Evin Sanat Galerisi nde yeni yılın ilk karma sergisi 15 Ocak ta açıldı.

yeni yılın ilk karma sergisi

Evin Sanat Galerisi’nde 

15 Ocak – 28 Şubat 2014

 
Neş’e ERDOK

Resim ve heykel sanatınının ustalarına açtığı sergiler ve genç sanatçılara desteği ile 1996 yılından beri Türk Resim Sanatı’nda kendine has bir çizgisi olan Evin Sanat Galerisi, 15 Ocak – 28 Şubat 2014 tarihleri arasında farklı kuşaklardan sanatçılarının eserlerini yeni bir karma sergi ile sanatseverlerin karşısına çıkarıyor.

Sergide Türkiye’nin en önemli toplumsal gerçekçi sanatçılarından Nuri İYEM’in tuvallerine, seramik sanatına yarım asırdan uzun bir süre olağanüstü eserler kazandırmış Nasip İYEM’in özel koleksiyondan seramikleri eşlik ediyor.

Türk resminin en büyük ustalarından Neş’e ERDOK, 2014’ün bu ilk karma sergisinde daha önce sergilenmemiş yeni eserleriyle yer alırken, kendine özgü yorumuyla Türk Heykel Sanatı’nda önemli bir yeri olan Rahmi AKSUNGUR’un heykelleri de sergiye üçüncü bir boyut kazandırıyor.
 
Özellikle peyzajları ve özgün portreleriyle tanınan ve son sergisiyle 2013 Sedat Simavi Ödülleri Görsel Sanatlar Ödülü’nü kazanan Cansen ERCAN serginin önemli isimlerinden biri.
  


Temür KÖRAN

Figüratif resim geleneğini günümüzün yeni anlayışlarıyla harmanlayan usta sanatçılar Temür KÖRAN ve Hakan GÜRSOYTRAK’ın eserlerine Zulal’ın kendi dünyası içinde yorumladığı sıradışı portreleri eşlik ediyor.

Kendi kuşağının ilgi çeken isimleri,  genç sanatçılar Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ, Setenay ALPSOY ve Aylin ZAPTÇIOĞLU’nun eserleri de bu karma sergide yer alıyor.
Evin Sanat Galerisi Karma Sergisi 15 Ocak – 28 Şubat 2014 tarihleri arasında Pazar günleri hariç her gün Evin Sanat Galerisi’nde izlenebilir.
 


HABER KAYNAK:
Eda Çekil

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul
Tel:+90(212)265 81 58 Faks:+90(212)257 76 75
www.evin-art.com  galeri@evin-art.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir