BULUŞMA YERİ ÜSKÜDAR MUSAHİPZADE CELÂL VE KADIKÖY HALDUN TANER SAHNELERİ NDE…

 

“BULUŞMA YERİ” ÜSKÜDAR MUSAHİPZADE CELÂL VE KADIKÖY
 
HALDUN TANER SAHNELERİ’NDE…

 
Duşan Kovaçeviç’in üçleme projesinden “İntiharın Genel Provası”, “Buluşma Yeri” ve “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” adlı oyunlar M. Nurullah Tuncer rejisiyle İBB Şehir Tiyatroları’nda seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

 
İBB Şehir Tiyatroları’nda 2010-2011 sezonundan itibaren beğeniyle izlenen, üçleme projesinin ikinci oyunu olan Buluşma Yeri, 5-9 Aralık 2012 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde; 19-23 Aralık 2012 tarihleri arasında ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor. Duşan Kovaçeviç’in yazdığı oyunu M. Nurullah Tuncer yönetiyor.
 
Buluşma Yeri adlı oyundaşehrin insanları, öldükten sonra gittikleri “Buluşma Yeri”nde, hayattaki yakınlarının küçük hesapların peşinden koştuklarını görürler. Yaşarken gerçekleştiremedikleri hayallerini, burada gerçekleştirmeye çalışırlar. Gerçeği ve hayatı anlamak için ölmek mi gerekir sorusunu sorduran bu oyun, Buluşma Yeri’ndekiler tarafından cevaplanır: “Burada her şeyi anladık, her şeyi ama çok geç… ”

 
Çevirisini Bilge Emin’in, sahne tasarımını M. Nurullah Tuncer’in, kostüm tasarımını M. Nurullah Tuncer ve Taciser Sevinç’in, müziğini Oliver Josifovski’nin, koreografisini Handan Ergiydiren’in, ışık tasarımını Fatih Mehmet Haroğlu’nun, efekt tasarımını Ersin Aşar’ın, canlandırmasını Aksel Zeydan Göz’ün, masklarını Hülya Genç’in yaptığı oyunda; Rıdvan Çelebi, Zümrüt Erkin, İbrahim Can, Müge Akyamaç, Selçuk Soğukçay, Bennu Yıldırımlar, Uğur Arda Aydın, Volkan Ayhan, Yalçın Gören, Hülya Arslan, Çimen Baturalp, Gürol Güngör, Bora Seçkin, Tankut Yıldız, İlhan Kilimci, Nihat Alpteki rol alıyor.

 
 

__________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir