Sinema Senfoni Orkestrası'ndan Howard Shore’un Akademi ödüllü müzikleri

20 Mayıs Cumartesi, 21 Mayıs Pazar saat: 20:00'de Zorlu Centre Performans'ta orkestra Şefi David Reitz yönetiminde, solist Kaitlyn Lusk'un katılımıyla; Sinema Senfoni Orkestrası, Sinema Senfoni Korosu, Sinema Senfoni Çocuk Korosu birlikteliğinde; Howard Shore’un Akademi ödüllü müziklerini dev ekrandan yansıtılan film izlenirken; konser sunuluyor.
Movies in Concert: The Lord Of The Rings – The Two Towers
20 Mayıs 2017 Cumartesi, saat:20:00
Zorlu PSM – Ana Tiyatro

21 Mayıs 2017 Pazar, saat: 20:00
Zorlu PSM – Ana Tiyatro

Orkestra Şefi: David Reitz
Solist: Kaitlyn Lusk
Orkestra: Sinema Senfoni Orkestrası
Koro: Sinema Senfoni Korosu, Sinema Senfoni Çocuk Korosu

Geçtiğimiz Nisan ayında Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören görkemli The Lord of the Rings in Concert: The Fellowship of the Ring etkinliği, 20-21 Mayıs 2017’de The Lord of the Rings in Concert: The Two Towers’la kaldığı yerden devam ediyor.
Peter Jackson’ın gişe rekorlarını altüst eden klasik J.R.R. Tolkien üçlemesinin beyaz perde uyarlamalarının ikinci perdesi, dev ekranın önündeki görkemli bir koro ve orkestra eşliğinde unutulmayacak türden bir deneyime dönüşüyor. Film serisinin başarısında büyük pay sahibi olan Howard Shore’un Akademi ödüllü müzikleri, orkestra ve koro tarafından icra edilirken dev ekrandan yansıtılan film sahneleri eşliğinde kendinizi Orta Dünya’da hissedeceksiniz.
J.R.R. Tolkien'in oluşturduğu Quenya, Sindarin, Khuzdul, Adûnaic ve Kara Lisan dilleri kullanılarak yazılmış besteler, Frodo ve arkadaşlarının yaşadığı destansı maceranın her adımında, oyuncular haricinde başrole yerleşen diğer etkenlerden biriydi. Howard Shore’un bu bestelerinin, dev bir koro tarafından J.R.R. Tolkien’in yarattığı dillerde seslendirileceği, senfoni orkestrasının görkemli icrasıyla daha da renklenecek konser, filmleri izlerken yaşadığınız hisleri tekrar ortaya çıkaracak. Bu sırada ise; The Two Towers’tan sahneler, dev ekrandan akıyor olacak.
Kariyeri boyunca 2 Akademi, 3 Altın Küre ve 4 Grammy ödülü kazanan; Peter Jackson’la başarılı iş birliğinin haricinde, David Cronenberg ve Martin Scorsese gibi yönetmenlerle çalışıp A Dangerous Method, Eastern Promises, Hugo, The Departed, The Aviator, Gangs of New York, Ed Wood, The Silence of the Lambs ve Philadelphia gibi filmlerin müziklerine imza atan Howard Shore’un ustalık eserlerinden birine 20-21 Mayıs 2017’de Zorlu PSM sahnesinde tanıklık edeceksiniz!

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Hakan Ateş/ Sinema Senfoni Orkestrası Sanat Yönetmeni
İçerik: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/120582780/TURKIYE/tr​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir