İktisat Oyuncuları Tekrardan Sahnede!

 İktisat Oyuncuları Tekrardan Sahnede!

Samuel Beckett – Oyun Sonu 4 Haziran:Saat: 20.00
Eugene Ionesco – Kel Şarkıcı 5 Haziran:Saat: 20.00
 Harold Pinter – Ay Işığı -6 Haziran: Saat: 20.00

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu*'*nun bu sezon oynadığı 3 absürd oyunun sergileneceği oda oyunları 4-5-6 Haziran tarihlerinde saat 20.00*'*de Dokuzçeşmeler Kampüsü Buca İİBF D Blok Zemin Kattaki İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu Odasında oynanacak. 4 Haziran: Samuel Beckett – Oyun Sonu 5 Haziran: Eugene Ionesco – Kel Şarkıcı 6 Haziran: Harold Pinter – Ay Işığı -Dokuzçeşmeler Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu önü ve Ağaçlıyolda kurulacak olan stantlardan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Samuel Beckett – Oyun Sonu 4 Haziran:Saat: 20.00
Eugene Ionesco – Kel Şarkıcı 5 Haziran:Saat: 20.00
 Harold Pinter – Ay Işığı -6 Haziran: Saat: 20.00

 
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu'nu Tanıyalım
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin resmi amatör tiyatro topluluğu olan İOTT; 1981 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi'nde kuruldu. 1982 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesine geçerek 'İ.İ.B.F. İKTİSAT OYUNCULARI' adı altında faaliyetlerine devam etti. Topluluk 1984 yılına kadar şimdiki rektörlük binasının konferans salonunda çalışmalarını sürdürdü. İ.İ.B.F.'nin Dokuzçeşmeler' deki kampüsüne taşınmasıyla çalışmalarını burada sürdürmeye başladı.
 
İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu; üniversite öğrencilerinin kendilerini kültürel alanda geliştirmek ve deneysel-bilimsel tiyatro yapmak amacıyla 1981'de kurulmuş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir tiyatro topluluğudur. Üniversite öğrencilerine tiyatroyu tanıtmak, topluluk üyelerinin bilgi birikimlerini arttıracak nitelikte oyunlar sergilemek, deneysel tiyatro kavramı içerisinde üniversite tiyatrosuna yenilik kazandırmak topluluğun öncelikli hedefleridir.
 
Yarar ilkesi göz önünde bulundurularak, sistemli bir yapılanma içinde olan İOTT, işleyişini birimlerle sürdürmektedir. Birimleşme; her bireyin belli bir konuda sorumluluk taşımasına olanak sağlarken, işleyişi de hızlandırmaktadır. Eğitim Birimi, Teknik Birim, Halkla İlişkiler Birimi, Kütüphane-Arşiv Birimi olmak üzere 4 ana başlık altında toplanan birimler, kendi içlerinde farklı kollara ayrılırlar.
 
Topluluğumuz her sene başında isteyen öğrencileri hiç bir ön koşul olmadan kabul eder. Yaklaşık olarak 25 çalışma süren eğitim çalışmalarında üyelere sahne üstü bilgisi ve tiyatral alt yapı kazandırılır.
 
Topluluğumuz genel olarak yıl içerisinde bir kısa oyun ve bir de geniş kapsamlı oyun çıkartır. Kısa oyunun temel amacı yeni üyelere topluluğu tanıtmak hem de oyun hazırlanış sürecini göstermektir. Bu nedenle eğitim çalışmalarının bir parçasıdır. Kısa oyunlarda eski üyeler görev alırlar. İkinci dönem sergilenen geniş kapsamlı oyunda ise temel amaç topluluğun manifestosunu iletmektir. Bireylerin gelişiminde çok büyük önemi olan geniş kapsamlı oyunlar, kısa oyunlarda olduğu gibi- genel kurul üyelerinin onayına sunularak seçilir. Oyunculuk görevi yeni üyelere verilirken, eski üyeler sahne arkası görevi alırlar.

 
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu'nun
Salonundan Seçki
 
 
İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN: 0541 837 70 32
www.facebook.com/deuiott 
deuiktisatoyunculari@gmail.com www.twitter.com/deuiott 
www.iktisatoyunculari.net
Ay Işığı*'*nın Fragmanı: http://www.youtube.com/watch?v=bEJHWJ3DtD8

HABER KAYNAK:
Arif Tayfun Bacaksız
deuiktisatoyunculari@gmail.com
 

 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir