Gülsin Onay: Açılışlar ayı Ekim… Ve yurt içi, yurt dışı konserler

0

Gülsin Onay: Açılışlar ayı Ekim..
Gülsin Onay, Ekim ayında sezon açılışlarının da içinde olduğu 8 konser verecek..
28 Eylül’de Cambridge West Road Konser Salonu’nda East Anglia Oda Orkestrası’yla Schumann’ın piyano konçertosunu seslendirerek, 2018-2019 sezonunu açan piyanist,2 Ekim’de İstanbul Yeldeğirmeni Sanat’ın sezon açılışını, görkemli bir resitalle gerçekleştirdi.17.Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve şef Ali Hoca ile, 11 Ekim’de Chopin’in 2. Piyano Konçertosunu seslendirecek olan sanatçı, bu konserle, KKTC CSO’nun sezon açılışını yapmış olacak.
Ünlü Chopin yorumcusu, konçertoyu bir kez de Eskişehir’deki müzikseverler için, Ender Sakpınar yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile 18 Ekim’de seslendirecek ve orkestranın 2019-2020 konser sezonunu açacak.20 Ekim’de İstanbul’a dönerek, Girgin Piyano ve Sanat Galerisi’nin sezon açılışını, tamamı Chopin’in eserlerinden oluşan bir resitalle yapacak olan sanatçı, ertesi gün de genç piyanistlerle Chopin üzerine bir masterclass gerçekleştirecek.Gülsin Onay, 24 Ekim’de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda, Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında özel bir konser verecek.
*****CRR Konser Salonu’nda 26 Ekim’de düzenlenen “Ahmed Adnan Saygun Gecesi”nin solisti olan Gülsin Onay, şef: Hakan Şensoy yönetimindeki Filarmonia Istanbul eşliğinde, bestecinin 1.piyano konçertosunu seslendirecek.
2019-2020 konser sezonuna, 4 farklı orkestra ve 5 resitalle hızlı bir giriş yapan Gülsin Onay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Tiflis’te kutlayacak.
Kakhidze Center’da TC Tiflis Büyükelçiliğimiz tarafından düzenlenen özel kutlama konserinde, coşkulu bir programla Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96.yılını kutlanacak.
GELECEK KONSERLER
16 Kasım 2019 İSTANBUL
Resital
Halit Refiğ Anma Gecesi
CRR Konser Salonu
18 – 20 Kasım 2019 ANKARA
Piyano Yarışması Jüri Başkanı
Rossotrudniçestvo Federal Ajansı TC Temsilciliği
Devlet Sanatçısı Suna Korat Müzik Vakfı
Rusya-Türkiye Kültür ve Turizm Yılı
Genç Yetenekler Piyano Yarışması
Rusya Bilim ve Kültür Merkezi
22 Kasım 2019 CENEVRE, İSVİÇRE
Resital
25 Kasım 2019 ZÜRİH, İSVİÇRE
Resital
Musikschule Konservatorium Zurich
29 Kasım 2019 ADANA
Ludwig van Beethoven: Piyano Konçertosu, Op.58, Sol Majör, No.4
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası
Şef: Cem-i Can DeliormanSayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Gülsin Onay Ekim ayı Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.