ÇDSO: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ!
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 22 Nisan 2016 Cuma, saat: 20:00 de; genç şeflerden Dağhan Doğu yönetiminde, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çok Sesli Çocuk Korosu, Adanalı sanat severlere 23 Nisan ve çocuk şarkılarından seçmeler sunacak.
AFİŞ-ÇDSOÇukurova Devlet Senfoni Orkestrası, (ÇDSO) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’na özel bir konser gerçekleştirecek.
ÇDSO-ŞefBu haftaki konseri, 1986 Kayseri doğumlu şef Dağhan Doğu yönetecek. Müzik eğitimine piyano ile başlayan Dağhan Doğu, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF) Müzik Hazırlık Lisesi’nde burslu olarak kontrabas öğrencisi oldu. 2004 yılında MSSF teori ve kompozisyon anasanatdalına burslu öğrenci olarak kabul edilen Dağhan Doğu, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.   
22 Nisan 2016 Cuma akşamı  saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan bu konserde, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çok Sesli Çocuk Korosu, Adanalı sanat severlere 23 Nisan ve çocuk şarkılarından seçmeler sunacak.
22 Nisan ÇDSO1 Mart 1999 tarihinde elemeleri kazanan 52 çocukla ÇDSO bünyesinde ve Çukurova Flarmoni Derneği himayesinde kurulan Çok Sesli Çocuk Korosu çalışmalarına başladı. Amacı, çocuklara erken yaşta profesyonel anlamda müzik eğitimi vermek, güzel sanatlar liseleri ve konservatuvar sınavlarına hazır hale getirmek ve Adana’da çok sesliliği tanıtmak olan koro, başarıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Koromuz 2013 yılından bu yana çalışmalarına koro şefi Sıdıka Rana Ünlü ve koro müdürü Eray İnal yönetiminde devam etmektedir.
ÇDSO-OrkestraÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Flarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak ,köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ!
22 Nisan 2016 Cuma Akşamı saat 20:00’de
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
Bilet satış için: 0 (322) 456 08 08
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bültenievetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir