Ümraniye Bld. Resim Yarışması 2009 Sonuçları

ÜMRANİYE BELEDİYESİ “SERBEST” KONULU

GELENEKSEL 5. RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI:

1. Ömer Aydın 2. Kudret Türküm 3. Melik İskender

Ömer Aydın  Kudret Türküm  Melik İskender

ÖDÜL KAZANAN ESERLER:

JÜRİ TUTANAĞI

Aşağıda isim ve soy isimleri belirtilen seçici kurul üyeleri, Ümraniye Belediyesi Resim Yarışması’na katılan yapıtları değerlendirmek üzere, 15 Şubat 2009 tarihinde saat 10:00’da Ümraniye Belediyesi Cemil Meriç Gençlik ve Kültür Merkezi’nde bir araya gelmişler, Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN’i başkanlığa seçmişler, değerlendirme koşullarını belirlemişlerdir.

Buna göre, yarışmaya gönderilen 808 adet resimden, koşullara uymayan 8 adedi yarışma dışı bırakılmış ve açık oylama usulüyle yapılması kararlaştırılan değerlendirmenin ilk aşamasında 800 adet resim değerlendirmeye alınmıştır. Bu resimlerden en az ikişer oy alan 126 adedi ikinci aşamaya kalmıştır. İkinci aşamada, 126 adet resmin 60 adedi sergilenmek üzere belirlenmiş ve ödül aşaması olan son aşamaya geçilmiştir.

Ödül aşamasında sergilenmek üzere seçilen 60 adet resimden 14 adedi ödül ve mansiyon için seçilmiş ve yapılan açık oylama sonucunda Ömer AYDIN’a ait resim BİRİNCİLİK, Kudret TÜRKÜM’e ait resim İKİNCİLİK, Melik İSKENDER’e ait resim ÜÇÜNCÜLÜK ödülüne değer görülmüştür.

Devam: Tıkla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir