Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay? (Müzikal Çocuk Oyunu)

 

Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay?

(Müzikal Çocuk Oyunu)

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU KÜÇÜKÇEKMECE CENNET KÜLTÜR MERKEZİ SAHNESİ

Rada Moskova’nınyazdığı "Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay?" adlı oyunun çevirmeni Tuğrul Çetiner, yönetmeni Cezmi Gökalp. 30 Ocak 2014’te Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi Sahnesi’nde prömiyer yapan oyunun yönetmen yardımcılığı Gökalp Kulan ve Özden Dindar’a, dekor-kostüm tasarımı Anıl Işık’a, ışık tasarımı İ.Önder Arık’a, koreografisi Erdal Uğurlu’ya aittir. Oyunun bestecisi Rıza Öz, müzik direktörü Eser Taşkıran’dır.

             Oyunda rol alan sanatçılar; Başak Demiral, İpek Şen, Ali Murat Altunmeşe, Yasemin Yıldız, Zekayi Metin, Oğuz Turgut Genç, Sevda Sezek, Esen Koçer, Cansu Demirci, Mine Serimer, Burak Taştan, Lale Adhami, Oben Onur.
 
            Yelelerini rüzgârla dansettirerek geniş mi geniş, büyük mü büyük çayırlarda koşan Minik Tay, kötü kalpli Lunapark Sahibi’yle karşılaşana kadar çok mutludur. Kendisini atlıkarıncaya bağlayan bu kötü adamın elinden kurtulmak için arkadaşı Küçük Çığırtkan’la birlikte maceradan maceraya koşacaklardır artık. Minik Tay’ın tertemiz yüreğinde tuttuğu tek şey ise nereye koştuğundan çok, koştuğu yere ne kadar korkusuz koştuğunun önemli olmasıdır.

 
             Oyun Tarihleri: 09 ve 16 Mart tarihlerinde Cevahir-2 Sahnesinde, 13-14 Mart tarihlerinde Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

DEVLET TİYATROLARI PROGRAM: 


HABER KAYNAK: 
İstanbul Devlet Tiyatrosu
Basın – Halkla İlişkiler Birimi
 basin@istdt.gov.tr
Görseller: İstanbul Devlet Tiyatrosu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir