Devlet Tiyatroları: Perde Çocuklara Açılacak

PERDE ÇOCUKLARA AÇILACAK
“Yarıyıl Tatilinde Çocuklar Tiyatroya Doyacak”
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının bitimiyle beraber perdelerini çocuklar için açacak.
Yarıyıl tatilinde çocuklara keyifli anlar yaşatmayı amaçlayan Devlet Tiyatroları 9 bölgesinde toplam 12 oyunu çocuklarla buluşturacak.
Devlet Tiyatroları repertuarında bulunan bir sokak köpeği ve çocuğun tanışıp arkadaş olma hikayesini anlatan ‘Arkadaş’, tavşan deliğinden geçerek kendini fantastik bir dünyada bulan Alice’in maceralarını anlatan ‘Alice Harikalar Diyarında’, dostluğun önemi, doğanın neden korunması gerektiği gibi konularda çocukları düşünmeye yönlendiren ‘Kuzu Maydanoz’un Maceraları’, ‘Sinco Akıllı Sincap’, ‘Bayram Yeri’ ve ‘Deniz Kızı ve Sevimli Korsanlar’ gibi oyunlar çocuklara sanatın büyülü dünyasında eğlence dolu anlar yaşatacak.
Devlet Tiyatroları sergilediği çocuk oyunlarında, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra, onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı hedefliyor.
Devlet Tiyatroları’nın yarıyıl programı şöyle;
Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Tembel Memiş’, 21, 28 Ocak ve 4 Şubat tarihlerinde Cüneyt Gökçer Sahnesinde; ‘Alice Harikalar Diyarında’, 21 ve 28 Ocak tarihlerinde Akün Sahnesinde ve 4 Şubat Pazar günü Küçük Tiyatroda; ‘Arkadaş’, 21 ve 28 Ocak tarihlerinde Şinasi Sahnesinde minik tiyatroseverlerle buluşacak.
İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Purnima ve Sırlar Ormanı’, 23-28 Ocak tarihleri arasında Kozyatağı Kültür Merkezinde ve 4 Şubat Pazar günü Cevahir Sahneleri Salon 2’de sahnelenecek.
İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kuzu Maydanoz’ un Maceraları”, 24 Ocak Çarşamba günü Urla Atatürk Kültür Merkezi Sahnesinde, 28 Ocak ve 4 Şubat tarihlerinde Konak Sahnesinde perde açacak.
Adana Devlet Tiyatrosunun sahneye uyarladığı ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’, 4 Şubat Pazar günü Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesinde izlenebilecek.
Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Sinco Akıllı Sincap’, 21 ve 28 Ocak tarihlerinde Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde sanatseverleri eğlendirecek.
Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Bayram Yeri’, 28 Ocak ve 4 Şubat tarihlerinde Haluk Ongan Sahnesinde izlenebilecek.
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Deniz Kızı ve Sevimli Korsanlar’, 23, 24 ve 28 Ocak tarihlerinde, ‘İki Bavul Dolusu’, 30 ve 31 Ocak tarihlerinde Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde temsil edilecek.
Antalya Devlet Tiyatrosunun sahneye uyarladığı ‘Midas’ın Kulakları’, 30 Ocak Salı günü Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salonda perde açacak.
Van Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Zambak Limanı’, 21 Ocak ve 4 Şubat tarihlerinde Van Kültür Merkezi Sahnesinde temsil edilecek.

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Basın Bülteni

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir