İzmir Devlet Opera ve Balesi: "ATA'YA AĞIT" Elhamra Sahnesi (10 Kasım Pazar)

İzmir Devlet Opera ve Balesi 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 20.00’da Orhan Öner Özcan’ın HER 10 KASIM adlı “Atatürk İçin Ağıt”ını Elhamra Sahnesi’nde sunacak.
Atatürk’ün ölümü üzerine bestelenmiş tek klasik eser olan Her 10 Kasım, Orhan Öner Özcan’ın müziği, Murat Göksu’nun metni ile hazırlandı. Dört solist, orkestra ve koro için yazılmış olan eser, on bir bölümden oluşuyor.
Kurtuluş Savaşı ve Atatürk devrimlerinin şiirsel bir dille anlatıldığı Her 10 Kasım, eserin bestecisi Orhan Öner Özcan yönetiminde sunulacak. Soprano Birgül Su Ariç, mezzosoprano Eda Çapanoğlu, tenor Oğuz Çimen ve bariton Volkan Şen’in solist olarak görev aldığı eser, İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu eşliğinde gerçekleştirilecek.
İzmir’de ilk kez sunulacak olan Her 10 Kasım, Orkestranın çaldığı Ti sesi üstüne kısa bir bölümün ardından; Yetmez Mi?, Ova, Ben Bir Kadınım, Bilmek İstersen, Bilmek İsterdim, Biliyorsun Ya, Yıldızın Adı, 09.05/A, 09.05/B, Varlığımız başlıklarını taşıyor.Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: İzmir Devlet Opera ve Balesi Basın-Yayın, Halkla İlişkiler ve Protokol Bürosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir