Ali İsmail Korkmaz Parkı açıldı


http://www.kadikoy.bel.tr/

"Ali İsmail Korkmaz Parkı"
23.03.2014 Pazar, saat: 15:00
Rasimpaşa Mah.İskele Sk.
"Kemal Atatürk Anadolu Lisesi" Karşısı

23.03.2014 Ali İsmail Korkmaz Parkı'nın açılışından Görsel Seçkiler
Oradaydım: Tenise Yalçın evetbenim

 
Ali İsmail Korkmaz'ın babası Şahap Korkmaz- Annesi Emel Korkmaz

Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın adı Kadıköy'de yeni parkta yaşayacak.
Ali İsmail Korkmaz’ın adının verildiği park, ailesi, arkadaşları ve üç spor kulübünün taraftarlarının katılımıyla açıldı.
Gezi eylemleri sırasında Yeldeğirmeni Dayanışması’nın,  mahalle sakinleriyle forumların yaptığı Rasimpaşa  Mahallesi, İskele Sokak’taki küçük otopark alanını Kadıköy Belediyesi, gelen talepler ve dilekçe ile başvurular üzerine parka dönüştürmüş ve Ali İsmail Korkmaz’ın  adını vermişti.
Ali İsmail Korkmaz Parkı’nın açılışına Ali İsmail Kormaz’ın Hatay'da yaşayan annesi Emel Korkmaz ve babası Şahap Korkmaz’ ın  katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşan baba Şahap Korkmaz; “Ben Ali İsmail’in babasıyım ve oğlumla gurur duyuyorum, Ali İsmail demek iyilik demek,  Ali İsmail demek hak demek, Ali İsmail demek insan seven, hayvan seven, her canlıyı seven demektir. Erken kopardılar bizden, inşallah yapanlar cezalarını bulur, Ali çocukları çok severdi, bu park Ali’yi çok sevindirmiştir, emin olun şimdi huzurludur yattığı yerde.”

Anne, Emel Korkmaz; “Ali İsmaillerim hoş geldiniz, bu parka emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ali İsmail inanın çok mutludur şimdi çünkü Ali’nin en çok istediği şeyi gerçekleştiriyorsunuz. Ali'nin çok büyük hayalleri vardı, en büyük hayali çocukları eğitmekti, onlara güzel bir gelecek, özgür bir dünya, huzurlu bir ülke yaratmaktı. Katiller buna müsaade etmedi ama sizlerin sayesinde geleceğin çocukları bu parkta oynayarak bu parkta kitap okuyarak, büyüyecekler. Ali İsmail’in yapamadığını evlatlarımız, çocuklarımız yapacak. Ali İsmail ölmedi, geleceğin ışığı oldu.” dedi.

Açılışta gezi direnişinde hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş'ın abisi Muharrem Ayvalıtaş,  Gezi ile başlayan bu direnişte yaşamını yitirenlerin anısınına kendi yazdığı şiiri okuduğunda tüm katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
 
Ali İsmail Korkmaz Parkı açılışı ; Ali'nin adını taşıyan Fenerbahçe formaları ile Fenerbahçe spor kulübü taraftar grubu, Beşiktaş ve Galatasaray taraftarları, mahalle forumları ve Kadıköylülerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 
Ali İsmail Korkmaz Parkı açılıyor
                       
Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın adı Kadıköy de yeni parkta yaşayacak.
Ali İsmail Korkmaz’ın adının verildiği park, 23 Mart Pazar günü ailesi, arkadaşları ve üç spor kulübünün taraftarlarının katılımıyla açılacak. 
 
Gezi eylemleri sırasında Yeldeğirmeni Dayanışması’nın,  mahalle sakinleriyle forumlar yaptığı Rasimpaşa  Mahallesi, İskele Sokak’taki küçük otopark alanını Kadıköy Belediyesi, gelen talepler ve dilekçe ile başvurular üzerine parka dönüştürmüş ve Ali İsmail Korkmaz’ın adını vermişti. 
  
Ali İsmail Korkmaz Parkı’nın açılışı ise Ali İsmail Kormaz’ın Hatay da yaşayan annesi Emel Korkmaz ve babası Şahap Korkmaz’ın da katılımıyla 23 Mart Pazar günü saat 15.00 de yapılacak. 
 
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ’ün ev sahipliği yapacağı açılışta,  Ali İsmail Kormaz&rsqu
o;ın arkadaşları, üç spor kulübünün taraftarları ve mahalle sakinleri de bulunacak.
 
TARİH : 23 MART 2014 PAZAR
SAAT :  15.00
YER :  Rasimpaşa Mahallesi İskele Sokak. 
            (Yeldeğirmeni Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Karşısı) 
          

     

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: 
Kadıköy Belediyesi Basın Danışmanlığı kadikoybasin@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir