisi ve öğrencileri, Türkiye’de daha önce seslendirilmemiş yirminin üzerinde eserin ilk seslendirmesini gerçekleştirmişlerdir.
PINAR TURAN
1983 yılında Ankara’da doğdu. 1993 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’na girerek Doç. Ş. İzzet Nazlıaka ile viyolonsel çalışmalarına başladı. Çeşitli oda müziği konserleri, sınıf konserleri ve resitaller verdi. 1999 yılında Paris Ulusal Konservatuvarı profesörlerinden Philippe Müller’in Master Class’ına katıldı. Aynı yıl Anaçev’in düzenlediği Genç Viyolonselciler Yarışması’na katıldı. Ardından East Mediterranean Youth Orchestra’sının sınavını kazandı. 2000 yılında ünlü bir Rus çellist olan Marina Tarasova’nın yapmış olduğu Master Class’a katıldı. 2001 yılında Schleswig – Holstein Müzik Festivali’nin sınavına girdi. Aynı yıl Moskova Konservatuvarı çellistlerinden kompozitör,orkestra şefi ve piyanist olan solist Alexander Rudin’in master class’ına katıldı. 2002 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Akademik Orkestrası ile Europaischer Musik Sommer’in açılışını yaparak Berlin turnesine katıldı. 2003 yılında viyolonsel çalışmalarına Yrd. Doç. Nuray Eşen ile devam etti. 2004 yılında H.Ü. Akademik Orkestra’sına girmiştir ve bu orkestra ile Karadeniz, Konya, Bodrum, İstanbul, Antalya, Afyon, Eskişehir, Samsun ve Amerika’da başarılı konserler vermiştir. 2005 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Akademik Senfoni Orkestrası ile Yunanistan turnesine katıldı. Aynı yıl Cihat Aşkın ve Toğrul Ganiev ile Vivaldi Mevsimler’i seslendirdi. 2006 yılında viyolonsel çalışmalarını Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Bilkent Senfoni Orkestrası viyolonsel grup şefi olan Hayrettin Hoxha ile Yüksek Lisans yaparak ve oda müziği çalışmalarına da Elena Gledzinova ile devam etmiştir. 2008 yılında Yüksek Lisans eğitimini Hayrettin Hoxha ile Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde başarıyla tamamlamıştır. 2009-2010 yıllarında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitmenlik yapmıştır. Aynı yıl Ürgüp’te gerçekleşen klasik keyifler programında çellist Ruth Philips ve Ozan Tunca ile oda müziğinde Ellen Jewett ve ile çalışma fırsatı bulmuştur.
2011 yılında H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Sanatta Yeterlik’e girmiştir ve burada Doç.İzzet Nazlıaka, ve Prof. Doğan Cangal ile viyolonsel, Garbis Atmacayan ve Prof. Reyyan Başaran ile oda müziği ile çalışmıştır. 2016 yılında doktoradan mezun oluştur.Halen H.Ü. Devlet Konservatuvarı Akademik Senfoni Orkestrası’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır ve aynı zamanda grup üyelerindendir.
02.12.2017    20.00
THE BEATLES  PİYANO RESİTALİ
9 Aralık 2017 Cumartesi, 20.00
YUNUSCAN KAYA, piyano

Yunuscan Kaya, efsanevi İngiliz rock grubu The Beatles’ın 21 şarkısının aslına sadık kalarak gerçekleştirdiği solo piyano düzenlemeleri ile, 9 Aralık'ta Mozarthaus’a konuk oluyor.
"Sevgili dinleyiciler…
Bildiğiniz gibi Beatles altmışlardan bu yana dünyayı kasıp kavurmuş, müzikte devrimler yapmış, yön vermiş ve kendinden sonra gelen neredeyse tüm gruplara ilham kaynağı olmuştur. Onların müziğini sözler olmadan da ne kadar zengin ve melodik olduklarını orijinaline en yakın şekilde uyarlayarak siz değerli dinleyicilere sunmak istedim. TRT'nin değerli sunucusu Uğur Haspolat'ın dediği gibi "Belki Beatles için söylenecek pek fazla bir şey kalmadı ama daha çalınacak çok şey var". Yunuscan Kaya
Program:
1- And I Love Her
2- Norwegian Wood
3- Hard Day’s Night
4- Please Please Me
5- Love Me Do
6- I Feel Fine
7- Black Bird
8 – Oh Darling
9 – Something
10 – From Me To You
11 – Girl
12 – If I Fell
13 – I Wanna Hold Your Hand
14 – Can't Buy Me Love
15 – Hey You've Got To Hide Your Love Away
16 – Eleanor Rigby
17 – Don't Let Me Down
18 – She Loves You 
19 – Yesterday
20 – It Won't Be Long
Yunuscan Kaya 1990 yılında Ankara'da doğdu. Ortaokul yıllarında Hacettepe Konservatuvarı'ndan Nuriye Arıkan ile piyano eğitimine başladı ve lisans eğitimini Hacettepe Konservatuvarı Müzikoloji bölümünde tamamladı.
Amatör olarak sürdürdüğü uğraşısının ilk meyvesi 2005 yılında Anküsev'de verdiği resital olmuştur. İlerleyen süreçte ev resitalleri vermiştir.
İcracılığının yanı sıra bir diğer uğraşı alanı da piyano uyarlamalarıdır. Öyle ki J.S. Bach'ın az bilinen bazı org eserlerini piyanoya uyarlamış ve lisans bitirme projesi olarak Beethoven'in 5. Senfonisinin piyano redüksiyonlarını karşılaştırmıştır.
Kaya'nın müzik merakı klasik müziğin ötesine geçmiştir. 2012'den bu yana faaliyet gösteren Queen Tribute grubu "A Kind Of Vision"ın kurucusu ve solistidir.
Bu programda yer alan Beatles uyarlamaları da yukarıda bahsedilen bu iki ilgi alanının bir araya gelmesiyle oluşmuştur.
09.12.2017    20.00
AYÇA MUTLUER & ESRA POYRAZOĞLU 
KEMAN VE PİYANO RESİTALİ
16 Aralık 2017 Cumartesi, 20.00

Keman sanatçısı Ayça Mutluer ve piyanist Esra Poyrazoğlu Alpan, Brahms ve Prokofiev’in keman ve piyano sonatlarından oluşan bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Konser Programı:
J. Brahms | Keman ve Piyano Sonatı, Op.108, No.3, re minör 
– Allegro 
– Adagio 
– Un poco presto e con sentimento 
– Presto agitato 
S. Prokofiev | Keman ve Piyano Sonatı Op. 94bis, No.2, Re Majör
– Moderato
– Presto 
– Andante
– Allegro con brio
* Program süresi 60 dakikadır.
AYÇA MUTLUER, keman
Müzik eğitimine 8 yaşında annesiyle teori solfej dikte ve piyano dersleriyle başladı. 9 yaşında Polifonik Korolar Derneği'nde Çocuk Korosuna katılma hakkı kazanıp bu alanda birçok konserlere katıldı. 10 yaşında Nigar Ethem ve Teymur Şemsiyev ile piyano eğitimini sürdürdü. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu keman bölümüne kabul edilerek Elena Rıhsıyeva ile keman çalışmalarına başladı. Buradaki eğitim yılları süresince Ferhat Gulmamedov Vanya Millenova, Süreyya Defne ile çalışmıştır. İlk solo konserini CSO salonunda piyano eşlikli olarak Fritz Seitz'ın keman konçertosuyla 11 yaşında verdi. Ortaokul ve lise hayatı süresince birçok solo ve orkestra konserleri vermiştir. Ünlü şeflerle çalışmış ve yurtiçinde birçok konser vermiştir. 2006 yazında Jethro Tull ile turneye çıktı. Bu konserlerde ünlü flütçüler Ian Anderson, Şefika Kutluer ve ayrıca ünlü şef John O'Hara ile çalışma fırsatı yakaladı. Lisans eğitimi süresince Safinaz Olcay, Kaan Korad, Yiğit Ülgen ile oda müziği çalışmış birçok yerde bu alanda konserler vermiştir. 2007 yazında World Youth Orchestra üyesi olma hakkı kazandı. Türkiye ve Almanya'yı kapsayan bir dizi konserler verdi. Bu organizasyonda Alman kemancı Winfried Rademacher İle 1 hafta süresince masterclass yapmıştır ve ünlü şef Damiano Giuranna ile çalışmıştır. WYO tanıtımı için TV8 de Erkan Tan'ın programına katılmış ve küçük bir dinleti yapmıştır. Antalya, Bursa ve Eskişehir orkestralarıyla takviye sanatçı olarak birçok konser vermiştir ve halen takviye sanatçı olarak birçok orkestrada görev almaktadır. Ayrıca lisans eğitimi süresince ve sonrasında bazı özel okullarda kurduğu bir ekiple çocuk orkestraları oluşturup, konserler vermiştir. Ayça Mutluer Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi keman bölümünden Elif Enacar Baykal'ın öğrencisi olarak mezun olmuştur ve Ankara Devlet Opera ve Balesi´nde sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaktadır. 
ESRA POYRAZOĞLU ALPAN, piyano
1981 yılında Kıbrıs'ta doğdu. İlk müzik eğitimine Lefkoşa Güzel Sanatlar Ortaokulunda başladı. 1994 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne kabul edildi. Doç. Güherdal ÇAKIRSOY ile piyano, Erdoğan DAVRAN ve Prof. Ulvi YÜCELEN ile oda müziği çalıştı.1997 Yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrasının açmış olduğu solist piyanist seçme sınavını kazanarak şef İbrahim Yazıcı yönetiminde Ludwig van Beethoven'ın 1.piyano konçertosunu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda seslendirdi. Aynı yıl Alman orkestra şefi Kurt Karl'ın daveti üzerine Nürnberg Collegium Noricum Senfoni Orkestrası eşliğinde solist piyanist olarak Almanya'nın Nürnberg şehrinde bu eseri tekrar yorumladı. 2001 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı piyano ana sanat dalından pekiyi derece ile mezun oldu. Paris konservatuvarı hocalarından M. Morga'nın oda müziği, Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca'nın piyano masterclass çalışmalarına aktif olarak katıldı. 2004 Yılında Anadolu Üniversitesi piyano ana sanat dalında Prof. Zöhrab Adıgüzelzade'nin yüksek lisans sınıfına kabul edildi ve bu çalışmalarını 2007 yılında başarıyla tamamladı. 2009 yılında Kıbrıs'ın Rum Kesiminde piyanist Kyriacos Souroullas ile Saint-Seans'ın 2 piyano ve orkestra için bestelediği hayvanlar karnavalı adlı eserinde birinci piyano partisini solist olarak seslendirdi. 2001 yılından bu yana Ankara Üniversitesi, Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümlerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve 2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde opera korrepetitörü olarak görev yapmaya başladı. 2010 yılında Chopin'in 200.doğum yıldönümü için soprano Esra Abacıoğlu Akcan ile Chopin´in liedlerinden ve piyano eserlerinden oluşan bir konser vermiş ve bu konser TRT radyosu tarafından kayıt yapılarak,radyoda yayınlanmıştır.Solist ve eşlikçi olarak her yıl çeşitli konserler veren Esra Poyrazoğlu halen Ankara Devlet Opera ve Balesinde korrepetitör olarak çalışmakta, Anadolu Üniversitesi opera bölümünde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Aynı zamanda Ayhan Uştuk, Şenol Talınlı ve Aykut Çınardan oluşan 3 tenor grubunun piyanistidir.
16.12.2017    20.00
ARYALARLA BİR GECE
20 Aralık 2017 Çarşamba, 20.00

Soprano Rengin Güney, tenor Doğuş Ateş ve piyanist Gülüm Sürmen Ötenel, Vivaldi Leoncavallo, Rossini, Puccini, Solovyev-Sedoy, Obradors, Bellini, Verdi ve Offenbach’ın eserlerinden derlenen zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
RENGİN GÜNEY, soprano
DOĞUŞ ATEŞ, tenor
GÜLÜM SÜRMEN ÖTENEL, piyano
Konser Programı:
A. Vivaldi | Amato ben, tu sei la mia speranza / La verita in cimentoo Operası 
R. Leoncavallo | O Colombina / Pagliacci Operası
G. Rossini | Non si da follia maggiore /İtalya’da bir Türk Operası
G. Puccini | Tra voi, belle, brune e bionde / Manon Lescaut Operası
M. Solovyev-Sedoy | Moskova Geceleri
F. Obradors | El Vito 
V. Bellini | “Eccomi in lieta vesta…”/ I Capuleti e I Montecchi Operası
E. Kalman | “Bir an düşün” / Çardaş Prensesi Opereti 
G. Verdi | Questa o quella / Rigoletto Operası
J. Offenbach | “Les oiseaux dans la charmille”/ Hoffmann’ın Masalları Operası
G. Verdi | “La Donna é Mobile” / Rigoletto Operası
E. Kalman | “Yalnız onu ister gönül”/ Çardaş Prensesi Opereti
Program süresi: Yaklaşık 60 dakika
RENGİN GÜNEY
Müzik eğitimine 2006 yılında Konya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Dört yıl Elif Koç ile keman eğitimini sürdürdükten sonra 2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Şule Köken ile şan çalışmalarına başladı. 2010 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Opera, Koro ve Popüler Müzik Şarkıcılığı lisans bölümüne burslu kabul edildi. Eğitimine Şule Köken ile devam etti ve 2015 yılında lisans programından mezun olarak aynı kurumun Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Sahne Sanatları Yüksek Lisans programına kabul edildi ve Lynn Çağlar ile şan çalışmaya başladı. Eğitim hayatı süresince birçok resital ve oda müziği konserleri veren Rengin Güney, 2017 yılında İtalyan Büyükelçiliği himayelerinde düzenlenen, İtalyan Dili Haftası Kapanış konserinde Orkestra Akademik Başkent ile solist olarak sahne aldı. Halen yüksek lisans eğitimine devam eden sanatçı, aynı zamanda Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürmektedir.
