Arp Sanatı Derneği Haziran Ayı Etkinlikleri


http://www.arpsanatidernegi.com/tr/index.htm

 "Arp Sanatı Derneği Etkinlikleri"

ASD ÇALIŞMALARI VE ETKİNLİKLERİ

 
Arp Sanatı Derneği 20 Mayıs Salı günü Beşiktaş Belediyesi'nde, Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar'a yeni görevi için tebriklerini iletmek ve süregelen projelerini aktarmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Sırbistan'dan cok değerli arpist ve eğitmen Stasa Mirkovic Grujic derneğimize 28 Mayıs Çarşamba günü bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
VI. ASD Arp ve Doğaçlama Atölyesi
 
24 Mayıs Cumartesi günü dernek merkezimizde gerçekleştirdiğimiz atölyede,katılımcılar zihinlerinde canlandırdıkları imajları biraraya getirerek bir hikaye kurguladılar. Doğaçlama tekniklerinin yanı sıra ilk defa öğrendikleri notaları da hikaye içerisinde kullanan katılımcılar,güzel bir doğaçlama atölyesi deneyimlemiş oldular.
 
 
Bu yılki "Ceren Necipoğlu Arp Sanatı Derneği Harpmasters" bursiyerimiz Cansu Çine,Temmuz ayında hem Ceren Necipoğlu'nu hem derneğimizi hem de ülkemizi İsviçre'deki Harpmasters eğitim programında temsil edecek. Kendisine başarılar diliyoruz.
 
ASD DUYURULARI
VII. ASD Arp ve Doğaçlama Atölyesi
 
Yaz tatilinden önce arp ile tanışmak isteyenler için son fırsat!
 
21 Haziran 2014 Cumartesi saat 15:00'da dernek merkezimizde gerçekleştireceğimiz VII. ASD Arp Atölyesi'nde birlikte arp çalmak, bu çalgıyı daha yakından tanımak, doğaçlama müziğin temel ilkeleri hakkında bilgilenmek ve çok daha fazlası için bize katılmak ister misiniz? 
Çalışma amatör ya da profesyonel seviye ayırt etmeksizin tüm arpistlere, arp ile tanışmak isteyenlere ve bu çalgıya ilgi duyanlara açıktır. Arpı olan katılımcıların atölyeye kendi çalgılarıyla katılmaları rica olunur. 
Detaylı bilgi almak ve katılım durumunuzu bildirmek için arpsanatidernegi@gmail.com adresinden ve/veya 0545 258 13 10 no’lu telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 
Şirin PANCAROĞLU-ÇENGNAĞME
 
Şirin Pancaroğlu bu albümle; 17. yüzyılda tarih sahnesinden çekilmiş, coğrafyamıza özgü bir kucak arpı olan çeng ile bizleri tanıştırıyor. Çeng, müzikteki gelişmelere ayak uyduramayıp, zaman içerisinde kullanımdan düşen ancak ortaçağ İslam kültürlerinde önemli bir yere sahip bir çalgı. Çeng’e dair son yazılı tanıklık Evliya Çelebi’nin “Seyahatname”sinde yer alıyor. Pancaroğlu 9. albümü olan bu çalışmayla, çengin o kendine has toprakaltı sesini canlandırılmış oluyor. 
Arpist Şirin Pancaroğlu’nun son CD’si “Çengnağme” (Çeng’in Ezgisi) Lila Müzik etiketiyle yayınlandı. 
Albüm tanıtım filmi: 
https://vimeo.com/ 
http://www.youtube.com/
 
ARP SANATÇILARININ ETKİNLİKLERİ
xavier-de-maistre
 
 
XAVIER DE MAISTRE, 21 Haziran Cumartesi, saat 20:30, Aya İrini Müzesi
http://muzik.iksv.org/tr/


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise@evetbenim.com
 İleti Haber: Arp Sanatı Etkinlikleri
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir