3.Uluslararası Keman ve Yay Yapımı Atölyesi ve Sergisi sona erdi

0

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği 3. Uluslararası Keman ve Yay Yapımı Atölyesi ve Sergisi, Erkin Quartet’in konseriyle sona erdi.
30 Ekim – 3 Kasım 2017 tarihleri arasında DEÜ. Devlet Konservatuarı Çalgı Yapımı Anasanat Dalı öğretim üyesi ve Türkiye'nin batı tarzı ilk ve tek yay yapımcısı Murat Ufuk Güler ile koleksiyoner/yayın evi sahibi Andy Lim öncülüğünde düzenlenen atölyede, önemli ödüllerin sahibi keman yapımcıları Nicolas Gilles ve Wolfram Neureither görev aldı. Ege, Bülent Ecevit, İstanbul Teknik ve Anadolu Üniversiteleri'nden gelen öğrenciler ve koordinatör akademisyenler Gilles ve Neureither yönetiminde bu yıl bir viyola yaptı.
30 Ekim 2017 Pazartesi akşamı MÜZİKSEV’de Türk keman yapımcılarının keman, viyola ve viyolonsellerinden oluşan sergi ve Mimar Sinan Kontrbas Quartet’in konseri ile başlayan etkinlik, 3 Kasım 2017 tamamlanma aşamasına gelen viyolanın sergilenmesi ve Erkin Quartet’in konseri ile sona erdi.

Konser öncesinde atölyeye katılan öğrencilere ve sergide yer alan keman yapımcılarına katılma belgeleri İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper ve Murat Ufuk Güler tarafından sunuldu. Sergi süresince izleyicilerin oylarıyla seçilen “En Güzel Sesli Keman” için Cem Dertsiz’e, “En Güzel Sesli Viyola” için Zafer Güzey’e ve “En Güzel Sesli Çello” için İsmail Kaya’ya özel birer sertifika verildi.

Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.