Mozarthaus Sanat ve Konser Evi


http://www.mozart-haus.com/tr/default.aspx
 


 

Klasik Batı Müziği tutkunları, 
Artık Ankara' da bu tutkunuzu tüm varlığınızla yaşayabileceğiniz seçkin bir mekan var: 
 
MOZARTHAUS 
Klasik Batı Müziğinin yaşatıldığı estetik bir ortamda, kurucuları ve konuk olacak solistlerle birlikte bir müzik yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? 
Altı yaş ve üstü çocuklar ve yetişkinler, 
Sanatla içiçe ve zevkli bir mekanda sanatçılarımızla birlikte piyano, şan, gitar ve solfej öğrenmenin zevkini ve ayrıcalığını siz de yaşayın.
Gelin müziğin büyülü dünyasını Mozarthaus' da birlikte keşfedelim.
 

 
Klasik ve caz müziğin keyfini , zevkli ve sıcak bir ortamda küçük ikramlar eşliğinde, sanatçılarımızla içiçe yaşayabileceğiniz 25 kişilik haftalık butik konserler…
Bilgi ve Bilet Satış: 
0533 369 7450
0532 709 8840


 
   
  Ilgın Salman
 
1974 yılında Ankara’da doğdu. Piyano eğitimine beş yaşında Prof. Ayşe Savaşır ile başladı. 1991 yılına kadar Savaşır ile sürdürdüğü çalışmalarını daha sonra piyanist Mehmet Okonşar ile devam ettirdi. Çalışmalarının yanında T.E.D. Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. 
 
1997 yılında ünlü piyanist Claudio Arrau’nun öğrencisi Doç. Daniela Ballek tarafından kabul edilerek, çalışmalarına Almanya’da devam etti. Ballek ile eğitimi süresince Cladio Arrau’nun geliştirmiş olduğu piyano tekniğini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu. 
 
Türkiye’ye döndükten sonra İdil Biret ve Ayşegül Sarıca’nın master classlarına katıldı. 
 
2011 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına kabul edidi. 2013 yılında Doç. Kamerhan Turan’ın sınıfından mezun oldu. 
Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Salman, 2013 yılında piyanist Koray Okyay ile Mozarthaus’u kurdu. 
    
    Koray Okyay
 
1979 yılında Ankara’da doğdu. Piyano çalışmalarına on üç yaşında başladı. 
 
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sant Dalı’na kabul edilerek Prof. Ayşe Savaşır ile lisans eğitimine başladı. Savaşır’ın emekliliğinin ardından çalışmalarını Doç. Hacıbaba Adiloğlu ile sürdüren Okyay , 2003 yılında lisans programını başarıyla tamamladı. 
 
Akademik piyano eğitimine 2010 yılında katıldığı Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalında Doç. Kamerhan Turan ile devam eden Okyay, 2013 yılında piyano yüksek lisans programından mezun oldu. 
 
Piyano dersleri yanında solo ve oda müziği konserleri de veren Okyay, 2013 yılında piyanist Ilgın Salman ile Mozarthaus’u kurdu.

MOZARTHAUS
Sanat ve Konser Evi
Nilgün Sokak, Bağ Apartmanı, 14/2 Çankaya / ANKARA
0 533 369 7450 – 0 532 709 8840

 
DUYURULAR

Tarih: 03.03.2015

SANART SALI KONSERLERİ
ESRA BERKMAN & NAZLI IŞILDAK
KANUN ve PİYANO İKİLİSİ
 
PROGRAM:
 
HAÇATUR AVETİSYAN
Uyanış Zeytin Dalı
İğlerin Dansı
Eski Tiflis
 
UĞRAŞ DURMUŞ 
Haliç’te No:2 
 
TOLGA ZAFER ÖZDEMİR
Likya Dede Balesi’nden Kesitler
Karşılama / Aganta Burina Burinata / Cem / Prulliyaş
 
ENİS GÜMÜŞ Başına Bağlamış Astar’dan Silifke türküsü üzerine
 
ARAM HAÇATURYAN Yaşlıların Dansı, Gayane Balesi’nden
(transkripsiyon: H. Avetisyan)
 
KOMITAS
Kele Kele Kayısı Ağacı Uyarlamalar,Kagavik şarkısı üzerine
(transkripsiyon: H. Avetisyan)
 
Tarih: 15.03.2015
EMRE ŞEN ile SOHBETLİ MÜZİK AKŞAMLARI
MÜZİKTE ŞİMDİ ve BURADA


 

Bu buluşmamızda hep beraber müziğin içine girip, müziği tanıyıp, fazla entellektüelleşmeden, müziğin ruhumuza nasıl dokunduğuna, hangi noktalarda bizlerde neleri uyandırdığına bakacağız.
Bestecinin iç dünyasını tanıyıp anladıkça, bizlerdeki yansımasını farkedip paylaşarak, bu özelliklerin sanatsal anlatımda nasıl can bulduğuna ve şekillendiğine şahit olacağız. Bu beraberlik bir nevi konser ve resital ortamlarındaki 'monolog' tarzındaki iletişimi 'diyalog'a taşımak. Böylesi bir temasın, kitap bilgisinden çok daha besleyici olduğunu düşünüyorum. 
 
Müziğin taşıdığı sesleri ve melodileri duydukça ve bunları parçalayıp baktıkça bizlerde yarattığı farkındalık kaçınılmazdır ve bunun için profesyonel müzisyen olmamıza hiç gerek yok. Bu yüzden bu buluşmalara en amatöründen en profesyoneline kadar herkes davetli! Odak noktamız, bilgimiz ve dayanağımız olan müzik kültürümüzden ziyade, deneyimimiz ve 'şimdi ve burada'mız olacak. 
 
Ben iç dünyamı, farkındalıklarımı, müzik yaparken ne yaşayıp ne gördüğümü ve neyi deneyimlediğimi sizlerle paylaşmaya hazırım. Eğer siz de açık bir ortamda müzikle, gündelik hayatın sıradanlığından sıyrılıp, daha bir derinden, samimi bir buluşma ve diyaloğa girmek isterseniz Mart ayından itibaren Mozarthaus'a beklerim..
 
Sevgilerimle,
EMRE ŞEN


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Bilgi:MOZARTHAUS
İçerik: http://www.mozart-haus.com/tr/default.aspx

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir