21.İzmir Avrupa Caz Festivali Başlıyor


http://www.iksev.org/tr/iksev

21.İzmir Avrupa Caz Festivali
02.03.2014 – 20.03.2014
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

21.İzmir Avrupa Caz Festivali Programı
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 21. İzmir Avrupa Caz Festivali 3-20 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak. İzmir İtalya Konsolosluğu, Avusturya Kültür Ofisi, Luxembourg Export Office, Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği, Litvanya Büyükelçiliği, Slovakya İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir Fransız Kültür Merkezi, İzmir Goethe Enstitüsü, Polonya Cumhuriyeti Kültür ve Tarihi Miras Bakanlığı, Adam Mickiewicz Enstitüsü ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile düzenlenen Festival, 3 Mart 2014 Pazartesi günü AASSM’de yapılacak sergi açılışları, kokteyl ve Açılış Konseri ile başlayacak. Konser öncesinde, 12. Caz Afişi yarışmasında ödül ve sergileme alan genç grafik sanatçılarına katılım belgeleri sunulacak.


İzmir Avrupa Caz Festivali, EJN üyesidir.
 

 

6 Mart, Perşembe saat: 20:30
AASSM Küçük Salon
AÇIK CAZ ORKESTRASI FİNAL KONSERİ
 Ücretsiz/ Davetiyeli

21. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde; İzmir İtalyan Konsolosluğu işbirliği ile Furio Di Castri Quartet yönetiminde geleneksel “Açık Caz Orkestrası”, Polonya İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile ressam-grafiker Rafal Olbinski yönetiminde “Grafik Tasarım”, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği işbirliği ile Timuçin Şahin Quartet yönetiminde “Kompozisyon ve Doğaçlama”, Polonya Kültür ve Ulusal Miras Bakanlığı ile Culture PL işbirliği ile Janusz Prusinowski Trio – Adam Strug Monodia Polska-Ewa Grochowska yönetiminde “Şarkıların ve Dansın Hayat Boyu Yolculuğu- Polonya’dan Türkiye’ye Buluşmaları” ve Maciej Obara International Quintet yönetiminde “Doğaçlama”, Goethe Enstitüsü İzmir işbirliği ile Uli Kempendorf Quartet atölyeleri yapılacaktır.
21. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin atölye çalışmaları, İzmirli genç müzisyenler için kendilerini yurt dışında tanıtma fırsatı da olmaktadır. Akademi İKSEV’de yapılacak Caz atölyesi çalışmalarından sonra AASSM Küçük Salonda 6 Mart 2014 Perşembe günü Açık Caz Atölyesi Final Konseri, 18 Mart 2014 Salı günü ise “Şarkıların ve Dansın Hayat Boyu Yolculuğu- Polonya’dan Türkiye’ye Buluşmaları” Final konseri yapılacaktır.
 
 

21. İzmir Avrupa Caz Festivali Atölyeleri
İzmir Avrupa Caz Festivali’ni benzerlerinden farklı kılan en önemli unsurlardan biri de Festivalin konserlerle sınırlı kalmaması, gençler için aynı zamanda bir ‘caz eğitimi festivali’ niteliği taşımasıdır. 12. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde başlatılan Açık caz Orkestrası Atölyesi çalışmaları 18. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde daha akademik bir kimliğe bürünerek bir haftaya çıkarılmış, Combo sınıflarında, eğitici ve öğrenicinin bire bir çalışabileceği bir eğitim modeli benimsenmiştir. 19. ve 20. İzmir Avrupa Caz Festivallerinde atölyeler çeşitlendirilmiştir.
 


Sergi Alanı: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

21.İzmir Avrupa Caz Festivali Afişi Yarışması'nda
Sergilenmeye Değer Görülen Yapıtlar

 

 

 

 
 


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir