Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası "Bahar ve Kapanış Konseri"

                                                                       “BAHAR VE KAPANIŞ KONSERİ!”
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) “Bahar ve Kapanış Konseri”ni Demir DEMİRKAN ile verdi. Bu özel konser Türkiye’de gelecek vadeden orkestra şefi Murat GÖKTAŞ yönetiminde gerçekleştirildi.
Demirkan-1Konsere başlamadan önce Adana doğumlu olan sanatçı Demir Demirkan ilk defa senfoni orkestrası ile konser verdiğini bu yüzden çok mutlu olduğunu dile getirdi. Sanatçı aynı zamanda, konsere yoğun ilgi gösteren Adanalı sanat severlerin “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutladı. Binbeşyüz kişilik  kapasiteye sahip olan konserde hiç boş koltuk yoktu.
demirkan-4Demir Demirkan’ın en beğenilen şarkılarının seslendirildiği konser, 18 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00’de Çukurova Üniversitesi Kongre Merkez’inde gerçekleştirildi.
Demirkan-3Konserin açılışını “Vision” adlı ensturumental bestesiyle yapan Demir Demirkan, ilk kez senfoniye uyarlanan şarkılarının programında; “Aşk Varya”, ”Göçmen”, ”Belki”, “Aşktan Öte” “Gümüş”, “Şah Damarımdan”, “Resim”, “Kahbe” gibi şarkılarını seslendirdi.
demirkan-5Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın muhteşem sunumu ve Demir DEMİRKAN’ın büyük enerjisi ile coşan Adanalı sanat severler adeta konserin bitmesini istemediler.
evetbenim21ÇDSO bu sezona harika bir konserle veda etmeye hazırlanıyor. Bu özel konserin solisti 2003 yılında Eurovision şarkı yarışmasında ilk kez Türkiye’ye birincilik getiren “Every Way That I Can” adlı şarkının sözlerini yazan ve besteleyen, Türkiye’nin önde gelen Adanalı söz yazarı ve bestecisi olan, Anadolu pop rock şarkıcısı Demir DEMİRKAN olacaktır. 
D.Demirkıran                                                                      BAHAR VE KAPANIŞ KONSERİ
“Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın 2015-2016  Sezonu'nun kaçırılmaması gereken son konseri!
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası yine her sezon olduğu gibi bu 2015-2016 sezonunda da Adanalı sanat severlere dolu ve yoğun programlar sundu.
Murat GöktaşBu özel konseri Türkiye’nin gelecek vadeden orkestra şeflerinden biri olan Murat GÖKTAŞ yönetecektir. Programda Demir Demirkan’ın en beğenilen şarkılarının seslendirileceği konser, 18 Mayıs 2016 Çarşamba akşamı saat 20.00’de Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
ÇDSO-OrkestraÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Flarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak ,köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.
BAHAR ve  KAPANIŞ KONSERİ!
18 Mayıs 2016 Çarşamba Akşamı saat 20:00’de
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek
Bilet satış için: 0 (322) 456 08 08
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bültenievetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir