Arp Sanatı Derneği Etkinlikleri

"ASD" HABERLER & ETKİNLİKLER
 
Seçmeleri 15 Haziran'da gerçekleşen, "Arp Sanatı Derneği – Ceren Necipoğlu Harp Masters Akademisi" bursiyerleri, Emel Çelik ve Güneş Hızlılar Temmuz-Ağustos arasında İsviçre'de eğitim programlarını tamamladılar. Emel ve Güneş'i tebrik ediyor, başarılar diliyoruz…
 
Kendisini mesleğine, ülkesinde genç arp sanatçılarının yetiştirilmesine adayan ve 2009 yılında bir uçak kazası sonucu yaşamını yitiren kıymetli arp sanatçısı Ceren Necipoğlu’nun ismiyle verilen bu burs programı arp sanatını seçen gençlerin mesleki gelişimlerine destek vermek, eğitimlerini sürdürmelerine olanak sağlamak amacıyla başlatıldı. Nisan 2013’te Londra Valisi’nin eşi Lady Mayoress Dr. Clare Gifford’un Arp Sanatı Derneği’nin çalışmaları, projeleri ve vizyonu hakkında bilgi almak, bir sivil toplum kuruluşu olarak ASD’yi tanımak için gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında derneğe sağladığı finansal destek ile ASD Ceren Necipoğlu – Harp Masters Academy Burs Fonu oluşturuldu. ASD, Lady Mayoress’e arp öğrencilerinin eğitimi ve gelişimi için verdiği desteğe teşekkür eder.
 
“….Arp Festivali ve Akademisine katılmış olmam geleceğe yönelik ufkumu genişletti. Bir çok döneme ait müzik türlerinin tekniğini ve onları uygulamaya dair yeni bilgiler kazanmış oldum. Arp camiasında dünyaca ünlü, kendi alanında profesyonel müzisyenlerden ders alma ve onların performanslarını dinleme fırsatını elde etmiş bulunmaktayım…. Tabi ki her şey Arp Sanatı Derneği ve Yönetim Kurulu’nun maddi ve en önemlisi manevi desteği sayesinde gerçekleşti…” Emel Çelik
 
 
Emel Çelik ve Güneş Hızlılar Harp Masters Academy kursu sonrası profesörler ve diğer arp öğrencileriyle birlikte….
 
Arp Sanatı Derneği Lady Mayoress’in yanısıra bu burs fonuna bağış yapan arp dostu Elçin Tuncer Seyman’e teşekkür eder. 
2014 yazında yine iki genç Türk arpisti bu burs programına gönderebilmek için başlatılacak olan bağış kampanyasında yeni yeni arp dostlarının, Ceren’i tüm sevenlerin ve olası kurumların desteklerine ihtiyaç olduğunu vurgular.
 
***
Arp Sanatı Derneği bünyesinde çalışmalara yaz boyunca da devam etti. İdari açıdan işleyişi iyileştirmek için projeler ve de çeşitli iş kalemleri bazında komiteler oluşturuldu; 2013-14 sezonunda ele alınacak konular ve projeler değerlendirildi.
 
***
Şirin Pancaroğlu 11 Ağustos'ta Kanal 24 Moderatör programında Hakan Çelik'in konuğu olarak Arp Sanatı Derneğinin son dönemdeki çalışmalarına; kurumsallaşma adına kaydedilen gelişmelere, Mart ayında Londra valisinin eşi Lady Mayoress in ASD ziyareti, ve kendisinin yaptığı bağışla başlatılan Ceren Necipoğlu burs fonuna değindi.
 
***

 

Arp Sanatı Derneği, Ağustos ayında dernek merkezinde değerli bir konuk ağırladı. Bizleri ziyaret ederek güzel paylaşımlarda bulunan konuğumuz Fransız arpist Estelle Parmentier, etnomuzikoloji üzerine yüksek lisans yapıyor ve çeng hakkında araştırma yapmak üzere derneğimizi ziyaret etti. 

Keyifli sohbetin ardından Estelle çeng başında iken.
 

KONSERLER

 
22 Ağustos'ta İzmir Tarihi Gaz Fabrikası Çim Konserleri kapsamında "Yeni Meşk" konseri gerçekleşti. 
Sahnede Bora Uymaz, Yavuz Akalın, Ozan Pars ve Şirin Pancaroğlu..
 
***
 
 
 

27 Ağustos tarihinde Bodrum'da D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nde Apollon Trio Konseri gerçekleşti. Flütte Halit Turgay, viyolada Evrim Baştaş ve arpta Merve Kocabeyler..

 
GELECEK KONSERLER
Eylül 2013, Cafe Tango
13 Eylül’de Antalya’da Phaselis Festivali’nde “Cafe Tango” konseri gerçekleşecek.
 
www.facebook.com/ArpSanatiDernegi

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
İleti Haber: Arp Sanat Derneği: http://www.arpsanatidernegi.com/tr/index.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir