BBDSO “Bir Rahmaninov Akşamı” ile sanatseverleri Rus romantizmine davet ediyor !

BBDSO “Bir Rahmaninov Akşamı” ile sanatseverleri Rus romantizmine davet ediyor !
Gökhan AybulusBBDSO, Rus romantizminin son büyük bestecisi Sergey Rahmaninov’un eserlerinden oluşacak özel konserinde, dinleyicileri bambaşka bir diyara götürecek…
stanislav ushevBulgar orkestra şefi Stanislav Ushev’in şefliğinde gerçekleşecek “Bir Rahmaninov Akşamı” başlıklı konserde, ülkemizin öndegelen piyanistlerinden Gökhan Aybulus, solist olarak yer alıyor. Moskova Çaykovski Konservatuvarı mezunu olan Aybulus, Rusya’daki birçok yarışmada dereceler aldı.
Gökhan Aybulus (1)Program
S.Rahmaninov  "Paganini Teması üzerine Rapsodi"
S.Rahmaninov "Senfonik DanslarOp. 45"
İKİ BAŞYAPIT AYNI KONSERDE
11 Şubat 2016 tarihinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, ve 12 Şubat 2016 tarihinde ise U.Ü.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde  gerçekleşecek konserde, 20.yüzyılın en büyük piyanist ve bestecilerinden Sergey Rahmaninov’un  iki başyapıtı yer alıyor. Piyanist Gökhan Aybulus’un solist olarak yer alacağı “Paganini’nin bir temi üzerine Rapsodi” başlıklı eser, bestecinin en sevilen eserlerinden.
Konserin ikinci yarısında ise, BBDSO, bestecinin ölümünden önce bestelediği son yapıtı olan, ve son bölümünde “Dies Irae” (Mahşer Günü) ilahisini tüyler ürpertici biçimde duyurduğu en büyük eserlerinden “Senfonik Danslar” başlıklı eseri yorumlayacak.
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla, 11 Şubat 2016 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür  Merkezi’nde ve 12 Şubat 2016 Cuma saat 20.00’de U.Ü.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber içerik: BBDSO/  http://www.bursasenfoni.gov.tr/tr/concerts/detail/con_id/21

evetbenim44

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir