Devlet Tiyatroları Sıfır Noktasında Perde Açacak

                                   ‘DEVLET TİYATROLARI’ SIFIR NOKTASINDA PERDE AÇACAK
                                               ”Mehmet Akif’ Sahneden KORKMA! Diye Seslenecek”
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlere ve yöre halkına moral olmak ve onlarla kucaklaşmak için sınırın sıfır noktasına gidiyor.
İstiklal Harbi’nin milli bir ruh içerisinde kazanılmasını sağlayan ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anlatan ‘Mehmet Akif’, 1 Nisan Pazar günü Kilis’te, 2 Nisan Pazartesi günü İskenderun’da, 4 Nisan Çarşamba günü Hatay’da ve 5 Nisan Perşembe günü Samandağ’da ücretsiz olarak sahnelenecek.
Remzi Özçelik’in yazdığı ve Cahit Çağıran’ın yönettiği ‘Mehmet Akif’, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından ilk kez 12 Mart ‘İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde Küçük Tiyatroda sanatseverlerle buluşmuş ve izleyicilerden tam not almıştı.
Oyunun yönetmeni Çağıran, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 97’nci yıldönümünde Kurtuluş Savaşı dönemini ve şartlarını anma, anlama ve yeniden yorumlama zorunluluğu hissettiklerini belirterek, “Ülkemizin içinden geçtiği ve adeta bağımsızlık mücadelesi verdiği bu kritik günlerde Devlet Tiyatrosu,birleştirici ve moral verici görevini bir kez daha ifa ediyor. Allah askerlerimizin yardımcısı olsun” dedi.
Dekor ve kostüm tasarımını Dilek Kaplan’ın, ışık tasarımını Çetin Atay’ın, dans düzenini Burçak Işımer’in ve müziklerini Nedim Yıldız’ın yaptığı oyunda; Ayşe Yıldız Akınsal, Özlem Kalkan, Alpay Ulusoy, Alev Arslan, Müge Sefercioğlu, Ümit Hasret Aslan, Engin Özsayın, Durmuş Çelikel, Mehmet Tolga Günay, Dara Tan, Turgay Kılıç, Diler Öztürk, Sedat Keçeci ve Caner Keçeli rol alıyor.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 30 Mart tarihli Basın Bülteni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir