BBDSO-BUÜDK ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ

0

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 7 Kasım 2019 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası; şef; Dağhan DOĞU yönetiminde; solistler: Elif DEMİR (Soprano)
Özer ÖNDEŞ (Tenor), Umut KOSMAN (Bariton), Aydın SİGALI (Anlatıcı), Koro: U.Ü. Devlet Konservatuvarı Korosu, Koro Şefleri: Betül Belma ÖZSOY, Gökçe ALTAY ARTAR katılımıyla 7 Kasım 2019 Perşembe saat:20:00’da sanatseverlerle buluşuyor.Program
G.PUCCINI “TOSCA” Konser Versiyonu”
BBDSO, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ŞEHİTLERİMİZİ, G.PUCCINI’NİN “TOSCA” OPERASI İLE ANIYOR!
BBDSO, 7 Kasım 2019 akşamı gerçekleşecek “Atatürk’ü anma konseri” başlıklı konserinde, Atatürk’ün en sevdiği opera olan Giacomo PUCCINI’nin “Tosca” operası’nın konser versiyonunu, Bursa’da ilk kez seslendirecek.
Uludağ Universitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi ve BBDSO şefi Dağhan Doğu’nun yöneteceği konserde, Soprano Mine Kurtoğlu, Tenor Özer Öndeş, Bariton Umut Kosman ve Anlatıcı Aydın Sigalı solist olarak yeralıyor. Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Korosu’nun da yeralacağı konserin Koro şefleri ise Gökçe Altay Artar ve Betül Belma Özsoy.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE TOSCA
Atatürk’ün askeri ataşe olarak genç yaşta gittiği Bulgaristan’da dinleyerek beğendiği ve her bölümünü ezbere bildiği eser aldatma ve şüphe üzerine kuruludur. Operanın 2. Perdesindeki bazı temaların Atatürk’ün içindeki fikir ve düşünceleri daha da ateşlendirdiği de söylenir. En beğendiği arya ise eserin son perdesindeki “E lucevan le stelle” adlı tenor aryasıdır. Atatürk’ün “Tosca” ile başlayan opera sevdası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın gelişmesi ve büyümesine de katkı koymuştur.Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber İçerik: Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası web sitesi

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.