Lions Tiyatro Ödüllerini kazananlar ödüllerini aldı

0

 


 

www.lionsoduller.ben.im

http://www.md118-test.com/TR

 


 

 

ULUSLAR ARASI LIONS

Çoğul YÖNETİM Çevresi KONFEDERASYONU

LIONS TİYATRO ÖDÜLLERİ -2013

15 Mayıs 2013 Çarşamba, saat: 20:00
Caddebostan Kültür Merkezi Konser Salonu

 

LIONS TİYATRO ÖDÜLLERİ 2013 ADAYLARI ve KAZANANLAR

(Kazananlar kırmızı renkle belirtilmiştir)
 
1.         YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU
            Pınar Öğün – “Mi Minör” / EEMPCM Prodüksiyon
            Songül Öden – “Küçük Adam Ne Oldu Sana” / Sadri Alışık Tiyatrosu
            Şenay Gürler – “Kayıp” / Craft Tiyatro
2.         YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU
            Murat Garipağaoğlu – “Zengin Mutfağı” / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları.  yılın en başarılı
            Öner Erkan – “Babamın Cesetleri” / Tiyatro Krek
            Yiğit Sertdemir – “Gerçek Hayattan Alınmıştır”  / Altıdan Sonra Tiyatro
3.         YILIN EN BAŞARILI YARDIMCI KADIN OYUNCUSU
            Begüm Birgören – “Sonbaharı Beklerken” / Sadri Alışık Tiyatrosu
            Defne Halman – “Ah Smyrna`m, Güzel İzmir'im” / Tiyatro Pera 
            Defne Kayalar – “Babamın Cesetleri” / Tiyatro Krek
4.         YILIN EN BAŞARILI YARDIMCI ERKEK OYUNCUSU
            Ali Mert Yavuzcan – “Zengin Mutfağı” / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları
            Arda Kavaklıoğlu – “Bizim Ev” / Tiyatro Fora
            Bedir Bedir – “Yalnızlar Kulübü”  / İkinci Kat Tiyatro
5.         YILIN EN BAŞARILI YÖNETMENİ
            Kemal Başar – “Hamlet” / CEF Tiyatro
            Mehmet Birkiye – “Sessizlik” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
            Müge Gürman – “Çehov Makinesi” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
6.         YILIN EN BAŞARILI DEKOR TASARIMCISI
            Efter Tunç – “Sessizlik” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
            Metin Deniz – “Adalet Sizsiniz” / Perdeci Oyuncuları
            Yiğit Sertdemir – “Katilcilik” / Altıdan Sonra Tiyatro
7.         YILIN EN BAŞARILI KOSTÜM TASARIMCISI
            Duygu Türkekul – “Vişne Bahçesi / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları 
            Sadık Kızılağaç – “Sıkıyönetim” / Bakırköy Belediyesi Şehir Tiyatroları
            Şirin Dağtekin Yenen – “Çehov Makinesi” ve “Sessizlik”
8.         YILIN EN BAŞARILI MÜZİK TASARIMCISI
            Cevanşir Guliyev – “Küçük Adam Ne Oldu Sana” / Sadri Alışık Tiyatrosu
            Çiğdem Erken  – “Zengin Mutfağı” / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları
            Okay Temiz – “Nakşıdil Sultan” / Tiyatro Ayna
9.         YILIN EN BAŞARILI KOREOGRAFI
             
Müge Gürman – “Çehov Makinesi” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
            Sibel Erdenk – “Küçük Adam Ne Oldu Sana” / Sadri Alışık Tiyatrosu
            Yeşim Alıç – “Nakşıdil Sultan” / Tiyatro Ayna
10.      YILIN EN BAŞARILI IŞIK TASARIMCISI
            Önder Arık – “Sessizlik” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
            Şahika Tekand – “Oyun” / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları
            Yüksel Aymaz – “Nakşıdil Sultan” / Tiyatro Ayna ve “Hamlet” / Tiyatro CEF
11.      YILIN EN BAŞARILI OYUN YAZARI
            Meltem Arıkan – “Mi Minör” / EEMPCM Prodüksiyon
            Ümit Denizer – “Adalet, Sizsiniz” / Perdeci Oyuncuları
            Yiğit Sertdemir – “Gerçek Hayattan Alınmıştır” / Altıdan Sonra Tiyatro
12.      YILIN EN BAŞARILI YAPIMI
            “Çehov Makinesi” – İstanbul Devlet Tiyatrosu
            “Mi Minör” – EEMPCM Prodüksiyon
            “Oyun” – İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları  
13-      50. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ
            Ali Poyrazoğlu
            Yıldız Kenter

 

   

 

LIONS TİYATRO ÖDÜLLERİ FİNAL Seçici Kurulu –

  1. Üstün Akmen (Seçici KURUL baskanı-Yazar-Tiyatro Eleştirmeni / Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birligi Türkiye Merkezi baskanı)
  2. Hasan Anamur (Tiyatro Eleştirmeni / Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birligi Türkiye Merkezi Başkan Yardımcısı)
  3. Refika Sezik (İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na Edebiyat Dersi Emekli Öğretim Görevlisi)
  4. Cem Duygulu (Ege Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na Eski Öğretim Görevlisi)
  5. Eser Rüzgar (Eğitmen, Milliyet Sanat Yazarı, Tiyatro Eleştirmeni)

 

 

 

TİYATRO ÖDÜLLERİ adaylari

 

1. YILIN EN Başarılı KADIN Oyuncusu

            Pınar Öğün – "Mi Minör" / EEMPCM Prodüksiyon

            Songül Öden – "Küçük Adam Ne Oldu Sana" / Sadri Alışık Tiyatrosu

            Şenay Gürler – "Kayıp" / El Sanatları Tiyatro

2. YILIN EN Başarılı ERKEK Oyuncusu

            Murat Garipağaoğlu – "Zengin Mutfağı" / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları.  

            Öner Erkan – "Babamın Cesetleri" / Tiyatro Krek

            Yiğit Sertdemir – "Gerçek Hayattan Alınmıştır" / Altıdan SONRA Tiyatro

3. YILIN EN Başarılı YARDIMCI KADIN Oyuncusu

            Begüm Birgören – "Sonbaharı Beklerken" / Sadri Alışık Tiyatrosu

            Defne Halman – " Ah Smyrna `m, Güzel İzmir ' im "/ Tiyatro Pera  

            Defne Kayalar – "Babamın Cesetleri" / Tiyatro Krek

4. YILIN EN Başarılı YARDIMCI ERKEK Oyuncusu

            Ali Mert Yavuzcan – "Zengin Mutfağı" / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları

Arda Kavaklıoğlu – "Bizim Ev" / Tiyatro Fora

            Bedir Bedir – "Yalnızlar Kulübü" / İkinci sete Kat Tiyatro

5. YILIN EN Başarılı Yönetmeni

            Kemal Başar – "Hamlet" / CEF Tiyatro

            Mehmet Birkiye – "Sessizlik" / İstanbul Devlet Tiyatrosu

            Müge Gürman – "Çehov Makinesi" / İstanbul Devlet Tiyatrosu

6. YILIN EN Başarılı DEKOR TASARIMCISI

            Efter Tunç – "Sessizlik" / İstanbul Devlet Tiyatrosu

            Metin Deniz – "Adalet Sizsiniz" / Perdeci Oyuncuları

            Yiğit Sertdemir – "Katilcilik" / Altıdan SONRA Tiyatro

7. YILIN EN Başarılı KOSTÜM TASARIMCISI

            Duygu Türkekul – "Vişne Bahçesi / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları 

Sadık Kızılağaç – "Sıkıyönetim" / Bakırköy Belediyesi Şehir Tiyatroları

            Şirin Dağtekin Yenen – "Çehov Makinesi" ve "Sessizlik"

8. YILIN EN Başarılı MÜZİK TASARIMCISI

            Cevanşir Guliyev – "Küçük Adam Ne Oldu Sana" / Sadri Alışık Tiyatrosu

            Çiğdem Erken – "Zengin Mutfağı" / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları

            Okay Temiz – "Nakşıdil Sultan" / Tiyatro Ayna

9. YILIN EN Başarılı Koreografi

            Müge Gürman – "Çehov Makinesi" / İstanbul Devlet Tiyatrosu

            Sibel Erdenk – "Küçük Adam Ne Oldu Sana" / Sadri Alışık Tiyatrosu

            Yeşim Alıç – "Nakşıdil Sultan" / Tiyatro Ayna

10. YILIN EN Başarılı IŞIK TASARIMCISI

            Önder Arık – "Sessizlik" / İstanbul Devlet Tiyatrosu

            Şahika Tekand – "Oyun" / İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları

            Yüksel Aymaz – "Nakşıdil Sultan" / Tiyatro Ayna ve "Hamlet" / Tiyatro CEF

11. YILIN EN Başarılı OYUN YAZARI

            Meltem Arıkan – "Mi Minör" / EEMPCM Prodüksiyon

            Ümit Denizer – "Adalet, Sizsiniz" / Perdeci Oyuncuları

            Yiğit Sertdemir – "Gerçek Hayattan Alınmıştır" / Altıdan SONRA Tiyatro

12. YILIN EN Başarılı YAPIMI

            "Çehov Makinesi" – İstanbul Devlet Tiyatrosu

            "Mi Minör" – EEMPCM Prodüksiyon

            "Oyun" – İst. Büyükşehir Bel. Şehir Tiyatroları  

13-50. YIL ÖZEL Ödülü Sonuçları

            Ali Poyrazoğlu

            Yıldız Kenter

 


 
 
Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
[email protected]
İleti davetiye: Nesibe Musevitoglu  [email protected]

 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.