DOĞUŞ ATEŞ
Müzik eğitimine küçük yaşlardan itibaren enstrüman çalarak başlayan Doğuş Ateş, 2005 yılında Prof. Mustafa Yurdakul ile şan çalışmalarına başladı. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Şan Anasanat Dalı’nı kazanarak Cumhur Böler’in öğrencisi oldu. Daha sonra eğitimine Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’na devam etti. Burada Polonyalı Kontrtenor Damian Ganclarski ve Bas Wlodzimierz Zalewski’nin masterclass’larına aktif olarak katıldı. Şan eğitiminin yanı sıra, profesyonel olarak halk dansları ile ilgilenen Doğuş Ateş, uzun yıllar “Anadolu Dansının Sultanları” projesinde çalıştı ve Devlet Tiyatroları’nda iki sezon görev aldı. 2015 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Şarkıcılığı Programını burslu olarak kazanan ve yeniden Prof. Mustafa Yurdakul ile çalışmaya başlayan Ateş, halen Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam etmektedir.
GÜLÜM SÜRMEN ÖTENEL
Piyano eğitimine altı yaşında başlayan Gülüm Ötenel, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü’nü kazanarak, on yıldan oluşan konservatuvar eğitimi süresince piyano çalışmalarını Prof. Ayşe Savaşır ile sürdürdü. Orkestra ve koro şefi Walter Strauss ile de müzikal yorum çalıştı.Piyano eğitimine 2000-2003 yılları arasında Almanya Hannover Hochschule für Musik und Theater’da Prof. Bernd Goetzke ile devam etti. Almanya ve Belçika’ da birçok resital ve oda müziği konserleri verdi. 2004 yılından itibaren Yüksek Lisans eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Ersin Onay ile başladı. 2006 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak aynı yıl Doktora (Sanatta Yeterlik) çalışmalarına Prof.Ersin Onay ile devam etti. 2005 yılından bu yana İstanbul, Ankara, Malatya, İsviçre; Bern Türk Büyükelçiliği’nin himayelerinde Bern Konservatuarı’nda resitaller verdi. 2006 yılında kurulan ve halen aktif olan Anka Trio ile İzmir, Ankara ve Eskişehir’de oda müziği konserleri yaptı.(Anka Trio: Piyano, Gülüm Sürmen, Obua, Ayşe Sezer;Antalya Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi, Fagot, Engin Güngördü; Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Sanatçısı),Vladimir Ashkenazy, Kamran İnce, Peter Breiner gibi müzisyenlerle birlikte çeşitli konser ve kayıtlarda çalışma fırsatı buldu. TRT Ankara Radyosu için Chopin ve Liszt’in eserlerinden oluşan bir radyo bandı hazırladı. 2008 yılı Mart ayında Estonyalı Şef Anu Tali yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile Liszt 1.Piyano Konçertosu’nu icra etti. 2009 yılında Doktora (Sanatta Yeterlik) eğitimini Prof. Ersin Onay ile tamamlayan Gülüm Ötenel, 2003 yılından beri nefesli ve yaylı sazlar eşlikçiliği, şan korrepetitörlüğü ve piyano öğretmenliği yapmaktadır. Gülüm Ötenel, 2010 yılından itibaren çalışmaya başladığı Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesidir ve görevine Doçent olarak devam etmektedir.
20.12.2017    20.00
ONUR ŞENLER & BURAK ÇEBİ
BAROKTAN ROMANTİĞE YOLCULUK
23 Aralık 2017 Cumartesi, 20.00 

Elde ettikleri ulusal ve uluslararası başarılar ile klasik müzik çevrelerinde adlarından övgü ile söz ettiren çellist Onur Şenler ve piyanist Burak Çebi, Beethoven, Brahms ve Rahmaninov’un çello ve piyano sonatları ile lied düzenlemelerinden derlenen bir program ile sizleri Mozarthaus’ta etkileyici bir müzik yolculuğuna davet ediyor.
ONUR ŞENLER, viyolonsel
BURAK ÇEBİ, piyano
Konser Programı:
L. van Beethoven | Viyolonsel ve Piyano Sonatı Op.102 No.1, Do Major
J. Brahms | Çello ve Piyano Sonatı No.1 Op.38, mi minor
J. Brahms | Lied Op.3 No.1 “Liebestreu”
Lied Op.71 No.5 “Minnelied” 
Lied Op.86 No.2 “Feldeinsamkeit” 
Lied Op.94 No.4 “Sappiche Ode” 
Lied Op.105 No.1 “Wie melodien zieht es mir” 
Lied Op. 105 No.2 “Immer leiser wird mein Schlummer” 
S. Rachmaninov | Lied Op.21 No.7 “How fair this spot”
Lied Op.26 No.8 “I beg for mercy”
ONUR ŞENLER, viyolonsel
Sanat yaşamına 9 yaşında başlayan sanatçı, viyolonsel çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof.Çağlayan Ünal Sümer ve Prof.Doğan Cangal ile sürdürdü. İlk resitalini 16 yaşında verdi. Öğrenimi boyunca Peter Bruns, Maria Kliegel, Alexander Rudin, Young-Chang Cho gibi tanınmış profesörlerle dersler yaptı.Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası eşliğinde A.Dvorak si minör Viyolonsel Konçertosu'nu, Orkestra Akademik Başkent ile J.Haydn 2 numaralıre majör viyolonsel konçertosunu solist olarak seslendirdi. KKTC Senfoni Orkestrası ile yaptığı Haydn Do MajörViyolonsel konçertosu konserinin aynı zamanda CD’si basıldı. 
