SSO Dijital Konseri: Zamansız Aşk Şarkıları (14 Şubat 2021-Saat: 20:30)

0

Sevgililer Günü’nde “Zamansız Aşk Şarkıları”Sinema Senfoni Orkestrası İş Sanat Etkinliği Şubat ayı programı dijital konserinde; Zamansız Aşk Şarkılar’nda solist Efruze’ye eşlik ediyor.Orkestra Şefi: Özgür Sevinç
Solist: Efruze
14 Şubat 2021 Pazar, Saat: 20:30İş Sanat Sevgililer Günü’ne özel bir konseri dinleyicileri ile buluşturacak. Efruze ve Sinema Senfoni Orkestrası’nın yer aldığı “Zamansız Aşk Şarkıları” konserinde dünden bugüne en sevilen aşk şarkıları seslendirilecek. Orkestra Şefi ve düzenlemeler: Özgür SevinçÖzgür Sevinç 22 Mayıs 1978’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi korno bölümünde eğitimini tamamladı ve Prof. Dr. İrfan Türkay ile çalıştı.
Müzik kariyerinde farklı branşlarda uzmanlaşmıştır. Bunlar korno ve piyano virtüözlüğü, orkestra şefliği, aranjörlük ve besteciliktir.
1995 yılından itibaren İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestrasında çalışmaktadır.1995 -1998 yılları arasında Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrasında korno sanatçısı olarak çalışmıştır.
Sanatçı Elektronik müzik ve popüler dünya müziklerinde de çalışmalar yapmaktadır.Sinema Senfoni Orkestrası ile bugüne kadar pek çok konserde hem orkestra şefi, hemde düzenlemeleri yaparak çeşitli konserler icra etmiştir. Bunlardan bazıları Sertap Erener, Halit Ergenç, Emre Altuğ, Deniz Çevik, Burak Kut, Işın Karaca, Sevim Ateş, Ali Murat Erengül, Emre Kınay, Göksel ve Nükhet Duru konserleridir. 2003 yılından itibaren farklı Senfoni Orkestraları ile dünya çapında yorumcuların konserlerinde de orkestra şefliği yapmıştır. Bunlardan bazıları Gino Castelli, Alessandro Safina, Patrizio Buanne, Emma Chaplin, Albano’dur. 2019 yılında Mustafa V.Koç Spor ödülü konserini yönetmiştir.
Bunların yanında, 2005 senesinde oynanan Türkiye-Almanya ve Türkiye-İsviçre maçlarında,Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye’de ilk defa denemiş olduğu, milli maçlarda ülke marşlarının, senfoni orkestrası tarafından seslendirilmesi projesinde orkestra şefliği yapmıştır. İmaj stüdyolarında Warner Bros ve Walt Disney gibi birçok film şirketinin animasyon filmlerinin müzik direktörlüğünü Deniz Çevik ile birlikte yapmıştır. Halen Deniz Çevik ile beraber, Türkiye’nin tüm platformlarda en çok izlenen çizgi filmi “Niloya” nın müziklerini ve şarkılarını TRT Çocuk Kanalı için yapmaktadır.
Sanatçı, aranjörlük, dizi müziği, film müziği ve jingle çalışmalarına devam etmektedir.Hakan Ateş
Sinema Senfoni Orkestrası Kurucusu Genel Sanat Yönetmeni
Değerli Sanatseverler,
Sizlere Türkiye’nin ilk film müzikleri orkestrasının kuruluş öyküsünden bahsetmeye çalışacağım.
1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı korno bölümünden mezun oldum. 31 yıldır İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçısıyım. Konservatuvar yıllarımdan beri aldığım klasik müzik eğitimi dışında jazz müziği ve film müziklerine ilgi duymuş biriyim. Bir film başlarken duyduğumuz ilk melodiden o filmin komedi mi? Savaş filmi mi? Aşk filmi? Dram mı? olduğu konusunda herkesin bir fikri oluşacağından eminim. Hep sunu söyledim kendime, bir filmi izlerken sesini kapatırsak bize ne ifade eder? Belki müzisyen oluşumdan kaynaklanıyor ama bana malzemesi eksik bir yemek tarifi gibi geliyor müziksiz film. bir çok kişiye müzikler filmlerin pusulası olmuştur. İşte o zaman film müziklerini filmlerden bağımsız dinlemeye başladım.Bu müzikler filmin içindeki ayrı bir film gibi olmuştu benim için. Çünkü o müzikler bana coşkuyu, hüznü, komediyi ve adını koyamayacağım bir çok duyguyu hep yaşattı ve yaşatıyor. Bu müzikleri dinlediğimde neden diye hep sordum. Neden Türkiye’de çalınmıyor? İzlediğim ya da izleyemediğim bir çok filmin müziklerini dinlemeye başladım. Bu bende tutku halini almıştı. Dinlediğim müzikten filmi çözer olmuştum sanki. Amacım bu güzel duyguları sanatseverlerle paylaşmak olmuştu. Bunun için yeni bir orkestra kurmalıydım, işi sadece film müzikleri ,müzikaller, dinleyeni bambaşka bir hayal dünyasına götürebilecek bir orkestra olmalıydı. Ülkemizde devlet orkestraları ve özel orkestralar olmak üzere bir çok orkestra bulunmakta. Yeni yıl ya da bahar konserlerinde, filmlerde kullanılan bir kaç müzik dışında klasik müzik çalan bu orkestralara ben de yeni bir oluşum eklemek istedim. Kaynak neredeyse sonsuzdu. Ülkemizde bu tarz müziği seslendirebilecek yetenekteki bir çok arkadaşımı etrafıma toplayarak SİNEMA SENFONİ ORKESTRASI’ nı kurdum. Örneğine Avrupa’da ya da dünyada çok az rastlanabilecek bir oluşum olma yolunda ilerlemek isteyen SİNEMA SENFONİ, repertuvarında siz sanatseverlere izlediğiniz ve unutamadığınız filmlerin, aklınızda kalan melodilerini duyuracak, bazen görsel olarak filmlerden kareler izlettirecek ve görsellikle işitselliği bütün haline getirecektir.
Genel Sanat Yönetmeni
Hakan AteşSayfa Düzeni:Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Hakan Ateş Sinema Senfoni Orkesrası Genel Sanat Yönetmeni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.