CELSUS’DA BACH AŞKINA FLÜT VE PİYANO İLE BAROK GECE, 16 Haziran 2016 Perşembe günü saat 21.30

CELSUS’DA BACH AŞKINA
FLÜT VE PİYANO İLE BAROK GECE

    image1-small-22


    30. Uluslararası İzmir Festivali izleyicilerini, 16 Haziran 2016 Perşembe günü saat 21.30’da en gözde mekânı Celsus Kütüphanesi’nde unutulmaz bir Bach Akşamı’na davet ediyor. İtalyan virtüöz MassimoMercelli ve sıra dışı piyanist Ramin Bahrami’den oluşan “Bach Sanssouci”, büyük bestecinin flüt ve klavsen için yazdığı ölümsüz eserlerini seslendirmeye hazırlanıyor.
  
    Henüz 19 yaşında İtalya’nın en büyük orkestralarından birinin flüt grup şefi olmayı başaran, artardaprestijli flüt yarışmalarını kazanan Mercelli, dünyanın en büyük konser salonlarında önemli şefler ve orkestralarla konserler vermeyi sürdürüyor. EmiliaRomagna Festivali’nin sanat yönetmeni ve kurucusu olan ve 2001 yılından beri Avrupa Festivaller Birliği (EFA)’nınyönetim kurulunda bulunan Mercelli, çok takdir gören bir öğretmen da olarak dünyanın her köşesinde ustalık sınıfı dersleri veriyor.
 
   Mercelli ile neredeyse ayrılmaz bir ikili olan ve birlikte pak çok başarılı kayıtlar yapan piyanist Ramin Bahrami,günümüzde Johann Sebastian Bach'ın müziğinin en ilginç yorumcularından biri olarak kabul ediliyor. İran asıllı Bahrami, müzik sahnesinin en büyük kişiliklerine bahşedilen (ondan önce: Riccardo Muti, Josè Cura, LeoNucci ve PierLuigiPizzi’in aldığı) Premio “CittàdiPiacenza-Giuseppe Verdi” ödülü ile klasik müziğin yaygınlaştırılması için yaptığı tutkulu ve büyüleyici çalışmaları dolayısıyla “Mozart Box” Ödülü sahibi.

Bahrami’ninüçüncü kitabı “Grandpa Bach” da basım aşamasında bulunuyor. 
    Celsus Kütüphanesi’nin benzersiz atmosferinde Bach’ın ölümsüz müziğini dinlemek isteyenler konserin biletlerini Biletix’ten alabilir. 
Saygıyla duyurulur.

İKSEV  Basın Danışmanlığı 
HABER KAYNAK:
İKSEV Basın <basiniksev@gmail.com>
İKSEV  
Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı
MÜZİKSEV Atatürk Cad: No: 458

35220 Alsancak-İZMİR
T: (232) 463 03 00
F: (232) 482 34 22
GSM: 532 274 89 17
www.iksev.org

 

 

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir