KARMA SERGİ EVİN SANAT GALERİSİ 6 Ekim – 16 Kasım 2012

KARMA SERGİ
EVİN SANAT GALERİSİ YENİ SEZONA YENİLENEN KADROSUYLA MERHABA DİYOR!
6 Ekim – 16 Kasım 2012

 

 

Evin Sanat Galerisi, 1996’dan bu yana Türk Plastik Sanatı’nın usta isimleriyle gerçekleştirdiği önemli sergilerle sanat dünyasındaki konumunu güçlendirirken, genç sanatçılara verdiği destekle de dinamik ve genç yapısını koruyor.

Her yıl iki kere düzenlediği karma sergileriyle, farklı kuşaklardan sanatçıların yapıtlarının bir arada izlenmesine olanak sağlayan Evin Sanat Galerisi, 2012-2013 sezonuna yenilenen kadrosuyla güçlü bir başlangıç yapıyor.  

Türk Resim Sanatı’nın en önemli isimlerinden Nuri İyem ve  Neş’e Erdok gibi büyük ustaların eserlerine, figür geleneğini günümüz anlayışıyla yorumlayan başarılı sanatçılarımız Temür Köran veHakan Gürsoytrak’ın farklı dönemlerine ait resimleri eşlik ediyor.  

Heykel sanatımızın en önemli sanatçılarından Rahmi Aksungur ve Mehmet Aksoy ise sergiyi üç boyutları eserleriyle zenginleştiriyor.

Sağlam deseni,uyumlu ışık ve renk anlayışı ile ürettiği portreleri ve peyzajlarıyla tanınan Cansen Ercan bu sergidepeyzajlarıyla  yerini alırken,Evin Sanat Galerisi izleyicisiyle ilk defa buluşacak olan Zulal ise günümüz kadınının içsel sorunlarını irdeleyen yapıtlarıyla dikkat çekiyor. 

Şubat ayında izleyicisiyle 5. kez buluşmaya hazırlanan Emin Turan, Hakan Cingöz, Setenay Alpsoy ve Aylin Zaptçıoğlu da sezonun bu ilk sergisindeki diğer isimler.

Uzun yıllar seramik sanatına önemli işler kazandırmış olan Nasip İyem’in özel koleksiyondan seramikleri ise sergiye farklı bir yorum katıyor.

Sergi, 6 Ekim – 16 Kasım 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

  Haber Kaynak:Eda Çekil eda@evin-art.com

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul
Tel:+90(212)26581 58 Faks:+90(212)257 76 75
www.evin-art.com  galeri@evin-art.com
Galeri, Pazar hariç her gün saat 11.00 – 19.00 saatleri arasında açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir