Ankara Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

0

DOB Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürklüğü

ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 SANAT SEZONU BELLİ OLD

Ankara Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

Ankara Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 4 opera, 1 bale ve 1 çocuk oyunu var.  "La Boheme”, “IlSignorBruschino” ,  “Hoffman’ın Masalları” , “Paris Hayatı”  operaları ile “Amadeus” balesi.

Ayrıca geçmiş sezonlarda Ankaralı izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserlerin yanı sıra diğer Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “La Traviata, “Carmen” , “IV. Murat” , “Çingene Baron” , “Yarasa” operaları , “Hamlet” , “Harem” , “2’li Bale” , “Romeo İle Jülyet” klasik baleleri, modern dans topluluğunun “Cinderella” , “Frida” ,  “Fındıkkıran” eserleri ve“Kanlı Nigar”, “Bir Tenor Aranıyor” müzikalleri bu sezon tekrar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küçük izleyicilerin beğeniyle izledikleri “Aliş İle Maviş” ve “Kalp Korosu” eserlerinin yanı sıra prömiyeri gerçekleştirilecek “ Pamira ve Ağustos Böceği” adlı yeni çocuk oyunu da bu yılın repertuvarında.

—————————————————————————————————————————

İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 SANAT SEZONU BELLİ OLDU

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

İstanbul Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 4 opera ve 3 bale var. "Ernani”, “TheRake’sProgress”, “La Belle Helene- Güzel Helen” ve “Kaffeekantate”  operaları ile “Uyuyan Güzel”, “Bahar Ayini” ve “Ateş Kuşu” baleleri.

Ayrıca geçmiş sezonlarda İstanbullu izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserlerin yanı sıra Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “Başka Dünya”, “Bajazet” (Bayezid), “Don Pasquale”, “Faust”, “La Cenerentola” (Külkedisi), “Kötülüğün Döngüsü” operaları, “Giselle”, “Le Corsaire” (Korsan) ve “Fındıkkıran” klasik baleleri, modern dans topluluğunun “Şehirorman” , “Güldestan” eserleri ve “Dünya Dans Günü Etkilikleri”sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küçük izleyiciler için ise  “Öylesine Bir Dinleti”, “Dedektif Köpek Dodo” ve “Kitap Kurdu ile Can Haylazlara Karşı” adlı çocuk oyunları da bu yılın repertuvarında.

————————————————————————————————————————-

İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 SANAT SEZONU BELLİ OLDU

İzmir Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

İzmir Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 2 opera ve 1 bale var. "Sevil Berberi” ve “Mefistofele” operaları ile “1001 Gece Masaları” balesi bu sezonun yeni eserleri.

Ayrıca geçmiş sezonlarda İzmirli izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserlerin yanı sıra Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “Hekimoğlu”, “Yarasa”, “Zaide”, “I Pagliacci” (Palyaçolar), “Madam Butterfly”, “Rigoletto”, “ Mavi Nokta” operaları,  “Bach Alla Turka-Dansın Rengi”, “Romeo ile Jülyet” ve “Çakırcalı Efe” baleleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küçük izleyicilerin beğeniyle izleyecekleri “Sihirli Dünya” ve “Kalp Korosu”  çocuk oyunları da bu yılın repertuvarında.

—————————————————————————————————————————

MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 SANAT SEZONU BELLİ OLDU

Mersin Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

Mersin Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 2 opera, 1 bale ve 1 müzikal var. "Rita”, “La ServaPadrona” operaları, “Yunus Emre” balesi ,“My FairLady”  müzikali.

Ayrıca geçmiş sezonlarda Mersinli izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserlerin yanı sıra Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “YevgeniOnyegin”, “Macbeth” operaları,  “Amazonlar”, “Kanlı Düğün- Danzon”, “Çakırcalı Mehmet Efe”, “Üç Silahşörler” baleleri ile  “Lüküs Hayat” ve “Keşanlı Ali Destanı” müzikallerisanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küçük izleyicilerin beğeniyle izleyecekleri “Değirmendeki Hazine”, “Nasreddin Hoca” ve “Masal Şatosu” çocuk oyunları da bu yılın repertuvarında.

————————————————————————————————————————————–

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 SANAT SEZONU BELLİ OLDU

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

Antalya Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 1 opera ve 1 klasik bale var. "Iolanta” operası ile “Kuğu Gölü” balesi.

Ayrıca geçmiş sezonlarda Antalyalı izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserlerin yanı sıra Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “Carmen”, “Saraydan Kız Kaçırma”, “Yaşa Sen Anne”, “Şen Dul ”operaları,  “Üç Renk”, “Üç Silahşörler” ve “Fındıkkıran” baleleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küçük izleyicilerin beğeniyle izleyecekleri yeni çocuk oyunları “Keloğlan İle Uzaylılar” ve “Bremen Mızıkacıları”   bu yılın repertuvarında.

————————————————————————————————————————-

SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 SANAT SEZONU BELLİ OLDU

Samsun Devlet Opera ve Balesi 2016-2017 Sanat Sezonuna Hazır!

Samsun Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 2 opera, 1 bale ve 2 müzikal var. "IlTravatore” ve “ Rita- Doktor Mucize” operaları, “Kamelyalı Kadın” balesi ve “Seyahatname”  ve Deli Dolu” müzikalleri.

Ayrıca geçmiş sezonlarda Samsunlu izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserler ile diğer Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “Tosca”, “Aşk İksiri”, “Maskeli Balo”, “Carmen ” operaları,  “Hurrem Sultan”, “Notre Dame’ın Kamburu”klasik baleleri, modern dans topluluğunun “Güldestan”  eseri bu sezon tekrar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küçük izleyicilerin beğeniyle izleyecekleri yeni çocuk oyunu “Kurbağa Öyküleri” de bu yılın repertuvarında.

————————————————————————————————————————————

HABER KAYNAK:
dobbasin@gmail.com

evetbenim4

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.