Genç Türk bestecilerinin viyolonsel-piyano için yazılmışeserlerinin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Can Atilla 57. Alay Anısına Çanakkale 100.Yıl Senfonisi'nin ilk seslendirilişini Dünya Liderleri'nin katıldığı Barış Zirvesinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Solist olarak yaptı. Aynı proje Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde kayda alındı ve mezzo kanalı tarafından çekildi. 2017 Şubat ayında Eserin CD’si Naxos tarafından yayınlandı.
Kurucusu olduğu Ensemble Ankara Oda Orkestrası topluluğu ve Ankyra Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile ülkemizin çeşitli şehirlerinde ses getiren konserler yapan sanatçı, AFO Solistleri ve Camerata Ankara ile yaptığı oda müziği kariyerinin yanı sıra solo kariyerine devam etmektedir. Kurucusu olduğu ve repertuvar düzenlemelerini de yaptığı CSO Cello Quartet ile 2007'den bu yana düzenli ve başarılı konserler vermiş, yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalde yer almıştır. Halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Viyolonsel Sanatçısı'dır. 
BURAK ÇEBİ, piyano
Türkiye ve Almanya'da aldığı piyano eğitimini ustalık sınıfı diplomasıyla tamamlayan Burak Çebi, geçmişinde Almanya, İtalya, İspanya ve Türkiye'de düzenlenmiş uluslararası piyano yarışmalarında ödüller kazanmıştır ve konser kariyerine Avrupa'da ve Türkiye'de devam etmektedir. 
2016 yılında Franz Schubert ve Claude Debussy`nin eserlerini içeren ilk albümünü kaydeden Burak Çebi, 2013 yılında İstanbul Uluslararası Orchestra Sion Piyano Yarışması`nda 1.`lik ödülünü, 2016 yılında İspanya'nın Orihuela kentinde düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamındaki piyano yarışmasında 2.'lik ödülünü ve İtalya`da 2016 yılında Rimini`de düzenlenen Musica Enharmonia Piyano yarışmasında yine 2.`lik ödülünü , 2008 yılında Münih'te düzenlenen 'Klavierpodium München' yarışmasında ise jüri özel ödülünü kazandı. Eğitimini İzmir Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Aykut Yafe ve Seçil Akdil'in sınıflarında ve Almanya`da Nürnberg Yüksek Müzik Okulu`nda Ingeborg Schmidt-Noll'un sınıfında alan Burak Çebi 2011 yılında aynı okulun piyano ustalık sınıfı`ndan mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında çalışmalarına devlet sanatçısı piyanist Hüseyin Sermet ile devam etmiş ve İsviçreli piyanist Jean François Antonioli'nin ustalık sınıflarına düzenli olarak katılmıştır. Son yıllarda Berlin (Enstrüman müzesi, Franzosischer Dom), Münih (SteinwayHaus), Dresden (Piano Salon), Bayreuth (Steingraeber-Haus), İstanbul (Notre Dame de Sion, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ), Ankara (Bilkent Konser Salonu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Mozarthaus) İzmir (AASSM, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi), Bourges (Theatre Saint Bonnet) , Neumarkt (Reitstadel) Fürth (Stadttheater), Bamberg, Ingolstadt, Trier ve başka bir çok şehirde resitaller verdi. 2012 Berlin Klasik Müzik Yaz Festivali çerçevesinde Berliner Camerata Oda Orkestrası ile birlikte sahneye çıkarak Wolfgang Amadeus Mozart'ın 9 Numaralı piyano konçertosunu ve Türk bestecilerin eserlerini seslendirdi. Freiburg Piyano Akademisi 2011, Berlin Geza-Anda Piyano günleri 2011, Heidelberg İlkbahar Festivali 2010, Schaffhausen Uluslararası Oda Müziği Günleri 2008, Tegernsee `Chance 2009`Piyano Festivali , Friedberg Yaz Festivali 2013-2014 gibi organizasyonlarda yer aldı.
Oda müziği ve Lied alanlarında da aktif olan Burak Çebi, Almanya'daki uluslararası Kültür ve Medeniyet Vakfı'nın (Internationale Stiftung für Kultur und Zivilization) Almanya içinde bir çok şehirde düzenlediği oda müziği konserlerinde düzenli olarak yer almaktadır. Bunun dışında 2015 yılında Berlin Radyo Evi'nde Alman Besteci Peter Ronnefeld'in eserlerini içeren konserde Soprano Anne Steffens ile olan Lied performansı DeutschlandRadio Kultur kanalında yayınlandı. Yine Anne Steffens ile İstanbul Radyosu'ndan sanatçıların da katılımıyla birlikte Ludwigshafen Devlet Filarmoni Orkestrasının düzenledigi `Schubert ve Şevki Bey` isimli özel konserde sahneye çıkarak Klasik Türk Küziği ile Klasik Batı Müziğinin birlikte sunulduğu bir konser verdi. 2012 yılında Berliner Camerata Oda Orkestrası üyeleriyle Ulvi Cemal Erkin'in Piyanolu Beşli'sini seslendirmiş olan sanatçı ayrıca Berlin'de düzenlenen Prelude Concerts isimli oda müziği konserleri serisinde düzenli olarak yer alıyor. 
Burak Çebi 2011'de Nürnberg Mozart Derneği tarafından düzenlenen oda müziği yarışmasında da ödül almıştır. Çeşitli zamanlarda DAAD, Nürnberg Sparda Bankası, Berlin Gotthard-Schierse Fonu ve Richard Wagner Derneği’nin burslarına layık görülmüştür. Sanatçı yaşamını Berlin'de sürdürmektedir.
23.12.2017    20.00

DUO FİDELİS
AŞK VE ÖLÜM
24 Aralık 2017 Pazar, 18.00

Flütist Zeynep Keleşoğlu ve piyanist, kompozitör ve orkestra şefi Orçun Orçunsel tarafından hayat bulan, Türkiye’nin başarılı oda müziği topluluklarından Duo Fidelis, “Aşk ve Ölüm” temalı özel bir dinleti ile Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşuyor.
Duo Fidelis, konserin ilk yarısında mitolojik karakterleri yanına alarak sizleri duygu dünyasına doğru bir yolculuğa davet ediyor. İkili, konserin ikinci yarısında ise tarihin içinden, yitirişi deneyimleme, yaşamı anlamlandırma ve aşkı sanat aracılığıyla ölümsüzlüğe kavuşturma hikayelerini sahneye taşıyacak; Orçun Orçunsel’in, 3200 yıllık bir mezar taşında bulunan dünyanın en eski ikinci yazılı şarkısı üzerine bestelediği “Seikilos Epitaph” adlı eserinin Ankara’daki ilk konser performansını gerçekleştirecek.
Zeynep Keleşoğlu, flüt
Orçun Orçunsel, piyano 
Konser Programı:
Christoph Gluck | "Dance of the Blessed Spirits"
Carl Reinecke | Sonat "Undine" 
Allegro
Intermezzo. Allegretto vivace (B minor)
Andante tranquillo (G major)
Finale. Allegro molto agitato ed appassionato, quasi Presto.
Ara
Kazuo Fukushima | "Mei" Solo Flüt 
Orçun Orçunsel | "Seikilos Epitaph"
Zeynep Keleşoğlu, flüt
1985 yılında İstanbul’da doğdu. 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Halit Turgay ile başladığı flüt eğitimine 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam ederek 2007 yılında mezun oldu. İngiliz flütist William Bennett’in yaz akademisi başta olmak üzere, Emmanuel Pahud, Davide Formisano, Andrea Oliva, Robert Winn, Jean Ferrandis, Nicola Mazzanti, Siobhan Grealy gibi dünyaca ünlü flütçülerin ustalık sınıflarına katıldı. 29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Genç Solistler Dizisi kapsamında “Dolce Quartet” ile konser verdi. Aynı grupla 2001 yılının Nisan ayında Edirne’de düzenlenen Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda dereceye girdi.
2002 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği Genç Solistler Dizisi’nde yer almaya hak kazandı. Üyesi olduğu “Marsyas Flüt Dörtlüsü” ile İş Sanat Kültür Merkezi’nin oda müziği dalında düzenlediği seçmeleri kazanarak, 2003 yılında ‘Parlayan Yıldızlar Serisi’nde konser verdi. 2008 yılında katıldığı seçmeleri kazanarak Amerika’da düzenlenen Sieur Du Luth Müzik Festivali'nde orkestra üyesi olarak yer aldı. 2009 yılında İstanbul Klarnet Korosu ile Cecile Chaminade’ın Concertino’sunu, 2012 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Senfoni Orkestrası eşliğinde Flütist Halit Turgay ile Franz Doppler’in ‘Rigoletto’ Fantasy adlı eserini seslendirdi. 2013 ve 2014 yıllarında düzenlenen Ayvalık Uluslararası Müzik Festivali'nde solist olarak ve oda müziği konserlerinde yer aldı.
Akbank Oda Orkestrası, Filarmonia İstanbul ve Şişli Senfoni Orkestrası’nda görev almış; 2008 yılından beri Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda solo piccolist, 2011 yılından beri de Orkestra’Sion’da solo flutist olarak görevini sürdürmektedir. 
2001 yılından bu yana Marsyas Flüt Dörtlüsü'nün ve 2014 yılında kurulan Trio Pax ve Orient Ensemble'ın üyesi olup, aktif olarak konserler vermekte ve festivallerde yer almaktadır.
Orçun Orçunsel, piyano
İstanbul’da doğan Orçunsel, 4 yaşında İ.Ü. Devlet Konservatuarı’na girerek ilk piyano çalışmalarına başladı. Daha sonra M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuarı piyano bölümünden, Zeynep Yamantürk ile çalışarak 2004 yılında mezun oldu. Kompozitör Ali Darmar ve Devlet sanatçısı Piyanist Prof. Ayşegül Sarıca ile çalışmalarının anı sıra Dünya çapındaki piyanist ve pedagog Stephen Kovacevich başta olmak üzere, Thomas Yee ve Hanry Faures’in çalıştaylarına katılarak sanatçılardan büyük ilgi gördü. 
Çeşitli Uluslar arası yarışmalarda dereceler alan sanatçı, 2007 yılında ALV Bursu ile Salzburg yaz akademisine giderek Karl-Heinz Kammerling ile çalışmıştır. Özellikle transcription‐düzenleme alanında kendisini yoğunlaştırarak çalışmalar yapmaktadır. 
İlk kompozisyon çalışmalarına 8 yaşında başlamış, bu yönde kendini geliştirmiş ve hâlen Dünya'nın çeşitli yerlerindeki birçok konser için kompozisyon ve düzenleme yapmakta, film müzikleri bestelemektedir. 
Orkestra şefliği çalışmalarına Devlet Sanatçısı Prof. Gürer Aykal ile M.S.G.S.Ü.D.K. yüksek lisans programında başlamış, 2007 yılında Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası’nı yönetmiş, aynı yıl CRR Senfoni Orkestrası ile Muhsin Ertuğrul Sahnesinde perde açan Yalçın Tura’nın “Leyla ile Mecnun” Operasında şef yardımcılığını üstlenerek temsillerden bazılarını yönetmiştir. 2008 ve 2009 yıllarında Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası'nın şef yardımcılığını üstlenmiş, daha sonra da Antalya Davlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Akademik Oda Orkestrası ve Budapeşte Radyo Senfoni Orkestrası'nı yönetmiştir. 
2017 yılında Andante Dergisi tarafından düzenlenen, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Yılın Orkestra Şefi” ödülüne layık görülmüştür. 2008 yılından bu yana, Istanbul’da kurmuş olduğu Orchestra’Sion ile düzenli konserler veren Orçun Orçunsel, bu orkestranın daimi şefliğini ve Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır. 
Orchestra'Sion ile, Dünya çapındaki büyük piyanist Paul Badura‐Skoda başta olmak üzere, Andrei Gavrilov, Dimitri Ashkenazy, Aleksander Rudin, Ayşegül Sarıca, Cihat Aşkın, Toros Can, Borusan Quartet, Bülent Evcil ve Özcan Ulucan gibi solistlerle aynı sahneyi paylaşmıştır. Bu orkestra ile Mahler 4 ve 5. Senfonilerin oda orkestrası versiyonu gibi eserlerin Türkiye'deki ilk seslendirilişini yapan Orçunsel, bir yandan Orchestra'Sion ile Dünya çapındaki büyük virtüözleri ağırlamaya devam etmekte, konuk şef olarak davet aldığı orkestraları yönetmekte, kompozisyon çalışmaları, düzenlemeler ve film müzikleri yapmakta, aynı zamanda da konser piyanisti olarak kariyerini sürdürmektedir. 
24.12.2017    18.00

YILBAŞI KONSERİ BAROKTAN ROMANTİZME
27 Aralık 2017 Çarşamba, 20.00
Çok sayıda ulusal ve uluslararası başarının sahibi genç sanatçılar Selin Demirel ve Hinako Inoue, Bach, Brahms, Beethoven ve Schumann’ın yapıtlarından derlenen zengin bir program ile, 27 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.
SELİN DEMİREL, viyolonsel
HINAKO INOUE, piyano
Konser Programı:
L. van Beethoven | Viyolonsel ve Piyano Sonatı Op.5 No.2, sol minör
I. Adagio sostenuto ed espressivo
II. Allegro molto più presto
III. Rondo.Allegro
R. Schumann | Fantasiestücke Op.73 No.1 
I. Zart und mit Ausdruck
II. Lebhaft , leicht
ARA
J. S. Bach | Solo Viyolonsel Süiti BWV 1009 (I. Prelude)
 S. Bach | İyi Düzenlenmiş Klavye, Cilt 2 No.14
J. Brahms | Viyolonsel ve Piyano Sonatı No.1,Op.38, mi minör
I. Allegro non troppo
II. Allegro quasi menuetto
III. Allegro
* Program süresi yaklaşık 70 dakikadır.
SİNEM DEMİREL, viyolonsel
1998 yılında İstanbul’da doğdu. Klasik müziğe 8 yaşında gitar eğitimi ile başladı. 11 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Eldar İskenderov ile viyolonsel eğitimine başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın İlköğretim bölümünden okul birincisi olarak mezun oldu. Litvanya’nın Vilnius şehrinde 22 Temmuz-30 Temmuz arası düzenlenen “Vivace Vilnius” festivaline katıldı. Burada Ignacy Grezelazka ile çalıştı. Hungarian Rhapsody eserini ensemble solisti olarak çalmaya hak kazandı.
Istvan Varga, Maria Kliegel, Wolfgang Boettcher, Henrik Brendstrup, Larissa Groeneveld, Dennis Parker, Marco Misciagna, Anatoli Krastev, Susan Varga, Sinan Dizmen, Tilmann Wick, Elinor Frey ve Ditta Rohmann’ın ustalık sınıflarına aktif katıldı. Almanya, İsviçre, Macaristan, İtalya, Litvanya ve Türkiye’nin bir çok yerinde konserler verdi.
Yeditepe Üniversitesinin Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrası ile çalmak üzere, gençlik konseri solisti olarak seçildi ve J. Christian Bach Çello Konçertosunu orkestra ile seslendirdi. 2016’da Collegium Musicum der VHS Reckenberg-Ems orkestrası ile Haydn 1 numaralı Viyolonsel Konçertosunu seslendirdi. 2014 Konser Sezonunda Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası kadrosuna katıldı ve Şanlıurfa ve Gaziantep turnesi konserlerinde yer aldı. Edirne'de her yıl düzenlenen 17.Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği yarışmasında 3.oldu. Konser 20 Ocak 2014 tarihinde TRT 3 Radyo’da yayınlandı.
2014-2015 öğretim yılında Detmold Hochschule für Musik yüksek okulunun ‘jungstudent- Hochbegabtenzentrum’ (üstün yetenekli genç öğrenci) bölümünü burslu olarak kazandı. Burada Prof. Alexander Gebert’in sınıfında okudu ve 2016 yılında başarıyla mezun oldu. Detmold’de aldığı doğaçlama eğitimi ile doğaçlama yeteneğini geliştirmiş ve konserlerde solo eserlerin yanında doğaçlama performansı sergilemektedir.
2015 yılında Ela Cansu Bekgöz ile kurduğu ‘Fernweh Duo’ isimli oda müziği grubu ile çalışmalarına devam etmektedir.
2016’da Sion Müzik Akademi’sine bursla katılarak konserler verdi. 2016 ve 2017 yılında Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover okulunda Prof. Tilmann Wick’in sınıfında lisans eğitimi almaya hak kazandı.
HINAKO INOUE, piyano
Hinako Inoue 1997'de Japonya’da doğdu. Hamamatsu Uluslararası Piyano Akademisi’ne katıldı ve aynı akademi tarafından düzenlenen yarışmada ödül aldı.
Antonin'de düzenlenen 11. Uluslararası Chopin Genç Piyano Yarışması'nda 1.lik ödülü aldı.
13. Uluslararası Chopin Piyano Yarışması'nda gümüş madalya kazandı.
58. Kamakura Genç Piyanist Müzik Yarışması'nda 1. lik ödülü kazandı.
Japonya'daki 3. Avrupa Uluslararası Piyano Yarışması'nda altın madalya ve jüri ödülü aldı.
6. Miyoshi-Net Piyano Yarışması'nda 2.lik ödülü aldı.
8. Yokohama Uluslararası Müzik Yarışması'nda 2.lik ödülünü kazandı.
Tokyo College of Music Lisesi'nden onur derecesi ile mezun oldu ve şu anda Hannover Üniversitesi müzik, tiyatro ve Medya okulunda çalışmalarını sürdürüyor.
Hironao Suzuki, Bernd Goetzke ve Olivier Gardon yönetiminde piyano solo çalışmaları yapıyor ve Markus Becker ile oda müziği çalışmalarına devam ediyor. 27.12.2017    20.00

Burcu Zorlu-Evren Bilgenoğlu/Keman ve Viyola Resitali
31 Mart 2018 Cumartesi, saat: 20:00
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi
Ankara

Burcu Zorlu ve Evren Bilgenoğlu, Bach, Mozart, Rolla ve Martinu’nun keman ve viyola yapıtları ve uyarlamalarından derlenen bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
Burcu Zorlu, keman
Evren Bilgenoğlu, viyola
Konser Programı: 
J. S. BACH  |  Two Part Inventions: BWV 772, 775, 779, 780
W. A. MOZART  |  Keman ve Viola için duo, K423       
A. ROLLA  |  Keman ve Viola için 3 küçük duo       
B. MARTINU  | Üç Madrigal                                       
* Program süresi: 55 dakika

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber içerik: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi <http://www.mozart-haus.com/tr/ >

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir