evetbenim.com sanat sitemizin kurucusu Tevfik Yalçın'ı yitirdik

evetbenim.com sanat sitemizin kurucusu emekli bankacı, yazar, şair, ressam, sanatı yaşamın ortak paydası olarak tanımlayan; Tevfik Yalçın'ı yitirdik.
                                                                               TEVFİK YALÇIN
                                                                       11.01.1946 – 19.11.2017
evetbenim.com sanat sitemizin kurucusu Tevfik Yalçın'ı 19 Kasım 2017 Pazar günü yitirdik. Son yolculuğuna 20 Kasım 2017 Pazartesi günü Tuğlacıbaşı Camii'nden sevenlerinin katılımıyla uğurlanan Tevfik Yalçın'ın sanata ve sanatçıya olan desteğini bizler aile bireyleri olarak sitemizde devam ettireceğiz.
Sonsuzluğa uğurladığımız gün bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza,1.nci Tank Tabur Komutanlığı Personeli'ne,       sanatçılarımıza, MESAM ve 1966 Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesi Mezunlarına teşekkürler.
                 Tevfik Yalçın'ın "evetbenim"sanat sitemizin "10.Yıl Doğum Günü"için yazdığı dizeler:
"evetbenim sanat sitemizle; gönüllü yazarlarımızla, bizlerin esin kaynağı sanatçılarımızla, dünyanın farklı yerlerinden sitemizi izleyen sanatseverlerle övünç duyuyoruz…  Sağolun!
Geçen bu on yıl: Bizim için yağmur suyu biriktirmek gibi geçti…  Bu gün geldiğimiz noktada sitemizin yenilenen içerik alanımızda, zaman içinde oluşan arşivimizle biriktirdiğimiz değerlerle övünç duyuyoruz.
Evetbenim sanat sitemizde:
1.    Şimdiye kadar toplam 3525 tane haber ve köşe yazı birlikte bulunmaktadır.
2.    Toplamda 60 adet kategorimiz vardır. Bu yıl ATATÜRK ve İNSAN HAKLARI kategorileri yeni eklenmiştir.
3.    Sitede 55.147  adet görsel (fotoğraf) vardır. 2017 Kasım ayı itibarıyla 100.000'i aşkın görsele ulaşmıştır.
4.    Web sayfasına 300 tane yorum bırakılmış bulunmaktadır. 2017 Kasım ayı itibarıyla 850 tane yorum bırakılmıştır.

Sanat sitemizin bu günlere gelmesinde en büyük pay ve moral kaynağımız; yaptığı içerik ve program katkılarıyla e-veri.com Bilişim Hizmetleridir. Burada: Ferhat Balaban’a, Kamil Kalkan ve Fahrettin Balaban’a sonsuz teşekkür ederiz. Geçmiş dönemlerde sitemize katkıda bulunan e-veri.com Bilişim Hizmetleri elemanlarını da buradan sevgi ve teşekkürle anıyoruz.

Bu on yıl içinde bizlerden desteğini esirgemeyen; sanat haberleriyle bizi destekleyen: İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği’ne, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne sonsuz teşekkür ederiz.

Ayrıca sanat kurumlarından: İzmir Devlet Opera ve Balesi  Müdürlüğü, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı( İKSEV), Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Arsu Güzel Sanatlar, Mozarthaus Konser Evi, Nardis Jazz,  kurumlarına haber desteklerinden dolayı en içten sevgi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Köşe yazarlarımızdan: Hayati Asılyazıcı, Tansu Bele, Tevfik Yalçın, Engin Demirkollu Sarıkartal, Zafer Diper, Tuncer Cücenoğlu ve Tenise Yalçın’a çok değerli katkılarına, bu günlere gelmemizdeki desteklerine sonsuz teşekkür ederiz. 

Gençler, bu on yıl içinde evetbenim sanat sitemize desteklerini esirgemediler. Çevirilerimizi yapan Oğuzhan Dalgıç ve Arda Arel, Av. Ahmed Erkmen’e, fotoğraf konusundaki destekleri için Gülşen Argüç, Aykut Tayfur'a, sanatsal desteklerini her an yanımızda hissettiğimiz; Gökhan Barış Bölükbaşı, Kamucan Yalçın, Metin Akbaş,  Yar.Doç.Emre Tandırlı, Serkan Ağırgöl, Mehmet Çetinkaya, Serdal Kesgin, Faruk Kaşıkçı, Sevecen Hancıoğlu, Emrah Gürel ve gönüllü katkılarından dolayı Zeyneb Gürel, Hacer Akyürek'e bizleri gelecek yıllarda da destekleyecekleri inancıyla; içten teşekkür ediyoruz. 

On yıl önce başladığımız ve hep birlikte 10.Yılını kutladığımız evetbenim sanat sitemiz “Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak için…” özdeyişiyle, sizlerden aldığı güçle gelecek on yıllara doğru yürüyecektir…
Tevfik Yalçın
Kurucu Genel Yönetmen
Kuruluş: 30 Kasım 2005"
http://evetbenim.com/evetbenim-sanat-sitemiz-10-yasinda-mutluyuz/
TEVFİK YALÇIN
1946 yılında doğdu. Altı çocuklu bir demiryolcu ailesinin en büyük oğludur. 1966 yılında Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesi Edebiyat Bölümünü bitirdi.
1965 yılında Lise Marşını yazdı.
1966 yılı birinci dönem Lise Başkanlığı yaptı. Edebiyat öğretmeni Esin Kocabay ve resim öğretmeni Ferahat Baydar ile zaman içinde çalışmalarını devam ettirdi.
Sanatçı, 1968 yılında Yapı Kredi Bankası nda bankacılık yaşantısına başladı.
1973 yılında Ege Üniversitesi İ.T.B. Fakültesini bitirdi.
1973-76 yılları arasında sendikacı olarak çalıştı. Bir dönem Bank-sen Genel Eğitim Sekreterliği görevini profesyonel olarak sürdürdü.
1978 yılında Tenise Berberoğlu ile evlendi. Kızları; Kamucan; 1979 da, Zeyneb 1980 yılında dünyaya geldi.
1983 Bankacı Sanatçılar Karma Sergi- Yapı Kredi Bebek Şubesi
1990 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve sanat çalışmalarına ağırlık verdi.
1993 yılında sanatçı, tiyatro adamı Oben Güneyin şiirlerini derledi. Sanatçı çalışmalarını İstanbulda sürdürmektedir. MESAM Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği üyesidir. Sanatçının eserleri Fransa ve Türkiye de özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Tevfik Yalçın 1992 yılında Gol Şov Yarışma Futbol adlı bir tv yarışma programı yapmıştır. (T.C. Kadıköy 1. Noteri 01 Aralık 1992 No: 88456 olarak tasdiklidir.)
Otobankızı şiiri; Mayıs 2007 de çıkan pop-rock sanatçısı KIRAÇ'ın Benim Yolum albümünde 7. sırada Zarife adıyla yer almıştır. Beste: G.Barış Bölükbaşı,
YAKINMA G.Barış Bölükbaşı Bestesi, Albüm: Mutlu Sonda Kararlıyım
2014 SANAT ÇALIŞMALARI
Yakınma Şiirler (Dosya)
GÜNDEDÜN İstanbul Oyunlarına Mektuplar
(Tiyatro Eleştirileri-dosya)
Kim Çözecek Tiyatro Oyunu (Dosya)
Karıncalar Anayasası (Dosya)
1999 Güneş Tutulmasının Renkler Üzerine Etkisi Deneyi (Gökhöyük- Amasya)
1999 Buluşma Noktası Çorum Karma Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi 2000 Aşağı İstasyon Çocukları Bandırma Karma Sergi, Bandırma Belediyesi Kültür Merkezi
2000 Buluşma Noktası Bandırma Karma Sergi
2005 www.evetbenim.com sanat sitesinin (sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak için) kuruluşu
2008 20 Ağustos – 7 Eylül: Karma Sergi; Sanalın Gerçeği Gerçeğin SanalıBarış Manço Kültür Merkezi
İstanbul Kontrabas oyunu fotoğrafları
"Bu sabah değerli eşi Tenise hanım üzücü haberi telefonda verdi. Bütün sanatsal etkinliklere, özellikle de tiyatroya, amatör profesyonel ayırmaksızın ( Evet Benim Sanat Sitesini ) koca bir yürek gibi açan Tevfik Yalçın abimizi kaybetmişiz. Sitesinde oyunlarımıza yer verir gün gün seans seans tiyatro severlere duyururdu. Tiyatro aşığıydı. Böyle olduğu için de tiyatro sanatına saygı duyan emek veren herkesi sever – deyim yerindeyse bağrına basardı. Bizim oyunlarımızın sıkı takipçisiydi. Bizi , tarzımızı sevdiği için de bir araya gelip sohbet ederdik. Sohbet sırasında anlattığımız yüzümüzü güldüren bir şeyse gevrek kahkahalarından birini patlatırdı, bizi üzen ne varsa basardı kalayı. Güç koşullarda tiyatro yaptığımızı yakından bilirdi. Öyle bir tiyatro aşığıydı ki – şundan eminim tiyatro sanatı yaşadıkça Tevfik abi de yaşayacak. Yanan her ışıkta, açılan her perde de Tevfik abi hep bizimle olacak. Seni hep o meşhur kahkahalarınla hatırlayacağım Tevfik abi. Nur içinde yat."
Hacer ile evlendigimizde şahitlik yapmış, sevinçten mutluluktan kalbi sıkışmıştı. Türk milletini, geleceğimizi umutlarımızı hatalarımızı uzun gecelerde uykusuz sabahlara bağlardık. Fikirlerine önem verdiğim bize sonsuz değerler katan değerli büyüğüm Zeynebimizin babası Tevfik amcanın vefat haberini bu sabah öğrendim.
Uzunca bir süre boğazım düğüm kalakaldım. Şu an ise tarifsiz üzüntü içindeyim.
Bana Evlat deyişini asla unutmayacağım Tevfik amca. 
Yıldızlar kadar parlak ışıklarda uyu…..

Sosyal medya "facebook"tan gelen yorumlar:

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir