Ömer Muz ve Öğrencileri Resim Sergisi Hobi Sanat Merkezi nde…

 

Ömer Muz ve Öğrencileri Resim Sergisi

Hobi Sanat Merkezi’nde…

 4 – 13 Mayıs 2013 Hobi Sanat Merkezi

 
Ömer Muz ve Öğrencileri Resim Sergisi  4 – 13 Mayıs 2013 tarihleri arasında Hobi Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sergide Ömer MUZ  ve  Atölye çalışmalarına devam eden; Ayla TURA, Bige CÖN, Lale ALTAY, Leda KAZANCIYAN, Mücella AŞKAN, Saliha GÜMÜŞ, Selmin KAYMAKÇI, Sevil DUMAN, Sevil TEKİN, Zerrin KARAGÖZ  ve Zeynep Nesligül ERYILDIRIM’ın  60 Adet çalışması bulunmaktadır.

 

 
 
Ömer Muz,  1977 yılından başlayarak çeşitli medya kuruluşlarında grafiker ressam ve karikatürist olarak yer aldı. Sonraki yıllarda yurt dışındaki farklı yayın kuruluşlarının çıkarttığı yayınlara kapak illüstrasyonları ve çizgi romanlar yapmaya başlamıştır.

ilistrasyon,

 
Sanatçı yapıtlarını güçlü ve sağlam tekniğinin yanı sıra empresyonist bir tavırla belgesel tadında yorumlamaktadır .Ömer Muz, izleyiciye çocukluk yıllarından beri aşığı olduğu İstanbul’a duyarlı fırçasıyla dokunarak sımsıcak ve samimi bir anlatım sunuyor. Sultanahmet’teki eski evler özellikle eski İstanbul’un otantik dokusunu simgeleyen Zeyrek sokakları Balat’ta ve sur içindeki evler Haliç’te takalar gibi çocukluk anılarında yer eden görünümleri akıcı ve saydam renk değerleri içeren başarılı bir suluboya tekniği yansıtmaktadır.
 
 Sanatçı kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda da Kadıköy Göztepe’de bulunan Hobi Sanat Merkezi’nde suluboya dersleri vermektedir.
 
 
 
 
Haber kaynak ve görseller: Hobi Sanat Merkezi hobisanatmerkezi@gmail.com
Hobi  Sanat Merkezi

Mustafa Kaya Sokak No 2-A  Göztepe-Kadıköy
Tel: 0216 565 3572

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir