Piramit Sanat: MOZA-İST Fotoğraf Sergisi (25 Ocak- 25 Şubat 2024)

MOZA-İST
A. Halim Kulaksız
25 Ocak – 25 Şubat 2024
A. Halim Kulaksız, sanat kariyerinin 65. yılını, İstanbul’un büyüleyici atmosferini binlerce kare ile bir araya getiren serisi ile kutluyor. Moza-İst, sanatçının yıllarca süren fotoğraf serüveni ve İstanbul’u plastik bir vurguyla aynı düzlemde buluşturuyor.
Panoramik görüntüleri oluşturan her bir mozaikte 6.000 ila 7.000 arası İstanbul fotoğrafı gizlenmiş durumda. Kulaksız, eserlerinde izleyicilerin derinlemesine keşfedebileceği özel bir yöntem kullanarak, her küçük parçayı hikâyenin birer unsuruna dönüştürmekte. Sanatçı, kendine özgü dijital fırça darbeleriyle eserlerine eşsiz bir nitelik kazandırıyor.
“Moza-İst”, izleyicilere İstanbul’un tarihini, kültürünü ve dokusunu farklı bir perspektiften deneyimleme fırsatı sunuyor. A. Halim Kulaksız’ın lensinden mozaik dünyası, şehrin karmaşıklığını ve zenginliğini bir araya getirerek izleyicileri büyüleyici bir sanat yolculuğuna davet ediyor. Sergi, fotoğrafın sınırlarını zorlayan eşsiz eserlerle dolu, unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. 
“Moza-İst”, 25 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta izleyebilirsiniz.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com- İleti Haber: Bedri Baykam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir