ÖDÜLLÜ OYUN ‘YERALTINDAN NOTLAR’ 14-19 MART TARİHLERİ ARASINDAİSTANBUL’DA

ÖDÜLLÜ OYUN ‘YERALTINDAN NOTLAR’ 14-19 MART TARİHLERİ ARASINDAİSTANBUL’DA


‘FyodorMihayloviç Dostoyevski'nin Başyapıtı Sanatseverlerle’
Ünlü Rus yazar FyodorMihayloviç Dostoyevski'nin ölümsüz eserlerinden "Yeraltından Notlar" İstanbullu sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz haftalarda Cevahir Sahneleri Salon 2’de perdelerini açan ve seyircilerden tam not alan oyun, yoğun istek üzerine İstanbul’da tekrar sahnelenecek.
Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yeraltından Notlar’, 14-19 Mart tarihleri arasında Üsküdar Stüdyo Sahnede tiyatroseverleri selamlayacak.
FyodorMihayloviç Dostoyevski’nin yazdığı, Ergin Altay’ın dilimize çevirdiği ve Erdinç Doğan’ın oyunlaştırıp yönettiği Yeraltından Notlar, kendi kişiliğinin kördüğümüne dolanan yeraltı adamının mizahi çatışmalarını ve Petersburg’un bataklığından dünyaya fırlamış Bay X’in, arkadaşlarıyla, kadınlarla ve kendisiyle yaşadığı trajikomik çatışmaları konu ediyor.
Seyirci Beğeni Ödülü ‘Yeraltından Notlar’a
Rusya’nın VelikiyNovgorad-StarayaRussa şehirlerinde 1992’den beri düzenlenmekte olan ’XX. Dostoyevski Tiyatro Festivali’nde ‘Yeraltından Notlar’ oyunu seyirci beğeni ödülüne layık görüldü.
F. M. Dostoyevski Novgorod Akademik Dram Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen bu kültürel etkinliğe; Rusya'nın Moskova, St. Petersburg, Vologda, Perm, Lipetsk ve İrkutsk şehirlerinden önemli tiyatrolarının yanı sıra, Litvanya, İran, Türkmenistan ve Türkiye’den profesyonel tiyatro grupları katılmıştı.
Festivalde; Karamazov Kardeşler, Gülünç Bir Adamın Rüyası, Suç ve Ceza, Beyaz Geceler, İkiz, Bobok, Uysal Kız gibi Dostoyevski’nin önemli eserlerinin uyarlamaları yer almış, Ankara Devlet Tiyatrosu, ‘Yeraltından Notlar’la seyirci beğeni ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

https://twitter.com/devtiyatro

https://www.facebook.com/devlettiyatrolari

http://www.devtiyatro.gov.tr/haberler.html

Saygılarımızla

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü
Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
Tel    :  0 312 309 39 20
Faks :  0 312 311 95 19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir