Samsun Dob: Seslerle Anadolu/Müzikli Oyun

 

Samsun Devlet Opera ve Balesi
"SESLERLE ANADOLU"

11 Haziran 2013 Salı, Sinop
15 Haziran 2013 Cumartesi, Çorum
16 Haziran 2013 Pazar, Tokat
18 Haziran 2013 Salı, Erzincan

20 Haziran 2013 Perşembe, Erzurum
21 Haziran 2013 Cuma,Gümüşhane
23 Haziran 2013 Pazar, Rize,
24 Haziran 2013 Pazartesi, Giresun

Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 18 Haziran 2013 tarihinde saat 19:00 da Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Yaz turnesi kapsamında "Seslerle Anadolu" adlı müzikli oyun ile sahnede….

SAMDOB sanatçılarının sahneye koydukları ve büyük ilgi gören Seslerle Anadolu adlı müzikli oyun, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde toplam 8 ilde seyirciyle buluşacak.2012-2013 sanat sezonunda sahnelediği eserlerle sanatseverlerin beğenisini kazanan ve oldukça başarılı bir sezonu geride bırakan SAMDOB, yaz döneminde de sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. 11 Haziran-24 Haziran tarihleri arasında 8 farklı ilde sanatseverlerle buluşacak olan SAMDOB, türkülerle Anadolu’yu anlatan müthiş bir hikaye ile izleyenleri büyülü bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyor.
 
GİRESUN'DAN ERZURUM'A…
SAMDOB sanatçıları, Seslerle Anadolu turnesi kapsamında ilk olarak 11 Haziran’da Sinop’ta , 15 Haziran ‘da Çorum’da, 16 Haziran’da Tokat’ta, 18 Haziran’da Erzincan’da, 20 Haziran’da Erzurum’da, 21 Haziran’da Gümüşhane'de, 23 Haziran’da Rize’de, 24 Haziran’da Giresun ‘da sahne alacak. Çarşambayı Sel Aldı, Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim, Allı Turnam, Beyaz Giyme Söz Olur, Amman Avcı, Geçti Dost Kervanı, Bolu Beyi, Çökertme, Hekimoğlu, Yüksek Yüksek Tepelere türkülerinin ve daha pek çok türkünün görsel öğeler ve danslarla hayat bulduğu Seslerle Anadolu, orta oyunu geleneği ile sahnelere taşınıyor.
 
KÖYLERDEN KASABALARA
Türkiye’deki opera ve bale kurumlarının kendi sahnelerindeki temsillerini bitirdikleri sanat sezonu sonunda turne çalışmalarına ağırlık verdiğini belirtenSAMDOB Müdürü Volkan Kıran, "Kurulduğumuz ilk günden bu yana, şehirlerden köylere kasabalara kadar Türkiye’nin farklı bölge ve yerlerine ulaşıyoruz. Bunun yanı sıra Türk Opera ve Balesi’nden de örnekler sunmak adına yurtdışında çeşitli ülkelerde de temsillerimizi gerçekleştiriyoruz. Sanat bu ülkede yaşayan tüm insanlara ulaşabildiği zaman daha da güçlendiyor. Bu yazda Karadeniz ve Doğu illerine giderek oradaki seyircilerimizle buluşacağız" dedi.
 
 

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak:  Samsun Devlet Opera ve Balesi Basın ve Halkla İlişkiler/ facebook

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir