Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler


http://www.sureyyaoperasi.org/Default.aspx

DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİSYENLER
20.10.2014 Pazartesi, saat: 20:00
Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi
 
 
Program:
P. SARASATE             Zigueunerweisen Op. 20
                                   (Doğa Altınok keman violin; Yunus Tuncalı piyano piano)
İ. BARAN                     Dönüşümler Transformations for Piano Trio (Elvin Hoxha keman violin;                                     Dorukhan Doruk çello cello; Yunus Tuncalı piyano piano)
S. RAHMANİNOV        Trio Elegiaque No. 1 Sol Minor
RACHMANINOFF       Trio Elegiaque No. 1 in G Minor
                                   (Veriko Cumburidze keman violin; Dorukhan Doruk çello cello
                                   Yunus Tuncalı piyano piano)
F. MENDELSSOHN BARTHOLDY Piyanolu Trio No. 1 Re Minor Op. 49
                                                        Piano Trio No. 1 in D Minor Op. 49 (Veriko Chumburidze keman                                                                               violin; Dorukhan Doruk çello cello; Yunus Tuncalı piyano piano)
 
Güher ve Süher Pekinel'in başlattığı "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler’’ projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki konservatuvar ve üniversitelerden seçilerek, bir eleme sınavı da içeren üç etaptan geçen genç müzisyenler; eğitimlerine her biri kendi alanında isim yapmış saygın pedagog ve müzisyenlerle devam etmektedirler. Profesyonel bazda kariyerlerini doğru planlayabilmeleri için, uluslararası yarışmalar ve tanınmış müzisyenlerin 'masterclass’larında yer almaları, projenin en önemli unsurlarından biridir.
 
Projenin ilk yılı 2011’in sonunda, konserlerinde kaydedilen ortak bir CD / DVD seti çıkartmışlardır. Veriko Cumburidze’nin Eylül 2012’de “7. Uluslararası Çaykovski Genç Müzisyenler Yarışması”nda jürinin ortak kararı ile en yüksek puanı elde ederek kazandığı birincilik ile birlikte, genç yetenekler, uluslararası yarışmalarda altı birincilik ve üç ikincilik kazanmışlardır.
 
2013-14 sezonundan itibaren sponsorluğunu Tüpraş'ın üstlendiği proje, 12 genç yeteneğe burs sunarak Viyana, Paris, Milano, Berlin, Münih, Leipzig, Köln, Zürih ve Brüksel’de dünyanın en iyi konservatuvar ve üniversitelerinde eğitimlerine devam etmelerini sağlıyor. Uluslararası kariyerlerine adım atarken, genç yetenekler bu sene Türkiye’deki konserlerin yanı sıra Avrupa’nın en saygın konser salonlarından olan Tonhalle Zürich ve KKL Luzern’de konser verecekler. Türkiye’deki performansları arasında İstanbul Süreyya Operası’nda ve İstanbul Alman Konsolosluğu’nda verecekleri konserler öne çıkıyor.
Bilet fiyatları: 10-15 TL

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise@evetbenim.com
İleti Haber: http://www.sureyyaoperasi.org/HaberDetay.aspx?id=833 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir