“NURİ İYEM RESİM ÖDÜLÜ 2016” Resim Yarışması sonuçlandı, ödülü Rugül Serbest’e verildi

0

Evin Sanat Galerisi Logo

"NURİ İYEM RESİM ÖDÜLÜ 2016"

NIRO 2016_Logo

 

“Nuri İyem Resim Ödülü 2016” Sonuçlandı!

Ödül Töreni, 9 Haziran 2016, Perşembe günü saat 19:00’da Evin Sanat Galerisi’nde

Nuri İyem Yarışma birincii tablı 2016

"Nuri İyem Resim Ödülü 2016" Rugül Serbest, 2016, "Kalmalısın", 105 x 140 cm

 

“NURİ İYEM RESİM ÖDÜLÜ 2016” SAHİBİNİ BULDU

Nuri İyem Resim Ödülü 2016

Bu sene 20. yılını kutlayan Evin Sanat Galerisi tarafından bu yıl 11. kez düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” resim yarışmasının ödül töreni 9 Haziran 2016 Perşembe günü saat 19.00’da Evin Sanat Galerisi’nde gerçekleşti.

Sayın Ümit İyem’in sunuşuyla başlayan tören, Seçici Kurul üyesi Sayın Prof. Dr. Erhan Karaesmen’in konuşmasıyla devam etti. Sayın Doğan Hızlan konuşmasının ardından, “Nuri İyem Resim Ödülü 2016” kazananı Rugül Serbest’e, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen ve “Nuri İyem Resim Ödülü”nü simgeleyen bronz heykel ve 10.000 TL.’lik ödülü takdim etti.

Törenin ardından, ödül alan resim ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan 27 adet resim olmak üzere toplam 28 resmin yer aldığı serginin açılış kokteyli gerçekleşti. Sergide; Aslı Akyüz, Ahmet Albayrak, Elif Aydemir, Sidar Baki, Müge Bakır, Zuhal Baysar, Zehra Seda Boztunalı, Nurdan Erol, Bülent Gürcihan, Hale İsmet, Damla Karadere, Ezgi Kılıç, Serdar Oruç, R. Doğuhan Özgün, Belit Sak, Hatice Seher Ünal, Mihrişah Süerdaş, Şerif Sümer, Dilek Şenyürek, Alev Tambaşar, Aysun Telli, Tünay Tunç, Ayşe Nilgün Ulaştırıcı, Derya Ülker, Yunus Yanık, Berrin Yırtmaç’ın eserleri görülebilir.

Bu sene on birinci kez düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü 2016” seçici kurulunda; Resul AYTEMÜR Cansen ERCAN, Memet GÜRELİ, Ümit İYEM, Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, Temür KÖRAN, Burcu PELVANOĞLU, Feyyaz YAMAN ve Emre ZEYTİNOĞLU yer aldı.

Sergi, 9 -23 Haziran 2016 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde devam edecek ve hazırlanan kapsamlı katalog ile birlikte sanatseverlerle buluşacak.

 

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen “Nuri İyem Resim Ödülü”, bu sene 20. yılını kutlayan Evin Sanat Galerisi tarafından on birinci kez düzenlendi. 2016 Nuri İyem Resim Ödülü’nü Rugül Serbest, “Kalmalısın” adlı eseriyle kazandı.

"Nuri İyem Resim Ödülü 2016"
Rugül Serbest, 2016, "Kalmalısın", 105 x 140 cm

Yarışmaya 23 farklı şehirden 191 ressam 255 resimle katıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Adana başta olmak üzere, Aydın, Bursa, Çanakkale, Malatya, Diyarbakır, Konya, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Uşak ve Erzurum gibi bir çok şehirden katılım oldu.Öğrenci olan katılımcılar ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere 20 farklı üniversitede öğrenimine devam etmektedir.

9 Haziran 2016 Perşembe günü, saat: 19:00’da Evin Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek ödül töreninde; Sayın Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak hazırlanan ve “Nuri İyem Resim Ödülü”nü temsil eden heykel ile 10.000 TL.’lik ödül, Sayın Doğan Hızlan tarafından Rugül Serbest’e verilecek. Törenin ardından, ödül alan resim ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler olmak üzere toplam 28 resmin yer alacağı serginin açılışı gerçekleşecek.

Seçici kurul tarafından eserleri sergilenmeye değer bulunan sanatçılar: Aslı Akyüz, Ahmet Albayrak, Elif Aydemir, Sidar Baki, Müge Bakır, Zuhal Baysar, Zehra Seda Boztunalı, Nurdan Erol, Bülent Gürcihan, Hale İsmet, Damla Karadere, Ezgi Kılıç, Serdar Oruç, R. Doğuhan Özgün, Belit Sak, Hatice Seher Ünal, Mihrişah Süerdaş, Şerif Sümer, Dilek Şenyürek, Alev Tambaşar, Aysun Telli, Tünay Tunç, Ayşe Nilgün Ulaştırıcı, Derya Ülker, Yunus Yanık, Berrin Yırtmaç.

Sergilenecek tablolar

Sergi, 9 – 23 Haziran 2016 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde görülebili

"Nuri İyem Resim Ödülü” hakkında daha detaylı bilgi ve görsel için:

Elvin Evren / [email protected]

Bu sene 20. yılını kutlayan Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl on birinci kez düzenleniyor. Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen yarışma, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor.
 
Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamların; www.evin-art.com adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım formlarıyla birlikte eserlerini, 20.05.2016 tarihinde saat 10:00’da başlamak üzere 22.05.2016, saat 19.00’a kadar Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Nuri İyem Resim ödülü 2016 koşullar
 
Bu sene on birinci kez düzenlenecek olan “Nuri İyem Resim Ödülü 2016” Seçici Kurulu; Cansen ERCAN, Memet GÜRELİ, Ümit İYEM, Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, Temür KÖRAN, Burcu PELVANOĞLU, Ali ŞİMŞEK, Feyyaz YAMAN ve Emre ZEYTİNOĞLU’ndan oluşuyor.
 
Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, Lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.
 
“Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 9 Haziran 2016 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, 9 – 23 Haziran 2016 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.

Detaylı bilgi için: Elvin Evren / [email protected]

HABER KAYNAK: 
evein Sanat Galerisi
galeri@evin-art.com

evetbenim44

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.