5.Uluslararası İstanbul Opera Festivali muhteşem bir açılışla Attila operasını sahneledi…


ANKARA

5.Uluslararası İstanbul Opera Festivali muhteşem bir açılışla
 
Attila operasını sahneledi…
 
 
 
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü; Deniz Bank’ın katkılarıyla düzenlenen 5. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, ATTILA operasıyla sanatseverler ile buluştu.
 
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Sayın Prof.RENGİM GÖKMEN ve Denizbank Genel Müdürü Sayın HAKAN ATEŞ ‘in açılış konuşmalarını yaptığı ve teşekkür plaketlerinin takdim edildiği gecede; sanatın toplumların ve uygarlıkların gelişimindeki öneme değinildi.
 
 
 Ankara Devlet Opera ve Balesi yapımı, G.Verdi’nin ünlü opera eseri “Attila” ile seyirciyle buluştu. Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün 2014 sanat sezonunda prömiyerini yaptığı ve her temsili kapalı gişe oynayan eser, Zorlu Center PSM’de sahnelendi. Ünlü rejisör Andrejs ZAGARS’ın Ankara Devlet Opera ve Balesi için sahneye koyduğu eserde; Attila’nın, Roma’yı işgali sırasında kendisine esir düşen Odabella’ya olan aşkı ve Odabella’nın intikam planları muhteşem bir yorum, dekor ve müzikalite ile seyirciyi büyüledi.
 
Birçok etkinliğin de gerçekleşeceği festival kapsamında, Atapark-Palladium AVM’de Opera-bale afiş sergisinin 19:00 da açılışı da 4 Haziran’da ziyaretçileri küçük sürprizler bekliyor. 5.Uluslararası İstanbul Opera Festivali tanıtım sıtandının da bulunduğu mekan, mini bir opera  ziyafeti ile ziyaretçilerini bekliyor.
 
 
Zengin içeriği ile 17 Haziran’a kadar devam edecek 5. Uluslararası İstanbul Opera Festivali  programında sıra, 6 Haziran 2014, Cuma gecesi; Osmanlı padişahlarının en genç fatihinin 
çarpıcı öyküsü var. İstanbul Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek Fatih Sultan Mehmet 
operası Yine Zorlu Center’de seyirci ile buluşacak.
 
HABER KAYNAK:
Peykan Demirkaya <peykandemirkaya@gmail.com>

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir