ÇDSO Hacı Sabancı'yı Anma Konseri

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), her yıl geleneksel olarak 1998’de vefat eden ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’na emeği geçen Hacı Sabancı’nın anısına düzenlenen bu haftaki konseri, ilk şeflik çıkışını 1997’de yapan ve ortaya koyduğu performanslarla Berlin Flarmoni Salonu, Slazburg Festival Evi, Real Madrit Tiyatrosu, Teatrodell’Operadi Roma, Gewandahaus Leipzig, Köln Flarmoni Salonu gibi seçkin salonlarda konserler yöneten orkestra şefi Juri GILBO yönetecek.
15 Aralık 2017 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan konserin solisti Güney Koreli keman sanatçısı Soyoung YOON olacak. YOON kemanıyla, D. Shostakovitch’in “Keman Konçertosu No.1” i seslendirecek.
ÇDSO, programın ikinci yarısında L.vanBeethoven’ın “Senfoni No.8” i Adanalı sanat severlerin beğenisine sunacaklar.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir